Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen jogon lúzerezi le...

Milyen jogon lúzerezi le valaki a másikat? Kell ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy régen és is ilyen voltam, mindig a menőkkel barátkoztam, lúzereztem azt akit ők is, mentem a tömeg után mert így elkerültem azt hogy engem is kitaszítsanak. Nagyon szégyellem de talán az is mentségem hogy kicsi voltam és nem gondolkodtam.

Így volt ez a gimnáziumban is, de egy év sem kellett hozzá hogy rájöjjek, ez nagyon undorító dolog.Egyesek kibeszélnek, lúzereznek, kinevetnek embereket csak azért mert mások. És egyáltalán nem rossz értelemben...elkezdtem felfigyelni rájuk, hogy milyen különleges személyiségek, az egyik anime mániás, a másik sokat örökrödik és nem törődik azzal hogy ki mit gondol róla a harmadik néha ijesztően okos de jókat lehet vele nevetni és így tovább. Egyik sem bulizós, sminkelős plázacica, és a normális dolgokat értékelik, nekik nem az a szórakozás ha részegre isszák magukat és egyéjszakás kalandokba keverednek, hanem például túrázás, olvasás, otthoni együtt filmezős nap meg ilyesmik.

Elkezdtem barátkozni velük, kiismerni őket, emiatt elég hamar megutáltattam magam a "menőkkel". Kapom én is az olyan a pillantásokat mintjlha valami undorító dolog lennék a talpukon meg a beszólásokat, összesúgásokat a hátam mögött. De nem bántam meg a döntésem,mert végre igaz barátaim vannak.

Viszont nagyon rosszul esik az egész,milyen alapon lúzereznek le valakit, közösítik ki ennyire, amikor semmit nem ártott nekik?:(

Arra se foghatják hogy fiatalok még...

Mit tegyek hogy ne zavarjon ennyire? Ez a jelző már örökké rajtunk fog maradni?

És mit tegyek egy furcsa érzés ellen? Imádom a mostani barátaimat de kicsit túl gyerekesek és nem annyira nagyon közvetlenek, mint a többi osztálytárs, így nem lehet velük annyi mindenről beszélni. Ma is ahogy elnéztem a "menő" réteget ahogy dumáltak meg nevetgéltek elgondolkodtam hogy mi lett volna ha velük maradok, és most én is hozzájuk tartoznék. Persze nem akarok, és teljesen elítélem ahogy viselkednek, pont ezért vagyok rosszul már attól is hogy ilyenekre gondolok. Ugye ez nem azt jelenti hogy legbelül én is olyan vagyok mint ők csak mert néha vágyom rá hogy hozzájuk tartozzak? Persze nem akarok, meg nem is igazán tudatosan gondolom ezeket:/

17/l



2016. dec. 9. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az úgynevezett "menők", akik lúzerezik a csendesebb, visszahúzódóbb társaikat, igazából senkik. Semmit nem érnek az ilyen emberek, ha egy ilyen kimegy az osztályteremből, eggyel többen lesznek benn.


Tisztelet jár neked, mert rájöttél, hogy undorító, amit tesznek, és már nem tartozol közéjük. Barátkozz csak nyugodtan a "kevésbé menőkkel"! Lehet, hogy vannak gyerekesek köztük, de biztos van olyan is, aki nem az, sőt, sokkal felnőttebb, mint a "menők".

2016. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De nem lesz ez a későbbi életben is? Munkahelyen, egyetemen? Csak mert már az utcán vagy buszon is ilyen embereket látok, olyan mintha egyre többen lennének:/ Nem fognak ezek mindig is lúzerként tekinteni a magamfajtára?


De semmiképp sem akarok még egyszer barátkozni velük,ennyi fix.

2016. dec. 9. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy jobb egyetemen, jobb munkahelyen, ahova nem jut be minden idióta, nem fognak ennyire undorítóan viselkedni az emberek.


Nem tudom hol laksz, én nemrég voltam Budapesten, egy csomót buszoztam meg sétáltam, és ritkán találkoztam ezzel a mentalitással.

