Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogy döntöttétek el mivel...

Ti hogy döntöttétek el mivel szeretnétek foglalkozni?

Figyelt kérdés
Sajnos semmi elképzelésem sincs :(
2020. jan. 14. 14:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán van erre külön recept, egyszerűen csak számba vettem, hogy mik azok a területek amik igazán érdekelnek, amikkel szívesen foglalkoznék a jövőben, és amivel kapcsolatos (megfizethető) képzést találok a közelben.

De egyébként én is egy példája vagyok azoknak, akik nem abban a szakmában dolgoznak, amit kitanultak. Habár még viszonylag fiatal vagyok, szóval ez még változhat a jövőben.


26/F

2020. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A mai napig nem döntöttem el. Villanyszerelő szerettem volna lenni, de nem lehettem, mert színtévesztő vagyok. Ettől még itthon ugyanúgy szerelek villanyt, akkora ismerősi köröm és tudásom nincs, hogy ebből össze is jöjjön valami mellékes, de számtalanszor gondolkodtam már a dolgon. Mindig szerettem barkácsolni és szerelni.

Nem volt más lehetőség, mert vagy nem tetszett, vagy nem csinálhattam, így a kereskedelem felé fordultam, elvégeztem az élelmiszer-, vegyiáru eladói szakiskolát. Utána gyárban dolgoztam, majd riasztószerelő voltam, közben estin érettségiztem. Főiskola vagy egyetem nem volt opció, ahhoz nem vagyok elég szorgalmas és még most sincs fogalmam, melyik szak lehetne jó.

Sosem gondoltam volna, hogy a kereskedelmi végzettségnek valahol hasznát tudom venni, nem akartam boltban dolgozni. Elmentem egy benzinkútra, kutasnak és kasszásnak, az iskolát elfogadták hozzá. Szerettem csinálni, de történtek személyi változások illetve rengeteg volt a vevő, nyugalmasabb helyet akartam. Néhány próbálkozás (köztük az árufeltötéssel, amit nem szerettem meg) után egy másik benzinkútra mentem dolgozni. Valamivel kevesebb volt a vevő, a pénz viszont jóval kevesebb volt, nem állt arányban az elvégzett munka a fizetéssel, pedig egy kisebb, országos kúthálózaton voltam. Tízezrekkel több a bruttó bármelyik másik kúton. Innen tavaly év vége felé jöttem el, azóta nem helyezkedtem el. Mehetnék benzinkútra megint, már van kutasvizsgám is, egy évért cserébe fizette a cég, kötelező volt elmenni.

Jelenleg biztonsági őr tanfolyamra járok, jobb ötletem nincs évek óta. 4.5 hónap a tanfolyam, de túl soknak érzem. Jóval kevesebb idő alatt is meg lehet tanulni, szerintem az érettségire is túl sok a 4 év, közben pedig semmit nem ér. Hiába dolgoznak az oktató szerint többen a tanfolyam mellett a szakmában, én is dolgoznék, de velem nem igazán akarnak szóba állni a munkáltatók. Hátha könnyebb lesz majd akkor, amikor lesz róla papírom is. Sajnos azonban ezzel sem fogok sokkal jobban keresni a környéken, nem érem el az általam kitűzött összeget, de talán nyugisabb lesz, mint egy benzinkút. Amivel jobban kereshetnék jelenlegi végzettségemnek megfelően, az a kereskedelem, Aldi vagy Lidl. Csak ha elképzelem, hogy nem vevőként, hanem dolgozóként lépek be az üzletbe, már forog a gyomrom. Jártam már úgy, de nem akarok megint úgy járni, hogy elmegyek egy helyre, de egy hét után már utálom az egészet, hosszú távban gondolkodom. Viszont a pénz meg főleg most, nagyon kellene. Nem tudom honnan teremtsem elő. 29/F

2020. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én annyit tudtam, hogy közgazdaságtant akarok tanulni egyetemen (közgáz szakközépbe jártam, ott szerettem meg). Utolsó félévben jelentkeztem egy szakirányomnak megfelelő gyakornoki helyre, amit pont betöltöttek előttem, de a HR-es mondta, hogy van egy másik nyitott pozijuk is egy másik területen. Még csak a szakma nevét sem hallottam addig soha, annyira fogalmatlan voltam. Ennek ellenére felvettek gyakornoknak, aztán diploma megszerzese után állandóra is. Igaz már máshol, de azóta is ebben dolgozom, 8 éve, mondhatni a véletlennek köszönetően.
2020. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Sszandika13 ***** válasza:
Én általános után egy sima gimnáziumba mentem. Ott le érettségizem. Eredetileg csecsemő és-kisgyermek gondozói szakra szerettem volna menni. De sajna nem volt nappali tagozaton ezért gyorsan ki kellett valamit találni. Így esett a választásom az egészségügyre. Itt is gyerekek között leszek csak nem nevelek hanem ápolok.(bár a családomban van kettő ápoló így van segítség) És egyátalán nem bántam meg. Most fogok május-júniusban vizsgázni és már az adott osztály is meg van hogy hova szeretnék menni dolgozni. :)
2020. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!