Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért veszem rá magamat ilyen...

Miért veszem rá magamat ilyen nehezen hogy munkát keressek? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg munkanélküli vagyok, eddig egy évet dolgoztam, de tavaly nyáron felmondtam, mert sok volt a túlóra, meg úgy voltam vele, hogy kicsit már pihenni akarok, meg lett egy kis megtakarításom is amiből bő fél évig így most elvoltam (22 éves vagyok, anyummal és öcsémmel élek együtt, tehát nem kell albit meg ilyeneket fizetnem, hanem csak a közösbe beleadok itthon, meg a saját dolgaimat természetesen én fizetem)


De mostmár megint akarok nézni valami munkát, de semmi kedvem, nem azért mert munkakerülő lennék, mert amikor már beszokik az ember egy helyre, meg ismerek mindenkit, van rutinom az már jó állapot.

De így a kezdetek, küldözgetni az önéletrajzom, elmenni interjúzgatni, akkor az üzemorvosit intézkedni, ahol biztos belekötnek majd a szemembe meg a vérnyomásomba, aztán ha valahova felvesznek, tök új leszek, és nehezen illeszkedek be, túlságosan szótlan vagyok, az adott munkakörben sem lesz rutinom stb. Meg majd nyáron már tudom hogy mikor megyek a haverokkal nyaralni, és azt is majd néznek hogy még tök új vagyok de már itt a nyári szabadságokkal okoskodok stb.


És ezek miatt alig tudom magam rávenni, csak halogatom a dolgot, pedig ha ezeken túl lennék, és már beszokott környezetben lennék, akkor az már teljesen jó lenne.

Hogyan tudnék szerintetek erőt és motivációt gyűjteni?



2018. febr. 7. 02:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A pénz erre a legjobb motiváció, amit kapsz a munkádért, mondjuk ha az kevés, akkor, khm, érthető a dolog.

Nekem eddig 1 olyan munkahelyem volt, ahol még ingyen is melóztam volna, olyan volt a légkör.

Na ilyen se lesz többet.

Tehát pénz, célok, a munkahelyi társaság, stb.

Ismerős egy ritka trágya munkahelyen havi 90 ezerért gürizik 10 éve csak azért, mert oda jár bandázni a munkatársakkal.

Ilyen is van.

2018. febr. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz rá a munkahelyedre főleg hogyha nemjól fizető meló. Le kell szarni a főnökök munkatársak véleményét (persze óvatosan mutasd csak ki) törődj a magánéleteddel és kész.

Legtöbben így kezdjük a" munkáséletet" mint te, de aztán rájövünk hogy felesleges a melón stresszelni mert csak elbassza az életed. Ki elöbb ki utóbb jön rá. Valaki soha....

2018. febr. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Az hogy lusta vagy de nagyon. 22 évesen már pihenni akarsz? Mibe fáradtál el? Énis 22 vagyok, most jó helyem van, de ha kényszer lenne bármit elvállalnék.
2018. febr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem veszed rá magadat, mett nem szorulsz rá. Nincs meg a veszèly, hogy kiraknak, mert nem fizeted az akbit, nincs meg a veszély, hogy kikapcsoljak a villanyt, a gazt, mert nem fizeted, es nincs meg a veszély, higy nem lesz mit enned, mert az anyuka ott van.

Hidd el, ha anyuka azt mondana, higy "gyemekem csomagolj", akkor égetően fontos kenne az a munka.

Igy elpocsekolni az eveket.... 30 evesen meg itt fogsz keseregni, hogy nincs semmid, senkud, es egy luzer vagy...

De a te döntesed...

2018. febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Lusta tróger vagy, aki csak a kifogásokat keresi.

22 évesen ki vagy égve 1 év munkától? Mégis miért?

Majd 30 évesen amikor sehol nem tartasz az életben térjünk vissza erre

2018. febr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolj a jövőre is, mert egy önéletrajzban nem mutat jól több hónapnyi lyuk, főleg ebben a korban, mert totál az jön le hogy valami link alak vagy.
2018. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Libers Pertz ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben jártam sokáig, járj el minél több helyre, próbaidő alatt úgy is elválik, hogy bejön-e a meló meg a környezet meg a kollégák. A nyári szabit előre jelzed és semmi baj nem lesz, sőt HR portálok szerint ki is kötelező adnia a szabit munkaviszony kezdete előtt befizetett utazás, nyaralás esetén. Szerencsére évek óta megszűnt az én ilyen jellegű problémám, konkrétan azóta amióta egy adott szakmán belül dolgozom. Igaz papírom nincs hozzá, de szakmai tapasztalatom az akad így magabiztosan tudtam (az érdekesség kedvéért tavaly decemberben) munkahelyet váltani. Bele fogsz jönni, de ilyet ne csinálj, hogy neked pihenni támad kedved és akkor hagyod veszni a szakmai tapasztalat gyűjtésére alkalmas drága idődet. Minél több van annál könnyebb lesz melóhelyet váltanod/előrelépned az aktuális helyen. Csak ne ess ki a ritmusból, majd pihensz amikor nyugdíjas leszel.
2018. febr. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Látom oltást kaptál eleget...


Keress egy szilárd miértet, egy okot.

2018. febr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Én már erős 8 éve tervezem, most már tényleg el kéne kezdeni munkát keresni. Amiket felsoroltál, teljesen el riasztanak. Ahhoz hogy tényleges munkám legyen, előtte, rengeteg kört kell futni:(((
2018. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
Azért nem akarsz dolgozni, mert megteheted. Eltartanak, főznek, mosnak, fűtenek rád, semmi gondod. Soha nem leszel motiválva, csak akkor esik majd be az eső, ha édesanyád megöregszik és erején felül azon fog dolgozni, hogy te otthon lustálkodhassál. Amúgy ráfér a pofádra, hogy édesanyád közel 50 évesen naponta eljár dolgozni csak azért, hogy te otthon verjed a brét? Remek ember vagy. Nincsenek terveid? Egy jó kocsi, egy jó motor, egy jó cucc, egy jó nő? Korodból látszik, nem végeztél semmilyen komolyabb iskolát. Garantált így, hogy nyomorult életed lesz, ha nem állsz a sarkadra. Megérdemled.
2018. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!