Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Tanárok, iskolatársak

A kérdés

Akik egy egyetemre járnak velem, jogosan várják el, hogy köszönjek nekik akkor is, ha nem ismerem őket?

Egy kis egyetemre járok ahol legtöbben ismerik egymást, családias a légkör. Így kb. mindenki köszön is mindenkinek. Egy ilyen helyen, jogosan várják el még egyetemen kívül is, bent a városban mondjuk vagy akár onnan messzebb is, hogy köszönjek nekik ha összefutok velük az utcán, akár ismerem őket, akár nem? Vannak akikről nem is tudom hogy oda járnak, ők meg felismernek engem, és meg van a véleményük, ha nem köszönök.

szept. 7. 08:46  Privát üzenet  

A válaszok
Ha valakinek köszönnél az egyetemen akkor köszönj nekik mindenhol máshol is. Ha meg valakit nem ismersz de rádköszön akkor viszonozd, nem kell ebből gondot csinálni

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont szept. 7. 09:30 Privát üzenet
Én ha rám köszönnek az utcán, akkor visszaköszönök, akár ismerem, akár nem. Abból indulok ki, hogy nekem is rosszul esik, ha valakinek köszönök, de nem köszön vissza. Nem kell velük órákig beszélned, egy szia pont elég, és mész tovább.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont szept. 7. 14:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az gáz, ha főleg azért jelentkeztem egyetemre, mert a nagyvárosban jobb edzési lehetőségek vannak, mint vidéki kisvárosban, de maga a tanulás annyira nem érdekel?
12 évig egy suliba jártam és most felvettek Pestre egyetemre ami elég távol van az otthonomtól hiába ez az egyetem volt a cél. Így hogy közeledik az ősz egyre többször vagyok...
Ha nem kapok kollégiumot akkor ne iratkozzak be az egyetemre?
Ha nem vesznek fel egyetemre, arról is kapok SMS-t?
Rossz döntés olyan egyetemre jelentkezni, ami igazából nem is érdekel különösebben, viszont közel van és itthon maradhatok?
Ha újra akarok felvételizni másik egyetemre egy teljesen más szakra (ahova kevés az esély hogy felvesznek) akkor menjek passzívra?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Tanárok, iskolatársak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!