Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaza van ebben az igazgatónak?

Igaza van ebben az igazgatónak?

Figyelt kérdés

Múltkor volt az igazgató az osztályunkban előadást tartani és utána odamentem hozzá, hogy megkérdezzem van-e az iskolában matekorrepetálaás. A matek nem az erősségem, 3-as, 4-es vagyok belőle. Az igazgató azt mondta nincsen, de hozzátette, hogy ő is szenvedett a matekkal, és már megbánta, hogy annyi időt gyakorolt és foglalkozott vele, ma már inkább azokkal a tárgyakkal törődne, amik mentek neki. Azt mondta járnak továbbra is versenyekre azokból, amikből jó vagyok, ne a matekba öljem az energiákat.

Szerintetek mennyire jó felfogás ez?



2019. szept. 15. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem a bukással küzdesz, igaza van.
2019. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Mivel érettségi tárgy a matek ezért nem, nincs igaza. Nálunk sem volt korrep semmiből, de érettségi tárgyakból a legjobbra kell törekedni ha felsőoktatásban akarsz majd részt venni, mert nagyon elszálltak a ponthatárok így minden pont számít.
2019. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Azért sincsen igaza szerintem, mert attól hogy még valami nem megy perpillanat, nem azt jelenti hogy gyenge vagy benne és kizárt, hogy a jövőben azzal foglalkozz. A hazai oktatásban nagyon sok a gyenge tanár, és úgy tálalják a tárgyakat és úgy oktatnak, hogy inkább elmegy az embernek a kedve tőle. Akkor is, ha lehet hogy éppenséggel az a terület egyébként tetszene az illetőnek és akár a jövőjét is arra alapozhatná. Ha úgy járnál el, ahogy ő javasolta, akkor például sose derülne ki, ha esetleg a matek mégis tetszik és jó vagy benne, csak éppen perpillanat gyenge a tanár és teljesen demotivál. Így egy csomó lehetőségtől foszthatod meg magadat.
2019. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Már csak azért sem értem ezt a kijelentését, mert egy igazgatónak ILLENE gazdasági dolgokhoz értenie, amelyeknek az alapja bizony a matek. Sőt, tudtommal iskolaigazgató csak "közoktatási vezető" végzettséggel lehet valaki, ami pedig gazdasági karokon tanulható csak.
2019. szept. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Nincs igaza, mert érettségi tárgy. Legalább egy kettes szinten tudjad.
2019. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

A hármas négyes szerintem nem olyan vészes, én is így álltam matekból, le is érettségiztem és fel is vettek az egyetemre, ahova járni akartam.


Ha mondjuk lennél kettes, arra azt mondanám nincs igaza, de, azért hármas és négyes között nem annyira vészes.

2019. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16%
Elég gáz, ha ilyet mond egy igazgató.
2019. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!