Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Le lehet diplomázni egyedül,...

Le lehet diplomázni egyedül, segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Ismerőseim beszámolóiból és a fórumokról nagyjából azt tettem össze, hogy ahhoz, hogy valaki sikeresen végigküzdje magát az egyetemen, aktív segítségre van szüksége a társaitól és esetleg a professzoroktól is. Mostanában nagyon szemezek a kertészmérnökivel, de így kissé tartok tőle. Az elmúlt években elég antiszociális lettem, a tanárokkal meg sosem tudtam egy szót sem váltani, pár gyerekkori traumatikus élmény miatt. Így elfelejthetem a dolgot?
2019. jún. 14. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Vágj bele szerintem! Ne add fel, illetve ne úgy állj neki, hogy "antiszociális vagy és biztos így nem kapnál segítséget társaidtól".
2019. jún. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem.

A kertészmérnöki amúgy sem kifejezetten nehéz.

2019. jún. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit értünk aktív segítségen? Szerintem ez simán kifújhat a jegyzetmásolgatásban.

A diplomatervhez persze kell 1:1 kontakt, de az talán túlélhető.

2019. jún. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hű de gyorsak vagytok :D

Köszi, így kicsit jobban érzem magam. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy nehezen kapnék segítséget, mert mindig én voltam a "furcsa csaj", mindig kilógtam a sorból és ezt annyira megszoktam, hogy elvagyok a magam kis világában, csinálom a dolgaimat és nem igénylem közben senki más társaságát, teljesen önállóan dolgozom. Az a fajta vagyok, aki ha nem ért valamit, nem a tanártól kérdez, hanem inkább hazamegy és kutatómunkába kezd. El sem tudom képzelni, hogy bárkihez odamenjek jegyzetmásolgatási szándékkal, egyszerűen azt se tudnám, hogyan szólítsam meg.

2019. jún. 14. 08:13
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ez ilyen formán hülyeség.

Bár nem írtad, hogy mit értesz aktív segítség alatt, ha az előadások és szemináriumok/gyakorlatok látogatását is elutasítod, akkor valóban nehéz helyzetben vagy. De ha arra irányulét a kérdés, hogy le lehet-e diplomázni úgy, hogy nem nyaggatod lépten-nyomon a tanáraidat, akkor a válasz: természetesen!

2019. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatás azért másabb, sokkal másabb mint az általános vagy középiskola. Érettebbek, felnőttebbek (felnőttek) akik felsőoktatásba járnak, jobban elfogadják egymást, ezt tapasztalatból tudom. Általánosban és középiskolában is marginalizálódva voltam, felsőoktatásban találtam számos hozzám hasonló embert.

Te is találhatsz hozzád hasonló embereket. Találkoztok, bemutatkoztok egymásnak, elkezdtek beszélgetni tárgyak kapcsán (mindenkinek új a szituáció) előbb-utóbb kialakulnak kapcsolatok. Gólyatáborba is lehet menni, remek ismerkedési lehetőség.

Amíg nem kezded el, nem tudod, mi lehetett volna. Értem, megértem, hogy mi játszódik le benned, hogy félelmek visszatartanak, nem szeretnél csalódni, túl zárkózottnak érzed magad stb... Sokaktól hallottam hogy egész életükben nem sikerült közösséget találni, ez a felsőoktatásba való bekerüléssel változott meg.

2019. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Én sosem mentem oda a tanárokhoz nyaggatni őket, mégis lediplomáztam.

Bejártam az órákra, így nem kellett jegyzeteket másolnom, jegyzeteltem én.

2019. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Levelezőn csináltam most MSc-t. Első egy évben nulla, azaz nulla emberi kapcsolatot alakítottam ki az egyetemen. Aztán a második év elején egy véltlen folytán bekerültem egy 8-10 fős társaságba, ahol áramlik az információ. Biztos, hogy egyedül is tudtam volna teljesíteni, de így, hogy van kikkel beszélni, információt cserélni elmondhatatlanul könnyebb az egész és sokkal kevesebb energiabefektetés kell.

Egyébként szinte kizárólag facebook-on, meg e-mailben kommunikálok (előbbi a hallgatók, utóbbi a tanárok esetében)

2019. jún. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a további válaszokat! 8-as, reményt öntöttél belém, neked külön is és örülök, hogy jól haladsz :)


Egyetemre még nem jártam, szóval nem látom át teljesen a rendszert. Éppen ezért is kérdeztem, ismerősöktől anno olyasmiket hallottam, hogy együtt tanultak, jegyzeteket cseréltek, dolgoztak ki együtt, a szakdolgozatról nem is beszélve és hogy ezek nélkül sosem mentek volna át a vizsgákon. Bejárni természetesen bejárnék, hiszen máshogy nem tudnám pótolni a jegyzeteket.


6-os, sajnos nem 20, hanem 30 éves vagyok. Most jöhetnék itt a drámai múltammal, de nem azért vagyunk itt. Mindennek megvan a maga oka, annak is, hogy miért most kerülnék vissza az iskolapadba, annak is, hogy miért lettem ilyen fura. Nem a csalódottság beszél belőlem, hanem a tapasztalat. Éppen annyira vagyok kompatibilis az emberekkel, mint egy autista reptilián :D Nem utálom őket, csak jobban szeretem őket messziről figyelni, nem igénylem a társaságukat és pont addig jó nekik. Sosem tanultam meg és egyenesen utálok csevegni, fáraszt az üres beszéd. A szótlanságom miatt általában elkönyvelnek sznobnak és kizárnak minden körből. Ha ez nem így lenne, akkor sem csinálok semmi olyat, amit normális emberek szoktak, nem úgy látom a világot, ahogy ők, nem normális a napirendem (hajnali 4-kor járok futni, így a tyúkokkal fekszem), nem normális az étrendem (gyakorlatilag nem ülök be sehova, max. mások kedvéért, akkor is rosszul leszek tőle) és minél öregebb vagyok, annál türelmetlenebb, kompromisszumképtelenebb leszek. Sokan állati unalmasnak tartanak, amíg ki nem nyitom a szájam úgy istenigazából. Amolyan őrült tudós alkat vagyok - kompetenciáim alapján anno ügyvédi pályára szántak volna, de sajnos egyéb okokból nem lettem volna rá alkalmas -, a véremben van a vitázás, imádok észérvekkel dobálózni és szörnyen bele is tudom hergelni magam a dologba. Valószínűleg tudat alatt keresem is az ilyen helyzeteket, mert képes vagyok tíz perc alatt kiakasztani mindenkit, aki nem hideg, érzelemmentes logikával gondolkodik, mint én. Nincs az az isten, hogy találjak olyan embert, aki képes egy napnál tovább elviselni és ez így van rendjén, azt hiszem.

Éppen e két okból választottam végül kertészmérnökit: a klímaváltozás miatt igencsak jól jöhet még ez a tudás és a növényekkel amúgy sem kötelező beszélgetni :)

2019. jún. 14. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!