Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti elmennétek a helyemben az...

Ti elmennétek a helyemben az osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés
Néhány hét múlva esedékes lesz a 15 éves általános iskolai osztálytalálkozónk. A lány, aki szervezi több időpontot is megadott a csoportban, amelyekre mindenki reagált valamit. A lényeg, hogy a megadott időpontok nem túl jók, mivel mindegyiken néhány ember vagy csak az osztály fele tudna ott lenni. Engem még személyesen is megkeresett, hogy ha lehet, rakjam át az időpontot egy másikra, amit a "népszerűbbek", mármint az egykori jó tanulók, hangadók stb... már bejelöltek és én se maradjak ki. Valahogy nem tudtam bóknak venni a dolgot, mivel én azt szerettem volna, hogy ha találkozunk, akkor azon minél többen ott legyünk, ne pedig csak a "sztárok"... Javasoltam neki, hogy tegyük át másik időpontra, vagy halasszuk most el, mert sokan nem érnek rá, van aki külföldön van, mások jelezték, hogy nem jó nekik az adott időpont. Erre azt válaszolta, hogy de a többiek (sztárok) most érnek rá... Mindenesetre átraktam arra az időpontra a jelölésemet, amit ő szeretett volna, de nagyon gondolkozom rajta, hogy nem is megyek el ezek után. Bár jól tanultam, jól sportoltam, szép barátnőm volt, mégsem tetszik ez a megkülönböztetés. Emellett ráadásul nincs is kedvem ehhez a cirkuszhoz, a dicsekvésekhez, a vetítésekhez stb... Mi a véleményetek? Elmennétek a helyemben vagy inkább kihagynátok?

2019. ápr. 7. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő a népszerűbekkel lógna, mert szimpatikusabbak voltak neki gimiben és gimi után is, így nem akarta, hogy ők ne vegyenek részt a bulin, mert egy olyan időpontot jelölt meg a többség, ami nekik nem jó.


Én a helyedben fognám magam, visszatenném a jelölést az eredeti időpontra (még, ha igazából a sztáros időpont is jó); ha nem terszik, nem megy el rá.

2019. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék el
2019. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Általános iskolaira tuti nem mennék el.
2019. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mennék el. Egy megrendezett, valótlan látszat sz..r lenne az egész. A leírtak alapján közel sem a volt osztályról szólna.
2019. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus osztálytalálkozó-szervezős jelenség, hogy aki szervezi az a "maga fajtáját", saját csoportját preferálja és ahhoz igazodjon mindenki más.


Engem mondjuk alapból hidegen hagy bármiféle osztálytalálkozó és ahogy látom másokat is, mert elmaradt az 5-10 éves is és lassan itt a 15 amiből vélhetően szintén nem lesz semmi. Általános iskolást nem is tudom, hogy valaha próbált-e bárki szervezni.

2019. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Így már nem mennék el. Amúgy sem láttam 2/3-ukat 15 éve.
2019. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék.
2019. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ők rá érnek. Te nem. Akkor ezen nincs mit gondolkodni.

Ha meg ráérsz, miért ne menj el?

Ha meg te eldöntötted, akkor minek kérdezel minket?

Én egyik osztálytalálkozómra sem mentem el. Az a 2 ember, akit tartok valamire az osztályból, akkor is megtalál, ha nem smúzolni akarnak.

2019. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért ne mennék el.?

Ha nincs más megoldás,akkor én elmennék,mert nekem fontos a kapcsolati ápolás.

2019. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül nem mentem el és a hallottak alapján nem bántam meg. A fele osztály volt ott, ha vártunk volna még egy kicsit, 5-6 ember még simán el tudott volna menni, de ugye itt nem ez volt a szempont. Ahogy számítottam, pont úgy történt, vacsora után a tanárok hazamentek, a többiek meg éjszakába nyúlóan ittak és kibeszélték azokat, akik nem voltak ott. Köszönöm szépen a tanácsokat, segítettek meghozni a döntésemet. Legközelebb majd akkor megyek el ilyenre, ha egyrészt jobban meg lesz szervezve és többen el tudnak majd menni. Remélhetőleg akkorra már lesz annyira érett a társaság, hogy nem a pia és a pletyka lesz a lényeg.
2019. ápr. 15. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!