Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárnak van joga a szülői...

Tanárnak van joga a szülői igazolást megkérdőjelezni el nem fogadni? A szülő X napot igazolhat, ezen keretig a tanárnak el kell fogadnia ha akármit gondol akkor is?

Figyelt kérdés

Szóval ha a szülői igazolás még a kereten belül van akkor a tanár nem tehet olyat hogy nem fogadja el?

Uis volt egy iskolai rendezvény amin nem voltam, a szülő meg leigazolta. A tanár meg nem fogadja el, mert azt mondja nem létezik h akkor voltam beteg. Én meg nem értem, senki se állítja hogy beteg voltam, nem kívántam jelen lenni hogy miért nem : családi ok, a többihez semmi köze. Nem elég ennyi?


2019. okt. 24. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak akkor, ha vitatja, hogy valóban a szülő írta-e alá az igazolást. (Vagyis nem te hamisítottad oda a nevét.)

Azt gondolom, a tanárnak csak a szája járt.

2019. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan elég ennyi.
2019. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És ha mégse fogadja el (és nem az eredetiséget vitatja) akkor igazgató? És akkor indul az ide oda mocskolódás? A szülő panaszt tesz a tanárra az igazgató elkapja a tanár tökét az meg majd órán "bosszút áll" a tanulón?


mert mutatnia kell hogy azért csak ő az úr a háznál? Ez lesz?

2019. okt. 24. 12:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazgató, meg felügyeleti szerv, igen.
2019. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha az igazgató helyre rakja, ő meg bosszút áll a diákon, szintén panaszt lehet tenni. És akkor az igazgató már komolyabb retorzióval is élhet. Egyedül akkor van gond, ha a tanárnak fideszes politikai kapcsolatai vannak, mert az ma Magyarországon minden felülír, az igazságot is.
2019. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sejti, hogy pusztán kivagyiságból nem akartál elmenni az okt. 23 ünnepségre, ami nem fér bele az értékrendjébe, ezen akadt fenn.
2019. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem fogadhatja el, ha hamisítás gyanúja merül fel. Máskülönben kötelező elfogadnia. A szülő egy tanítási év alatt három nap mulasztást igazolhat. Így szól a szabály. Hogy aztán mi az a három nap, ahhoz semmi köze. Ha egyszerűen tele volt a gyerkőc töke, és ezt a szülő hajlandó volt leigazolni, vagy ha mondjuk apucival épp aznap délelőtt vásárolni mentek, azt ugyanúgy el kell fogadnia, mint mondjuk egy hirtelen gyomorrontást. Mint ahogy az is teljesen irreleváns, hogy milyen napra szól az igazolás. Egy sima tanítási nap? Projektnap? Iskolai ünnepély? Kirándulás? Dolgozat? Törvényileg teljesen lényegtelen.

Ennek ellenére bevett gyakorlat, hogy az osztályfőnök, de néha még az igazgató is feltételekhez köti, hogy mikor fogadja el az igazolást. Ez azért működhet így, mert sokan fenntartások nélkül elfogadják ezt a játszadozást. Ennek ellenére ez teljey mértékben szabálytalan. Ha ő azt mondja, hogy nem fogadja el, nyugodtan mehetsz egy szinttel feljebb. Fel lehet keresni az igazgatót ez ügyben, sőt, jobb, ha írásban kérnétek állásfoglalást tőle, mert annak ugye van nyoma, és ott azért kevésbé mer a törvénytől eltérni. Ha mégis, akkor van felette pár szint. Tankerület, illetve szakképzési centrum, valamint az oktatási ombudsman.

Te pedig két dolgot tehetsz: vagy elfogadod a szabályellenes játszmáját, mondván jobb a békesség, és szálljon csak rád mindenki nyugodtan a 7 óra igazolatlan, meg emiatt a közeped magatartás miatt; vagy kiállsz az igazadért, cserébe esetleg nem leszel az ofő kedvence.

Egyébként soha nem bírtam, amikor pont az rúgja fel a szabályokat, akinek az egyik feladata pont az lenne, hogy a tanulókat szabálykövetésre ösztökélje.

2019. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

„ a 7 óra igazolatlan, „



Na ez is jó kérdés hogy hány óra igazolatlan is lenne? Mert uyge ez egy tanítási órákon kívüli rendezvény ami nincs órarendben márpedig ig lan óra csak órarendi óra lehet. Mit ír be mit mulasztottam melyik órát? Az 1. 2. 3. stb? Hát egyiket se.... de akkor mégis mit ír be? Hogy este 18-20h közt nem voltam ott? És az milyen óra is lenne? Semmilyen talán?

2019. okt. 24. 13:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hőbörgés gyanúsan ismerős.
2019. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már 4-5 verzióban volt fent ez a kérdés az utóbbi hetekben, csak törölték őket. Ilyen ez a troll szakma...
2019. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!