Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet kivitelezni azt,...

Hogyan lehet kivitelezni azt, hogy az állásinterjú után csak, akkor kezdesz az új munkahelyeden, ha az előzőnél lejárt a felmondási idő?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik logikusnak, hogy addig nem mondasz fel, ameddig nincs munkahelyed. Viszont van az 1 hónapos próbaidő, amit a felmondásod után le kell dolgoznod, így nem tudsz addig az új helyen kezdeni. Viszont így meg hogyan néz az ki, hogy felvennének téged az új munkahelyre, megkérdezik, hogy mikor tudnál kezdeni és te azt mondod, hogy 1 hónap múlva? Addigra a legtöbb állást már rég betöltik azok, akik hamarabb is tudnak kezdeni.
2019. júl. 12. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

te a felmondási időre gondolsz és nem a próbaidőre

próbaidő alatt bármikor felmondhatsz mindenféle magyarázat nélkül


amúgy ez így megy, kérdezik, hogy mikor tudsz kezdeni és megmondod, hogy 1 hónap múlva, vagy van olyan poszt ahol már jóval előre keresnek embert

2019. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen tisztában vannak a felmondási idő létezésével. Ezért kérdezik, mikor tudsz kezdeni, és ennek tudatában akarnak majd felvenni. Megmondod, hogy 1 hónap a felmondási idő, és akkor fognak várni. Előtte fel ne mondj!
2019. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, felmondási idő, igen. Elírtam.
2019. júl. 12. 12:34
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy admin/modi át tudná a próbaidőt felmondási időre írni? Nagyon ciki és félreérthető így a kérdésem. 😕
2019. júl. 12. 12:35
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

A Próbaidő alatt, akármikor felmondhatsz.


Az interjún meg megkérdezik, hogy mikor tudnál kezdeni és ott bemondod, hogy a FELMONDÁSI időd x napos vagy, hogy próbaidős vagy és így azonnal tudsz kezdeni.


Ha tényleg azt szeretnéd, hogy a PRÓBAIDŐ végén menj csak el az új helyről akkor csak simán bemondod a próbaidő utolsó napját lehetséges kezdési napnak, amikor az interjún rákérdeznek, hogy mikor kezdesz.


Egy munkahely számol azzal, hogy a jelentkezők épp dolgoznak valahol és van felmondási idejük, szóval belekalkulálják.

2019. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször úgy mondtam fel, hogy volt új munkahelyem, bár volt, amikor anélkül is. Volt, ahol egy hónap volt a felmondási időm, volt, ahol kettő, ez már az első interjún szóba szokott kerülni és simán belekalkulálják, eszerint írják meg a szerződést.
2019. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenhol így megy.

A legtöbb helyen hosszútávra keresnek embert, 1 hónap nem oszt nem szoroz.

2019. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is akkor mondtam fel, amikor megkaptam a mostani állást. Tőlem is kérdezték, mikor tudok kezdeni, mondtam, hogy egy hónapos felmondási időm után.

Tudod, sok helyen egyébként annyira ki tudja nyírni a közeg a munkavállalót, hogy ha éppen nem az éhen halás fenyegeti az embert, akkor felmond, és keresgél.

2019. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla, de szeretnék kb jövő márciusban váltani és szeretnék időben lenni.
2019. júl. 12. 13:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellesz az új cégnek, akkor megvárják a felmondási időd leteltét.
2019. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!