Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért bánt? Semmit nem követte...

Miért bánt? Semmit nem követtem el ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Új suliba kerültem. Tudni kell rólam,hogy fiú vagyok. Én a lányokkal jobb kapcsolatot tudok kialakítani,de természetesen vannak fiú barátaim. Én vagyok az a tipikus jófej srác,aki mindenkivel beszélget,és nem bánt senkit. És van egy másik srác,focista. Annak egy másik barátja. És valamiért szekálnak. SOHA nem beszélek velük,nem keresem a társaságukat. Nagyon rosszul viselkedik,rosszul tanul stb.. Nem tudom mot tegyek,egyszerűen rettegek. Nagyon vékony vagyok (46-7 kg) és tesiből sem vagyok a legjobb. Csomó mindent nem tudok megcsinálni,félek,hogy ezen röhögteti majd az osztályt. Van egy másik fiú is akit bánt,üvegekkel ütögeti meg ilyenek.. Mit tegyek,hogy abbahagyja a szekálást,és ne bántson? Pl.nekemjön direkt,ki akar buktatni stb.. Soha nem keresem a társaságát. Köszönöm a válaszokat! 😭

2020. jan. 20. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ignoráld
2020. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha BÁRMILYEN reakciót ki vált belőled a viselkedése akkor folytatni fogja. Ha lexarod magasról akkor unalmas vagy és nincs értelme szivatni. Ennyi a nagytitok.
2020. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fiú létedre talán nem sírni meg picsogni kéne, hanem megvédeni magad. Esetleg.
2020. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben.A passzivitás,az ignorálás nem vált hasznomra. El kell viselned ezt,amíg nem állsz ki magadért. Vagy fizikálisan,vagy szavakkal tudsz kiállni magad mellett. Mindkettő hatásos lehet,helyzettől is függ. Ha sikerül megfélemlíteni, ő lesz az alárendelt szerepben,többet a közeledbe se fog menni. Ne feledd,ő sokkal jobban fél, mint te. Saját magától. Félelemből nem lehet olyan várat építeni,ami stabil lábakon áll
2020. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy jön egy hármashoz hasonló kommentelő. Mit mondtam,ha nekimennék,vagy bármit csinálnék velük,akkor nekem végem lenne. Írtam,hogy ellenük semmit sem érek,örökre megszégyenítenek ha nekik megyek,és én a tanulás miatt jöttem ide,nem a rossz hírnevem miatt. Többieknek köszönöm! 😊
2020. jan. 20. 17:05
 6/7 number five válasza:

Az embereknél egy természetes viselkedésforma az, hogy bántják a kisebbet. Ennek az egyik oka, hogy a prédájaként tekint rá, a másik pedig az emberek örökös felsőbbrendűségi-komplexusának köszönhető, vagyis mindig kell valaki, akit alsóbbrendűnek tartasz magadnál. Nincs mit tenni, ez egy állati ösztön, az emberek belső kódja egyszerűen ilyen, csak ez valakiknél jobban érzékelhető. Az egyetlen mód, hogy a helyzeteden változtass, az egy másik, az előbbieket felülíró állati ösztön kiprovokálása. Az egyik a természetes játékosság és érdeklődés megvonása a delikvenstől, ha nem foglalkozol a gyerekkel, egy idő után megun, és máshogy szórakoztatja magát tovább. Ez azonban, ha rosszul csinálják, előidézhet más, kevésbé előnyös kimeneteleket is. Például lehet, hogy csak mégjobban az áldozatot látja benned, vagy, ami rosszabb, ha látványosan leszarod, ha emberszámba se veszed, az csak jobban felidegesíti (először is, mert az embereket mindig jobban érdekli az, ami tartja tőlük a távolságot, és nem adja meg nekik azt a szintű figyelmet, amit az egójuk elvár. A másik ok pedig az, hogy ezzel a túltolt "leszarom" hozzáállással azt az érzetet kelted benne, hogy alacsonyabbrendűnek tartod őket magadnál, ami szintén nem fog nekik tetszeni). A másik véglet pedig, az abszolút sztornó, az "állj ki magadért", vagy "szólj egy felnőttnek" című történet. Az sem nagyon fog működni, mert a drága osztálytársad, aki eddig abban a tudatban élt, hogy egy gyenge szar vagy, akit simán földbe tipor két szóval, előhívja a versenyszellemét, és/vagy a felsőbbrendűségi komplexusát (milyen már, hogy TE, akit egész eddig kedvére baszogathatott, most meghaladja a képességeit azzal hogy hívja a falkatársait segíteni).


A legjobb megoldás, hogy elnézét kérsz, ha ő neked jön, kisegíted, ha rászorul, megmondod, melyik terembe kell menni, ha nem tudja, tehát emberszámba veszed, még akkor is, ha a viselkedése alapján nem ezt tennéd. Ezzel egy minimális szimpátiát ébresztesz benne (ami lehet, hogy fel fogja idegesíteni, de közben létrejön egy blokk az agyában, ami miatt pl kevésbé ver szét, ha arra kerülne a sor), valamint nem idézed elő egyik negatív tényezőt sem a fentebb említettek közül, tehát semleges maradsz.


ui.: attól, hogy gyengébb, passzívabb és könnyebb vagy az átlagosnál, nem veszted el a létjogosultságodat sem férfiként, sem bármiként, ami lenni akarsz

2020. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uhh,ezen az oldalon ritkán látni ilyen embereket. Nagyon köszönöm,mindet megfogadom!! :)
2020. jan. 24. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!