Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állatorvosi asszisztensekről...

Állatorvosi asszisztensekről vélemény?

Figyelt kérdés
2 évig voltam állatorvosi asszisztens egy nagy forgalmú állatkórházban. Azt vettem észre,hogy mindig csak az orvos kapott ajándékot,köszönetet,hálát. Mi asszisztensek pedig nagyon ritkán. Nyílván a gazdi az orvossal tartotta a kapcsolatot,de minket úgymond lenéztek ezzel szerintem. Pedig nem is tudják/akarják tudni,hogy én vittem ki napi 5x a kutyáját télen a hóban,nyáron a 35 fokban. Én adtam be neki a gyógyszert,én infúzióztam -cseréltem.Én etettem-itattam. Mostam el a táljait. Én ágyaztam meg neki ,hogy kényelmes legyen a ketrece.Én takarítottam fel a pisijét/kakiját,ha esetleg bent végezte volna el a ketrecben. Tudom,hogy az orvos hozza meg a diagnózist és ő a tudásával gyógyítja meg. Nem kell nekem gyémánt karkötő azért cserébe,hogy foglalkoztam a kutyájával,de egy kis megbecsülés jól esne az asszisztenseknek is. Szép napot! :)
2019. júl. 12. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

És mi a kérdés??

Ez egy kérdés feltevő oldal, nem panasz forum...

2019. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kérdés : mi a véleményetek az állatorvosi asszisztensekről.
2019. júl. 12. 15:29
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg azért nem köszönik meg külön mert egy vagyon csak az, hogy a kutya bent van x napot. Ergó a gazda fizet érte. Neki csak a fontos, hogy az állat meggyógyuljon és diagnózist az orvos állítja fel és a műtétet is az orvos végzi. Ettől függetlenűl nyilván assziszent nélkül nem működne egy kórház de az alap ellátás az elvárás mert fizet érte.

Nem tudom, hogy asszisztens vagy e még, de ne így állj a dolgokhoz mert nagyon hamar ki fogsz égni sajnos.

2019. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Én ezért hagytam ott a humán egészségügyet.


A beteg, a hozzátartozó, a dokik, de még a szakasszisztensek szemében is én voltam a senki, nulla, csicska.

2019. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanaz, mint bármilyen orvos asszisztenséről. Nem szabad asszisztensválasztás, hanem orvosválasztás van. Ti függelékek vagytok, az orvos beosztottjai. Mint az ügyvéd titkárnője, etc.
2019. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Én nagyon hálás vagyok a dokiknak és az assziszetenseknek is a munkájukért, szerintem nincs ember, aki ennyit jár állatorvoshoz a dögeivel, mint én... De soha nem jutott eszembe, hogy külön ajándékokkal is megköszönjem a munkájukat, hiszen nem keveset fizetek érte! Szóban viszont mindig meg szoktam köszönni, és ez mindenkinek szól, a recepcióstól az asszisztensig! :)
2019. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
77%
Ugyanúgy mint a #6-os hozzászóló, mindenkinek mindig megköszönöm. De eszembe nem jutna bárkinek ajándékot adni pluszban, főleg, hogy ma már szinte luxus állatot tartani olyan árak vannak az állatorvosoknál.
2019. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Semmi, eddig 2 állatorvosnál voltam. Egyiknél se végzett sok munkát az asszisztens. A macskát mi fogtuk le amikor szurit kapott, az asszisztens csak állt, vagy telefonozott.

Van egy harmadik állatorvos a városomban, neki nincs is asszisztense.


Nem azt mondom, hogy feleslegesek, de az a 2 akivel találkoztam nem csinált semmit. Más, forgalmasabb helyen biztosan hozzáértőbbek vannak és dolgoznak is.

Ha valóban végzi a dolgát az asszisztens, akkor én neki is megköszönném.

2019. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem szoktam ajándékot venni nekik, mert nem olcsó a kezelési díj.

Néha ha úgy van az összeg akkor felfelé kerekítek és kész.

2019. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Az állatorvos-asszisztensi munkát nagyfokú szabadság és társadalmi megbecsülés övezi. Az anyagi megbecsülés kérdésében beszélj a főnököddel.
2019. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!