Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az mitől lehet, hogy olyan...

Az mitől lehet, hogy olyan dolgokban bénázok folyamatosan (és hátráltatom vele egy egész zenekar munkáját), amikben eddig teljesen magabiztos voltam és hasonló hibákat csak nagyon ritkán követtem el?

Figyelt kérdés
Ebben a tanévben kezdtem el tanulmányaimat a Zeneakadémián mesterszakon. Nem hittem, hogy felvesznek, de a felvételim kifejezetten jól sikerült. Most itt vagyok Budapesten, még a várost is szokom és nagyon sokat kell teljesíteni, ami természetes. A gond az az, hogy vagy meg vagyok szeppenve, vagy nem tudom mi bajom van, de zenekaron állandóan bénázok, olyannyira, hogy hiába egy türelmes aranyos ember a karmester, muszály megállnia miattam és újra meg újra figyelmeztetnie, amitől aztán én még jobban megijedek még jobban akarom és annál szarabb lesz. Tényleg, olyan hibákat vétek, mintha először ülnék zenekaron és nem zenekaroznék már 14 éves korom óta. Jelenleg ott tartunk, hogy a zenekar vezetői félnek, hogy nem fogom tudni lejátszani a szólamot, a főtárgytanárom nagyon ideges, a szólamot néztük meg óra helyett (hát persze). Én egyszerűen nem értem mi van velem és kétségbe vagyok esve. Konkrétan félek a próbáktól, hiába gyakorolok, ilyen még sosem volt velem. Egy éve még Mendehllssohn hegedűversenyt kísértem zsírra, főpróba nélkül ültem be a koncertre. Mindig én voltam az XY, aki mindig jól intonál, hozzá lehet igazodni, na ő egy megbízható zenész, vele nem kell bajlódni. Most meg új hangszerem is van és az intonációm olyan, hogy gyakorlás közben a sírás kerülget és nem túlzok. Na, nem is ragozom, ha valaki tud valami okosat írni írjon!!

2019. okt. 10. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam akkor jön elő a "bènázás", ha valamit nem szeretek csinálni, nem köti le az èrdeklődésem.
2019. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség első... Lehet te is olyan vagy mint én. Ha mások előtt kell gitároznom akkor tuti mellé nyúlok párszor :)
2019. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A régi hangszert nem tudod használni még?
2019. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyszer hibáztál (mondjuk egy fontosabb gyakorláson?), és azóta benned van a “ne rontsam el újra”... és mivel rávagy görcsölve, csak azért is elrontod... meghát persze, ez az új környezet...

otthon tudsz gyakorolni? Vagy valakivel esetleg?

2019. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is ne hari, de a muszáj j-vel írandó :).

Szóval, szerintem elveszett belőled az az ösztönösség, amivel a zene, zenélés felé kell fordulni. Illetve a magabiztosságod. Ha játszol, gondolj arra, hogy te milyen ügyes vagy, ilyet nem tud mittomén a Pisti a faluból, de bezzeg te igen! Ne arra gondolj, hogy esetleg mások jobbak nálad és hogy bénázol. Arra gondolj, milyen jó vagy abban, amit csinálsz.

2019. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egyzser . ki vagy égbve , túlpörgetted magad. iylenkor kell 1-2 hét pihenés ,hogy feltöltődj.
2019. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyszerű
2019. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a túl nagy nyomás és bizonyítani vágyás okozta frusztráció miatt hibázol, ami miatt aztán még frusztráltabb vagy, ördögi kör. Később is előjöhet egy ilyen rosszabb időszak az életedben. Jobban kell bízni magadban, érdemes pihenőt tartani, néhány nap belefér mindenkinek. És ilyenkor emlékeztesd magad a sikereidre, koncentrálj a rossz érzések helyett a gyakorlásra, őrizd meg a türelmed. A képességeiddel nem lehet gond, a hangszered talán még nem "járódott" be, kitartást!
2020. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!