Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy diák ha jó tanuló és a...

Egy diák ha jó tanuló és a nyelvet is ismeri és alig hiányzott, milyen indokkal ismételhet évet (Részletek lent)?

Figyelt kérdés

2001-ben történt meg külföldön (Spanyolország), hogy egy lány (régen jó barátnőm volt) 11 éves korára befejezte az ötödik osztályt, hatodikba engedték (nem bukott semmiből, nem hiányzot sokat), közben már tervbe volt véve, hogy új városba költöznek, nyáron ez lezajlott és valamikor nyár elején vagy nyár végén beiratták a gyereket az új iskolába.


Viszont az új iskolában azt mondták, hogy ötödik osztályba teszik be. Amikor a lány szólt, hogy ő hatodikos, azt mondták, nem gond. A szülei se mondtak többet a lánynak és a lány így ismételt évet. A lányról még tudni kell, hogy spanyol, ezért nem is a nyelvről volt szó.


Amikor ezt mesélte nekem, elcsodálkoztam és azóta is megengek rajta.


Milyen indokkal lehetséges még, hogy egy gyereknek meg kell imételnie az évet, ha ismeri a nyelvet, nem volt sok hiányzása és nem bukott meg sembiből?



2019. aug. 8. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a bizonyítványában mellékelve volt, hogy ajánlott lenne. Nekem is volt egy osztálytársam általánosban, aki úgy lett osztálytársam, hogy nem bukott, hanem a tanárok tanácsára meg kellett ismételnie az évet.
2019. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Nem is tudtam, hogy ilyen is létezik. Adtam zöld kezet!
2019. aug. 8. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abban az esetben fordulhat elő, ha más tanmenet szerint tanultak. Az én lányom pl. most megy át másik iskolába, idegen nyelvből egy teljes könyvvel járnak előrébb, mint a régiben. Osztályozó vizsgát kell tennie augusztusban. El tudom képzelni, hogy léteznek olyan iskolák, amik több tárgyból is más tanmenet szerint tartanak, és ott tartanak a tananyagban, ahol egy másik iskolában egy évvel később tartanának.
2019. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Adtam zöld kezet.
2019. aug. 8. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal más tanmenet volt. Aki magyar suliból megy angolba az van, hogy két osztályt is feljebb lép!!


Namost simán elképzelhető, hogy a spanyol oktatás olyan volt 2001-ben, hogy országon belül, ha egyik tartományból a másikba költöztél, akkor voltak ilyen anomáliák (vagy egyik iskolatípusból a másikba).

2019. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!