Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha senki sem bír...

Mit tegyek, ha senki sem bír és emiatt nagyon stresszelek?

Figyelt kérdés

Ezen az éven alakult ki az osztály.


Még októberbe az egyik osztálytársam mondta nekem, hogy mondta neki egy osztálytársa, hogy engem sokan nem bírnak.


Addig abban a hitben éltem, hogy mindenki, vagy az osztály nafy része szeret, vagy ha nem is szeret, akkor legalább kedvel, bír.


De mostmár rájöttem, hogy nagyon sokan utálnak, pedig nem csináltam semmit.


Instára sokan kiteszik hogy húzdd el mennyire bírlak cuccot. (Van egy vonal, és ott el kell húzni, hogy szerinted mennyire bír a másik, és akkor az illető, aki kitette, az elhúzza addig, amennyire bír)

Olyan embereknek húzzák el maxra, akikkel szinte két mondatot nem váltottak összesen, nekem pedig félig, vagy háromnegyedig.


Meg ugye az osztályon belül egyes tantárgyaknál két csoportra vagyunk bontva, és oda sem sikerült még beilleszkednem annyira.


Mit tegyek? Állandóan ezen kattogok, mióta elmondta az egyik osztálytársam. Annyira rástresszelek erre, hogy aludni se tudok nyugodtan, mert 2-3 óránként felébredek.



2020. jan. 21. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem se bírtak sokan, és akkor mi van? Volt 2-3 haverom akikkel jól elvoltunk aztán kész.


Jobb ha most megtanulod hogy az életben sose fogsz mindenkinek megfelelni. Belülről kifele a következő a sorrend: Saját magad -> Család -> Barátok, az instagram meg a többiek nem számítanak.

2020. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, engem az osztályban max 2-3 ember "bír", vagy legalábbis nem utál.

Én is kattogtam rajta egy ideig, de hát ez van. Sok ember nem bír mert csendes vagyok és visszahúzódó.

2020. jan. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is hasonló volt a sztorim.


16 éves koromban a 9. osztályt újra kellett járnom. Másik iskolába mentem, ahol voltak gondok; mivel féltem, hogy megint megbukok, gőzerővel tanultam és sokszor a gyerekekkel is csak erről tudtam beszélni, hogy kinél, milyen doga lesz, milyen volt a doga, stb.


Ők elkönyveltek strébernek és nem barátkoztak velem.


Elhagytam a buzgómócsing énem, lazára vettem a figurát, de ők beskatujáztak már.


Jelentkeztem énekkarba (nem volt zseniális a hangom, de szerettem énekelni), ahol lett pár barátnőm. Általuk összebarátkoztam pár gyerekkel az osztályukból (mert szünetekben feljárkáltam a barátnőimhez). Plusz részt vettem pár iskolás programban és ott is barátkoztam, aztán az ő osztálytársaik némelyikével is.


Az énekkarból idővel kiszálltak a barátnőim, barátkoztam másokkal (de a barátnőimmel is jóban naradtam), és így az ő osztálytársaik közül pár gyerekkel.


Ez egy olyan suli volt, ahol volt vagy 5-6 osztály évfolyamonként.


Amikor érettségiztem, a suli 80%-a tudta ki vagyok. Az osztályon kívül senki se gondolt strébernek, szívesen töltötték velem az időt.


Az osztályon belül meg az évek alatt rengeteg átalakulás volt; akik barátnők voltak kilencedikben rég nem voltak azok érettséginél. Akik kilencedikben voltak a menők, nem voltak azok érettséginél. Stb. Kicsit meg is komolyodott a banda, befogadóbb lett. Plusz érettségi előtt már velem is barátkozott osztályból 1-2 gyerek.


***


Próbálj ki valamilyen órákon kívüli elfoglaltságot.

2020. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én most kezdtem a 9.Engem se szeretnek sokan sőt nem is szólnak hozzám az elején én is nagyon sokat stresszeltem emiatt meg rosszul esett de most már nem érdekel. Én bejárós vagyok úgy vagyok vele hogy bejárok azt nagyon szeretem kicsit fárasztó, de elvégzem amit kell és kész. Egy pár lánnyal elvagyok és ennyi. Nekem is csináltak olyat instán azt a csíkot csak a közepéig húzták de most már nagyon nem érdekel. Ráadásul én az a típus vagyok aki érzékeny és egy ilyen miatt képes voltam sírni. De meg kell tanulni elengedni az ilyen dolgokat nem szabad hogy rá menjen az idegekre mert nekem sajnos ráment és ilyen gyenge gyógynövényes nyugtatót is szedtem meg pánikoltam de hálistennek ez elmúlt. Ha nem tetszik nekik hogy ilyen csendes típis vagyok így jártak majd találok máshol barátokat akikkel majd el leszek. Ezt csak azért írtam le hogy nyugi nem csak te vagy ezzel így. Tudom hogy rossz de ne foglalkozz velük!
2020. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, milyen értékrendszered van és Önmagadnak ebben mennyire felelsz meg. Igen, sok helyen fontos az elismertség, barátság, de vannak a saját területükön sikeres magánzó, bezárkózott emberek is. Nem lehet mindenki a központban és az önbecsülésnek még számtalan tere van. Többen írták, hogy az osztályon kívül is van élet. Olyan csoportot válassz - tánc, sport, túra, hobbi, stb. - ahol a felső egyharmadba esel az adottságaiddal, tehát nem kell szégyenkezni és többnyire sikeres vagy. Ha még ehhez szerény, nyitott, segítőkész is vagy, kész a jó érzés, amikor a csoporttal vagy. Tehát nézd meg, melyek azok a tulajdonságaid, amelyekre büszke lehetsz és olyan csoportot keress, ahol ez a tulajdonság számít. A többi jön magától.

De valóban van olyan, hogy a környezet tönkreteszi az ember életét. Ez akkor van, amikor az ember a csoport alsó harmadába esik az adottságaival. Ilyenkor ki kell lépni, váltani kell.

A kérdésedre utalva én bírlak és szeretlek, mert érzékeny vagy, ami manapság elég ritka.

2020. máj. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!