Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen lesz az első egyetemi év?

Milyen lesz az első egyetemi év?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a tanulásra, ismerkedésre stb.
2019. aug. 8. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az eleje mindig nehezebb, aztán belejössz
2019. aug. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Az első félév akkor nehéznek tűnt, most már visszasírom, az összes többi nehezebb volt eddig, mint az. Sokszor beszokatós félév, felzárkóztató órák is vannak. Nekünk még abban az első félévben labor sem volt; már első félévben kiszűrték a buta hallgatókat, hogy a második félévre már kevesebb hülye maradjon, ne pazaroljuk az eszközöket (vegyészmérnöki Bsc). De barátnőm orvosis, ő is azt mondtam hogy az első félév akkor nehéznek tűnt, de ami akkor a legnehezebb tárgyuk volt, az már most egy kis mellékes tárgy nehézsésű a többi mellett. Szerintem egyébként abba a legnehezebb beleszokni, hogy míg a gimiben a tanárokkal sokszor személyes kapcsolatotok volt, mindent elmondott, hogy mit kell tudni és tényleg tanított, addig ez itt egyetemen (szaktól függően) nem így van. Értem ez alatt, hogy a tanár sokszor csak leadja nagyjából az anyagot, de lehet sok mindent el se mond, és rád van bízva, hogy el tudod-e sajátítani, vagy sem. Amúgy meg is kell tudni tanulni taktikázni, pl. van amire nem is szabad tanulni úgymond, mert felesleges tárgy, a többire nem jutna idő, és elég ha egy tavalyi feladatsort megtanulsz, mert ismétlődnek a kérdések, erre kell a sok ismerős.

Ismerekedés: nekem gólyatábor. Akikkel egy csoportba voltam és szaktársaim is voltak, 5 ember, azokkal a mai napig nagyon jóban vagyunk. Mi 140-en kezdünk vegyészmérnökök, nem voltak csoportok (mint az osztáyok a gimiben), így nehéz lett volna ismerkedni e nélkül (de nem lehetetlen).

2019. aug. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerkedés... kialakulnak a klikkek, szóval jó, ha te kezdeményezel, és megtalálod azokat, akikkel összeillesz. Különben egyedül maradsz.


Tanulás... érdemes komolyabban venni. Vizsgaidőszak keményebb, mint az érettségi volt. Csak itt félévente van!!

2019. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bele kell jönni!

Emberek találták ki a tárgyakat/követelményeket, szóval biztos megcsinálható, elvégezhető.

2019. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!