Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha nem kapok kollégiumot...

Ha nem kapok kollégiumot akkor ne iratkozzak be az egyetemre?

Figyelt kérdés

Bp-re jelentkeztem egyetemre.De ahogy elnézem az albérletárakat lehet nem kellett volna.

Remélem nem vesznek fel.Csóró vagyok és semmi külső támogatást nem kapok albérletre kajára meg rezsire



2019. júl. 23. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

akkor: ösztöndíj, munka, több társsal együtt bérelni albérletet.

mennyit kéne utazni? (busz/vonat?)

2019. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Több mint 300km-re lakok

Ez kemény egyetem és gyakran bent kell lenni reggel 8-tól este 8-ig a diákmunkára nem nagyom van idő így

Többen lakva is megvan havi 100 legalább rezsivel meg mindennel együtt

2019. júl. 23. 22:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb fognak besorolni, mint aki 150 km-re lakik, plusz vannak magán kollégiumok is, aminek nem albi az ára. Ha nem sorolnak be, nem iratkozol be.
2019. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha 3-an 4-en összejöttök, akkor tuti, hogy nincs 100k a havi albérlet. Az meg gyenge kifogás, hogy mert sok órád lesz. Ha akarsz valamit ,akkor tenni kell érte. Összeálltok és béreltek egy alsókategóriás lakást, ami kijön fejenként kb 30-ból plusz összehúzod a nadrágszíjat és akkor nem lesz sok kiadásod. Havi 90k-ból kb megtudsz élni. Ha elmész melózni plusz szerzel ösztöndíjat, kitudod termelni.
2019. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kivel állok össze?Nem ismerek ott senkit.

Ha heti 5 nap kell suliba járni,abból több nap reggeltől estig bent kell lennem,akkor mikor lesz időm dolgozni?

Persze akinek heti 3x kell bemenni egyetemre annak könnyen van szabadideje

2019. júl. 23. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell ismerni. Vannak, akik ugyanúgy keresnek lakótársakat, neten kell keresni. Heti 5 nap meló mellett lehet 2-t dolgozni. Aki ilyen kicsi problémáknál csak kifogásokat keres, minek akar erős egyetemre járni? Úgyis kibukk az első félév után.
2019. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Neten keress lakótársakat vagy vannak magánkollégiumok, az egyetemtől függetlenül, közel sem kerülnek annyiba, mint egy lakás. De ha kajára sincs pénz, akkor mit fogsz csinálni? Akinek tényleg az a célja, hogy elvégezze az adott szakot, akkor az megoldja, hogy dolgozzon. Én ismerem magam és tudom, hogy nem tudnám a kettőt összehozni, de nem is járok kemény szakra. Ilyen hozzáállással inkább ne iratkozz be.
2019. júl. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Pontosan melyik egyetem, milyen szak?

Én pont ugyanebben a helyzetben voltam anno, de végül kaptam kolit, azóta is ott vagyok és még leszek is :)

Szeptember elejé szokott lenni a beiratkozás, addig meg kell próbálni megoldani a lakhatást, max. majd nem iratkozol be. Ne temesd még el, még több, mint egy hónapod van.

Ha kérdésed van, nyugodtan írj nekem polrivátban.

2019. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Jaj, privátban*
2019. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért 300 km elég nagy távolság ahhoz hogy felvegyenek. Főleg ha még "csóró" is vagy.


A távolság meg a jövedelem a legfőbb tényezők amit figyelembe vesznek a jelentkezések elbírálásakor.

2019. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!