Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem barátkozik senkivel?...

Miért nem barátkozik senkivel? Miért van mindig egyedül? És ezt miért nem mondja itthon?

Figyelt kérdés

Tesóm osztályfonokovel találkoztam és beszélgettünk ismerem mert engem is tanított nagyon sokáig és ő kérdezte tőlem hogy miért ilyen miért van mindig egyedül én nem tudom én azt hittem vannak barátnői.

Arról tudok hogy volt neki 1 barátnője és mindig vele volt csak az a lány már másik suliba jar.

Nem beszélget a többiekkel semmit. Hogy kérdezzem ezt meg tőle miért ilyen?

13 eves


2019. szept. 21. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne kérdezd meg direkt, csak beszélgess.

Milyen a suli, hol voltál, kivel? No nem vallatásszerűen :)

2019. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az #1-vel.

Ne egyből ezzel támad le,hanem finoman kérdezd meg,hogy "milyen volt az iskola","milyen barátaid vannak" stb.

2019. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Vagy bántják, kiközösítik a többiek, vagy pedig szorong szociális helyzetekben. Mindkét esetben pszichológusra lenne szüksége. De persze ne ezzel menj oda, hogy "hallottam, nem beszélgetsz senkivel, irány a pszichológus!", mert ennek nem fog örülni.

Az első válaszadó válaszával értek egyet, beszélgess vele többet a mindennapjairól, hogy hogy érzi magát a suliban, meg azon kívül, stb. Előbb-utóbb remélhetőleg megnyílik előtted és magától is mesélni fog róla, hogy miért visszahúzódó, hogyha érzi azt, hogy szereted, érdeklődsz felőle, és hogy nem fogod elítélni bármit is mond oknak, hogy miért ilyen.

2019. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!