2016. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam, ha minden jól megy akkor jobb egyetemre fogok menni ami után jobb munkahely vár, ott talán értelmesek lesznek az emberek:)


Budapesttől kb.egy óányira lakok kocsival egy kisebb településen.

2016. dec. 9. 18:45
 5/11 anonim válasza:
100%
Ez azért kortól is függ... Általában ez a te lúzer vagy én meg menő, te ebbe a klikkbe én meg abba tartozom maximum gimnáziumba jellemző... Amikor kikerülnek az életbe és kinövik ezt a gyerekes viselkedést teljesen más lesz.. :D Hidd el egyetemen, munkahelyen ez már nem így megy :D
2016. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem így lesz:D
2016. dec. 10. 10:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan milyen közösségben vagy. De általában az ilyen leírást fárasztónak tartom abból a szempontból, hogy sok helyen a "különcöket" is egyáltalán nem érdeklik az általad megnevezett "menők" véleménye.

Kicsit nevetségesnek tartom, mikor valaki nagy tragédiának állítja be azt, ha ezek a "menők" nem barátkoznak a "különcökkel". Arra nem gondoltál, hogy ezzel mindenki jól jár. Legalábbis én biztosan nem venném jó néven, hogy előítéletes emberek foglalkozzanak velem.

Vagy esetleg arra nem gondoltál, hogy akit "lelúzereznek" valószínűleg annak is van egy véleménye, és az sem kedvelheti az ilyen felületes véleményen lovagoló embereket, az is biztosan mond rájuk más jelzőket.

Nem kell a "különcség védőszentjét" játszani itt, a "menők" is ugyanúgy emberek, ahogy a különcök is csak emberek, nem kell semmit idealizálni.

Ha komolyan veszed mások véleményét, vagy azt a "szörnyűsget", hogy a "menők" nem barátkoznak veled, akkor valószínűleg sokáig rajtad fog maradni az a jelző. Vedd úgy, hogy én nem tartalak sem menőnek, sem lúzernek.

2016. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
7-es, nem az a baj, hogy nem barátkoznak valakivel a "menők", hanem az, hogy gúnyolják, lúzerezik.
2016. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ahogy az utolsó is is írja az egyetlen baj, hogy így viselkednek másokkal.Legyen egy véleményük, mindenkinek van, de nem értem miért kell emiatt megalázni másokat, miért nem lehet csendben meglenni egymás mellett.

Igenis elítélem őket amiatt hogy többnek hiszik magukat, és nem arról van szó hogy kevesebbre tartom őket, vagy hogy magamat többte és teljesen előítéletes vagyok, egyszerűen elítélem ezt a viselkedést.

Mert senki nem tehet a természetéről, és elég undorító hogy egyesek lenéznek másokat olyan dolgokért amikről nem tehetnek, ráadásul ezt még a szemébe is mondják vagy épp a háta mögött. És ez még a jobbik eset, amikor csak mondják...szerencsére általaban csak gyerekkorban bántalmazzák ezeket a gyerekeket, de gyerekkorban nagyon el tudnak fajulni az iskolákban ezek az ellentétek.

2016. dec. 29. 13:35
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8

Nem ismerem konkrétan a helyzetet a leírtak alapján, de ha itt arról van szó, hogy valakit ZAKLATNAK, akkor az nekem kicsit más dolog. Nekem itt a zaklatás, és a másik ember kéretlen b##gatásai tényleges probléma. Én arról beszéltem, hogy pusztán az, hogy valakinek van egy közömbös véleménye másokról, az nem tesz semmit, viszont, ha kéretlenül jön utánad, zaklat vele, esetleg olyan helyzetekről van szó, mikor valakit dobigálnak, vagy bántalmaznak, az tényleg súlyosabb probléma. Ez alapján félreértelmeztem az eddig leírtakat, sajnálom.(az én környezetemben ritkán volt ilyen)

Nekem különbség van egy összesugdolózó véleményezés, és egy megaláztatás között.

2016. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!