Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megbecsülés terén a férfiak...

Megbecsülés terén a férfiak jobban előnyben vannak a nőkkel szemben, vagy szerintetek egyformák az erőviszonyok a karrier terén?

Figyelt kérdés
2019. júl. 15. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Egyforma erőviszonyok? MIről beszélsz?Mióta kikerültem az iskolából és munkát keresek nőként, alig lehet állást találni pusztán azért mert nő vagyok. Vagy azt képzelgi a munkaadó, hogy lelépek gyereket szülni, vagy azt, hgoy már van, csak nem vallom be. Ez így hogy egyenlőség? Közben egy darab gyerekem sincs, csak dolgozni szeretnék, ennyi. De a sok mocsok gyerekgyártó nő miatt, akik leleléptek a munkahelyükről idpnként szülögetni, gyakorlatilag nekem kell mosakodni, közben nem az én saram.

Na mindezt egy férfinak sosem kell átélnie...

2019. júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
A férfiak és a nők sose lesznek egyenlőek. Mindig a férfiak lesznek előtérbe helyezve a munka területén. Részben van is benne igazság, mert bár a feminácik próbálják szajkózni az igazukat, de nem véletlen, hogy a legmagasabb szinteken a munkavállalók 70-80%a férfi és nem nő.
2019. júl. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Mi nők hátrányban vagyunk és meg is értem miért. Amíg van olyan kolléganőm, aki képes munkahelyen behisztizni valamin, meg vita után utólag közölni, hogy “nem is az amit mondott, hanem ahogy mondta” és hasonló nyalánkságok, addig ez jogos is. Hiába tanulsz és tudsz ugyanannyit mint a férfiak, ha mellé egy gyakran könnyező rinyagép vagy, aki a szakmai vitát a személye elleni támadásnak veszi. És akkor ott van még az állandó szülés, teljesen érthető, ha a munkaadó hosszú távra inkább férfit keres. Csomó olyan helyzet volt már, hogy a próbaidő alatt szemrebbenés nélkül eltitkolta a kedves hölgy, hogy már várandósan jelentkezett/a munkába állás első évében kezdett “babaprojektbe”.
2019. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

1-es: ha képes vagy ilyet leírni "De a sok mocsok gyerekgyártó nő miatt, akik leleléptek a munkahelyükről idpnként szülögetni", akkor nem csoda hogy nem akarnak alkalmazni, ami emberileg ennyire nulla, az más térem sem lehet valami pozitív.


Attól, hogy egy nö szül gyerek(ek)et, még nem "mocsok", nem "lelépeget szülni", hanem normális emberként él. Ettöl még nem értéktelenebb, mint te, söt.

Te meg nem azért nem kapsz munkát, mert más szül gyereket, hanem valami egyéb gond van veled.

2019. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Nő vagyok, könnyen találtam munkát; Diploma után pár héttel tqláltam egy munkát, ami elég volt, hogy amíg kereset azt, ahol dolgozni szeretnék, csináljak is valamit, keressek pénzt (rá pár héttel átvettek egy másik helyre, mert az első hely nem volt nekem való).


Az, hogy abbana munkakörben dolgozhassak, amiben terveztem (és amiben vagyok) volt kb 3-4 hónap. Az interjúkon, amiken elhasaltam sosem az volt a gond, hogy nő vagyok, de pár kudarc után meglett a munka.


A munkában soisem élveztek előnyt a férfiak, sosem mondtam azt, hogy én többet kapok, mint egy férfi, mert np vagyok vagy, hogy ugyanezért kapnék kevesebbet.


Ott inkább a gyerekesek vs nem gyerekesek, későbbi munkahelyemen a külföldiek vs magyarok kerültek egymással mindig szembe, ami a beosztást és a szabadnapokat illette.

2019. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Diplomás nő vagyok, sem a saját szakterületemen sem máshol nem találok munkát.

Pontosabban nem kellek. Ha átírnám a keresztnevem férfinévre és úgy küldeném el a teljes CV-m, akkor esélyes, hogy 2-3 helyre simán felvennének, de nőként nem kellek.


