Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Beszólogatások a szalagavatóva...

Beszólogatások a szalagavatóval kapcsolatban? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Én már 9. óta tudom, hogy nem akarok táncolni a szalagavatón. Utálom a felhajtást, ilyen habos-babos báli ruhát soha nem vennék fel,pénzkidobásnak tartom, ráadásul az iskolám nem a szervezés nagymestere, a szalagavató mindig kész káosz. Nincs elég hely, zsúfoltság van és tolongás. A szüleim már idősek, nem szeretik a tömeget, ezért nem is tudnám elhívni őket.

Rajtam kívül még két barátnőm döntött úgy, hogy nem vesz részt a szalagavatón. Ők nem túl közösségi emberek, az ilyen osztályprogramokat és kirándulásokat is mindig kihagyták.

A többi osztálytársam, főleg a lányok emiatt most ránk szálltak és folyton csesztetnek minket, hogy miért nem táncolunk, miért húzunk ki az osztályközösségből. Ezt sokszor nem is szemtől szembe, hanem a hátunk mögött, vagy a folyosón, úgy hogy nem közvetlenül hozzánk beszélnek, de direkt olyan hangerővel, hogy halljuk.

Az ofőnk tud erről, többször fültanúja volt már ő is ilyesminek, de az ő pártjukat fogja, ő csak mindig hozzáteszi, hogy nem érti miért nem akarunk részt venni, pedig már világosan elmondtuk neki az indokainkat.

Hogy lehetne ezeket a beszólásokat lereagálni?



2019. szept. 14. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

- Hm. Szóval neked van erről véleményed?

- ...

- Jó. Meg is tarthatod magadnak!

2019. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem akarnak kényszeríteni (tanár), nem kell vele foglalkozni.
2019. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tanár is elég fogyatékos lehet, ha nem érti meg ezeket az okokat.

Szerintem ne reagálj semmit. Már megtetted...és nem volt semmi eredménye. Mindegy mit mondasz, úgyis ti lesztek a bunkók amiért nem mentek.


Amúgy én se mentem el, velem is hasonlóképp viselkedtek.

2019. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Én meg pont, hogy nagyon szeretnék részt venni a szalagavatón és táncolni is fehér ruhában, de attól tartok erről le kell mondanom. A végzősök közül már mindenkinek van párja, a 11.-esek közül pedig senki nem vállalta el, vagy legalábbis velem nem hajlandóak táncolni. Ezt várom már 5 éve, de nincs partnerem, külsős személyt meg nem hívhatok...
2019. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kinéztek annak idején, de miután lezajlott, a kutyát nem érdekelte. Elfelejtették. Addig is, le kell őket tojni aztán annyi. Ha viszont nagyon rám szállnának, lehet elküldeném őket a fenébe.
2019. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Csak 3 hónapot kell kibírni - lezajlik és varázsütésre elfelejtik.


Nálunk is úgy szervezték ezeket, mintha minimum az angol királynőnek adnánk elő, a lányok folyton kibeszélték x-et, hogy nem jár próbákra, y-t, hogy kétballábas. Akkor páran gyomorgörcsben járkáltak a szünetekben és suli után, hogy a tánc még nem megy jól, hogy legyen a ruha... de a hajunkat hogyan csináltassuk meg... Na és a smink... És a táncot hol lehetne még gyakorolni... És lehet, hogy Nünüke mégsem jó az első sorban, mert béna. Lajos meg úgysem bírja el emelésnél Marikát... Noncsóka meg lusta és az osztály szégyene, mert nem jár próbára... nem is fáj a hasa, szimulál... DE ÉN KOKTÉLRUHÁT AKAROK A SZALAGAVATÓEA NEM KOSZTÜMÖT. stb. Hatalmas cirkuszok mentek.


Aztán lezajlott az egész és utána eszünkbe se jutott már.


Hagyd rájuk, most úgyis minden másodpercük ekörül forog, aztán lemegy az egész és viaszat3rm minden a régi kerékvágásba.

2019. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy előttem is írták, nyugi. Többség most ebben a kibeszélős, kiközösítős időszakában van. Empátia az emberek többségénél még a béka segge alatt van középiskolás korban.

.

Lemegy a szalagavató, 1 hétig még beszélnek róla, aztán mindenki elfelejti a francba.

.

Aki nem szereti, jól dönt, hogy kihagyja. Ez a te életed, ne hagyd, hogy rábeszéljenek végül.


További szép napot. :)

2019. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!