Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet kezdeni, ha piszkál...

Mit lehet kezdeni, ha piszkál egy tanár? Vagy igaza van?

Figyelt kérdés

Nem azt várom, hogy szeressen és én legyek a nagy kedvence, mert ez nem erről szól. A személyiségét tekintve nekem sem kiejezetten szimpatikus és elképzelhető, hogy ő ugyanígy érez velem kapcsolatban, viszont szerintem ezzel nincs is semmi probléma. Ettől még normálisan kellene együttműködnünk, mint tanár és diák. Nem is azt várom, hogy mindenre bólogasson és ne javítson ki vagy ne mutasson rá a hibáimra. Ez mind rendben van, sőt azt gondolom, hogy tanárként részben pont az a feladata, hogy utat mutasson, segítsen, felhívja a figyelmet a hiányosságokra, kritizáljon és így tovább. Ugyanakkor azt érzem, hogy ő már túlzásba viszi és amíg én abszolút elfogadtam őt és próbálok hozzá alkalmazkodni, addig ő teljesen más módon áll hozzám. Már minden óra előtt rosszul érzem magam, konkrétan utálom és folyton az emailjeimet nézegetem, hogy nem kaptam-e üzenetet, hogy elmarad... Közben is borzalmas és utána is teljesen megalázva érzem magamat.


Folyton beleköt mindenbe, amit csinálok és még egyszer mondom, hogy nem arról beszélek, hogy mondjuk kijavít vagy rámutat egy hibára, hiányosságra, figyelmetlenségre, mert azt abszolút megértem. Hanem sokszor tényleg úgy érzem, hogy csak belém akar kötni vagy pedig olyan paraszt módon közli a megjegyzéseit, hogy nekem az már rosszul esik. Például az az egyik mániája, hogy szerinte nem tudok beszélni, mert túl halkan beszélek és nem jól képzem a hangokat. Én nem azt mondom, hogy ebben nincsen igazság, mert valóban halkabban beszélek és a kiejtésemmel is van egy-két probléma, de attól még érthető és hallható a beszédem. Sokszor megkérdezi, hogy az utolsó sorban halloták-e amit mondtam, majd hiába bólogatnak és mondják, hogy igen, ő utána még percekig folytatja és ecseteli, hogy mennyire rosszul beszélek, ez így nem jó, milyen béna vagyok és kb. 50x elmondatja velem ugyanazt, majd mindig leszól újra és újra. Mindig elmondja, hogy ez így nem lesz jó és, hogy valamit kellene ezzel kezdenem, mert így nem biztos, hogy meg lesz ez a tárgy (aminek sajnos tényleg megvan a valószínűsége, mert nem pontozza a számonkéréseket, hanem azt mondta, hogy majd ő összességében értékeli a teljesítményünket) és így tovább. Eleinte még próbálkoztam, hogy tényleg a "kevében járjak", de most már elegem van belőle, mert azt érzem, hogy csak szórakozik velem. Nem én vagyok az egyedüli, aki halkabban beszél vagy elront valamit vagy ilyesmi, de mégis csak velem csinálja ezt. Érdekes módon csak én kapok ilyen jellegű "kritikákat". Valamint az előző félévemben is volt egy ilyen tárgyam (annak a folytatása, de igazából teljesen ugyanaz, mert egy vizsgára készít fel a kettő), amin négyest kaptam és soha nem mondták, hogy tényleg ekkora problémák lennének velem.


2019. márc. 7. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben beszelnek az osztalyfonokommel errol illetve a szuleimmel. Nem hiszem, hogy veled van a problema egyszeruen vannak turelmetlen tanarok vagy egyszeruen ez a szakma nem nekik valo. Ha halkan is beszelsz annak is van modja, hogyan kozolje veled vagy hogyan probaljon kijavitani. Nem kene rosszul erezned magad miatta.
2019. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, ezt kihagytam, hogy egyetemre járok, szóval picit más a helyzet.
2019. márc. 7. 19:05
 3/3 Tak ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen arról van szó,hogy aki halkabban fejezi ki magát,azt ez a tanár a bizonytalan,bizonytalan válaszadó kategóriába sorolja,így emiatt csipked a kis kakas,mert az,tuti a kakas évében született.

A további gond kétrétű.

Egyrészt szeretné a tanár,hogy légy rámenősebb,életrevalóbb az ő normái szerint,aminek szerves része vagy feltétele a határozott válasz vagy mondóka,amit elvár tőled is.

Másrészt láthatja rajtad hogy hatással van rád a stílusa,így nemhiszem hogy békén fog hagyni,értelem szerűen vagy elmész a probléma mellett nap mint nap,vagy megoldod.


Kifejezetten logikus lépés lenne megoldanod.


Vagy beszélsz vele,hogy hagyjon lógva,mert nem fogsz a kedvéért sem változtatni a stílusodon,vagy változtatsz,és mikor látod az elégedettségét,hogy csak elérte a célját,akkor mondod meg neki,vagy valóban változtatsz a stílusodon.


De egyszerűen azt is megsúghatod neki ha már mindegy,hogy amit ő bizonytalanságnak vél egy diák halk beszédstílusában,az valójában csak a siketség kezdeti szakasza,mert mindenki jól hallotta és megértette eddig hogy mit mondtál.

2019. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!