Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi ilyenkor a teendő?

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Iskolában beszólogat egy random osztálytárs, akivel néha beszélgetsz, semleges a viszonyod vele, visszaszólsz neki, megvéded magad, nem hagyod, hogy eltiporjon, másik osztálytársa (haverja) védelmébe kel, beszól, megmondom nem érdekel a véleményed, foglalkozz magaddal, ő erre csendben marad haraggal a fejében, később elkezd piszkálni, rúgdosni, pofozni, tolltartódat dobálni, hagyjad vagy piszkáld vissza?
2019. okt. 29. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem foglalkozol vele talán elmúlik.
2019. okt. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egyik eset az hogy nem foglalkozol vele és reméled hogy abba hagyja. Viszont ha bunkóbb az átlagnál azért is fog csesztetni mert látja hogy hagyod.

A másik eset hogy felül kerekedsz rajta, tehát valahogy úgy szólsz vissza hogy végleg befejezze a csesztetést.

Neked kell eldönteni hogy melyiket teszed, az első talán bölcsebb.

2019. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ofőnek szólj; nem árulkodni, hanem, mert a gyereknek komoly dühkezelési gondjai vannak.


Én is ilyen voltam, hogy könnyen felkaptama vizet, de nem szóltam vissza, csak magamban puffogtam, egyre nőtt a harag és utána én is dobáűlózva, lökdösődve reagáltam. Pszichológus segített.

2019. okt. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Iskolai bántalmazásban van részed, bullyingnak tűnik.

Nem szabad nemfoglalkozni vele, kelleni fog felnőtt segítsége is. Ofő, iskolapszichológus, aki csak mozgósítható.

Ez NEM árulkodás.

(az árulkodás és a jelzés között fontos különbség van. ha olyan dolog miatt szólnál, ami rád nézve nem ártalmas, nem fordul elő rendszeresen, nem veszélyes, az árulkodás. Pl. Joci nem csinált házifeladatot és emiatt bemószerolod.

De itt ismétlődő, negatív hatású, másra irányuló, szándékos tettről van szó.

Aki nem lép fel ellene, az a bántalmazót (bully-t) erősíti. Ergo nem lehet nem foglalkozni vele, hiszen ha elfogdjuk ezt a viselkedést, senki nincs biztonságban: _bármikor_ bárkiből_ lehet célpont, gyakorlatilag _bármi_ miatt.

Szoval állíts magad mellé másokat, rögzitsetek akár telefonnal is amikor ilyet tesz, és ezzel egyidejűleg irány a felnőtt segitsegkérés, lehetőleg szülővel együtt (annak már súlya van, kevésbé vész el a probléma intézkedés nelkül a süllyesztőben)

És ha kiállsz magadért és/vagy másért ilyen helyzetben az NEM árulkodás, el ne hidd!!

/Pszichésznéni/

2019. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kimegyek a teremből, játszok asztaliteniszt az aulában, esetleg ha megüt visszaütöm, ha dobál valamit vagy piszkál: Diák neve hagyd abba
2019. okt. 30. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!