Többször megkaptam azt a kijelentést az interjúk végén, hogy menjek inkább szülni(szószerint!). Vagy pedig azt, hogy mivel nincs gyerkem, ezért hamarosan biztos akarok. Ebből adódóan vagy nem vesznek fel vagy pedig nem terveznek velem hosszútávra. (pl.: legutóbbi munkahelyemen másokat továbbképeztek, engem nem)


És itt jön képbe, amit az 1-es írt. igenis rengeteg nő játsza meg azt, hogy bekerül valahová, aztán hirtelen vemhesül.Milyen érdekes?! A munkáltatónak ez pedig nem jó.

Pontosan tavaly olvastam itt ezen az oldalon egy ilyen tervezetten vemhesülő nő írását. Bekerült álmai munkahelyére, aztán hipp-hopp terheslett...felháborító!


Azért felháborító, mert a nők jórésze munkát keres, mert mindannyian pénzből élünk(számlák, kaja...stb). Tehát amikor munkát keresünk, dolgozni akarunk.

Pénzt keresni. De például az előbb említettek miatt hátránnyal indulunk. Másrészt milyen dolog már az, hogy elmész egy interjúra és ott azzal vagy támadva, hogy te biztos gyereket akarsz...stb

Ha elmondod, hogy az elkövetkezendő 5 éves tervedben ez nincs benne, hazugnak titulálnak.



Egy férfi könnyebben talál munkát, többet keres ugyanazzal a munkával. Egy férfinak vannak előrelépési lehetőségei, míg sokhelyen egy nőnek ez korlátozott. Pusztán csak azért mert nő.

Kollegális viszonyok esetén a nők egymást fúrják, ott tesznek keresztbe a másiknak ahol tudnak.(ahelyett, hogy összefognának)

Egy nőt hamarabb küldenek el a munkahelyéről.


Férfi kollégával nem haverkodhatsz, mert egyből azt hiszik hogy dugni lehet téged.

Férfiak simán elmehetnek egymással sörözni, ökörködni...stb. senki nem gondol semmi rosszra. Ezzel együtt nagyobb az összetartás, egymás segítése köztük.

Nő-férfi esetén ez kizárt, mert félreértik.

2019. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem meg aki a nemére fogja hogy nem talál munkát az tipikus lúzer, aki addig sem jutott el az életben hogy felismerje a saját hibáit. Az ilyen ember megöregszik majd úgy soha nem lesz boldog mert a kormányt hibáztatja, a sorsot hibáztatja, a másik nemet hibáztatja es kozben elment mellette az elet irigykedessel. Persze meg is lehet nezni kik sirankoznak legjobban, a töketlen betahímek, meg rusnya es buta feministak esetleg a szimpla idegbetegek.
2019. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Csomó olyan helyzet volt már, hogy a próbaidő alatt szemrebbenés nélkül eltitkolta a kedves hölgy, hogy már várandósan jelentkezett/a munkába állás első évében kezdett “babaprojektbe”."


tök igaz....

2019. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4# Normális nőként az él, aki amint megtudja, hogy gyereket vár, azonnal tájékoztatja a munkaadóját, hogy mi a szitu, és elmondja neki, hogy mik a tervei. Hogy pl. akkor nyolc hónap múlva szül, még x hónapot maradna terhesen munkában, szülés után y évig maradna otthon, elmondaná világosan azt is, hogy biztosan szeretne visszajönni vagy biztosan máshol akar azután dolgozni. Továbbá magától eszébe jutna, hogy a helyettesét vagy utódját ő tanítsa be...! Nem mellesleg azért is fontos az időben történő bejelentés a terhességről, hogy a munkaadó tudjon megfelelő munkaerőt keresni helyette.


Ezt csak nagyon kevés nő csinálja így, ők a kivétel, nekik tisztelet, a többi igen, a többi mocskos... azért tartunk ott ahol...



Meg is értem azokat a cégeket, akik nem veszik vissza a szülni lelépettjeit, vagyis hogy amint lehet elküldik őket később.... jól teszik!

2019. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!