Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Segitség! Story lent

Mit tegyek? Segitség! Story lent

Figyelt kérdés
Az iskolába ahová járok (bő 2 éve kb) nem érzem jól magam. Egyáltalán. lehet depressziós vagyok. Az oföm mindig beszologat , rámszállt egy fiu és a barátai nincsenek igazi barátaim csak olyan felszínes látszat barátok. Nagyon sokszor sirok az iskolaba nincs ezt kivel megbeszélnem én meg nem birom ezt. Othon a háziírás közben egy nagy idiótának erzem magam. A szüleim tudják hogy szomorú vagyok nem érzem jol magam de az anyukám kényszerít hogy ott maradjak még két évet. Mi lenne a jo megoldás? Hogy tudnám meggyözni?

2019. okt. 21. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy önhibából kerültél ebbe a helyzetbe.


Csúnya ilyet mondani, de nem voltál elég szociális hogy barátokat szerezz és tipikusan az az ember lehetsz akit könnyű elnyomni így megteszik.


Ezt nem sértésnek írom, csak ez a valóság.


Így ha más környezetbe kerülnél sem feltétlenűl oldanád meg a helyzetet. Maximum lenne 1-2 nyugalmasabb hónapod míg a másik helyen el nem kezdődik ugyan ez vagy akár újabb problémák.


Szóval nagyon nincs értelme át menni sehova sem, csak akkor ha egy ennél sokkal jobb iskolába mész.


Pl.: Ahova én egy fizetős iskolába jártam, ami tanulmányi eredmények alapján is toppon volt az országban. Nálunk ilyenek nem léteztek, sőt ha valaki akárkit szivatni próbált mindig volt egy lelkiismeretesebb személy aki kiállt mellette és mindenk előtt megalázta az elnyomni próbáló diákot.


Maximum egy ilyen helyen lenne nyugalmad, de ha egy ugyan olyan szintű gimnáziumba mész át minden újra fog kezdődni.


(Tapasztalat, igaz neke általános iskolából és egyetemről, de itt is megállja a helyét szerintem)

2019. okt. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Barátkozós ember vagyok mindenkivel szoktam beszélgetni volt is egy legjobb barátnőm ott csak megcsalt a barátommal szóval happy. Szóval visszatérve. Én barátkozós (lány) vagyok csak a többiek néha megpróbálnak „kizárni” vagy mittomén szóval alegtöbb embivel én tartom a kapcsolatot ezért felszínesek picit mostanába és nem tudok velük komolyabb témákról beszélni...

2019. okt. 21. 23:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Iskolapszichológus segíthet. Akár abban, hogy megtanuld kezelni ezeket a konfliktusokat, vagy abban, hogy meggyőzzétek anyukát az iskolaváltásban.

Egyedül nem nagyon hiszem, hogy meg tudnád győzni sajna. Esetleg ne csak iskolában sírj, otthon is mutasd ki mit érzel, hátha kivált belőlük némi érzelmet...

2019. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szocializálódj. Nem kell feltélten az iskolára gondolni. Ha szeretsz mozogni keress egy sportot, ahol emberek között lehetsz. Ha mégsem vagy az a sport ember akkor vannak különbféle klubok. Aztán ott az internet, ez a legegyszerűbb mód az ismerkedésre. De a legfontosabb hogy nyiss az emberek felé, ne legyél zárkózott. Kezdeményezd te a beszélgetést. Nem kell félni, az emberek nem harapnak (legalábbis a többség).


Az iskolával pedig annyit tudok mondani, hogy az osztályfőnököt le kell sz@rni, mivel nem szólhatsz vissza neki. A srácnál nem biztos hogy ez a legjobb döntés, de hogyha ismerkedsz és szerzel igazi barátokat, nő az önbizalmad. Ha pedig nő az önbizalmad kevésbé fog rosszul esni ez az egész, mivel tudod hogy vannak emberek akiknek igen is fontos vagy. Így pedig közönyt mutathatsz az efféle piszkálódásnak.

2019. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!