Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tesin önvédelmet tanulunk,...

Tesin önvédelmet tanulunk, viszont mindenki erősebb és nagyobb nálam. Rohadt ciki, hogy senki ellen nem tudok nyerni. Mi csinaljak?

Figyelt kérdés

Lány vagyok. És en vagyok a legkisebb. Írtó ciki, hogy bármi van, mindig én teljesítek a leggyengébben. Legyen az kislabda dobás, sprint, cooper stb.


Most tanuljuk ezt az önvédelmes s×z×a×rságot, és senki ellen nem tudok kiállni, aki ellen nyernék. Nagyon gàznak erzem magam ilyenkor.


És ne jöjjön nekem senki azzal, hogy "ha elkezdenél egy sportot" vagy "gyakorolnál otthol" mert ezeket mind megtettem régebben, de sehogyse ment semmi. Vannak olyan gyerekek, akik nem tudnak jól teljesíteni tesin. (Pl én) Tudom, hogy kézségtantárgy, de pont ezért fáj, mert nem lehet belőle mindenki jó.



2019. márc. 21. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem baj hogy senkit nem tudsz legyozni. A valosagban ha majd megtamadnak akkor hasznat veszed annak amit tanultal. Ott le fogod tudni gyurni a tamadot.
2019. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Kézisúlyzós edzés kellene, mint a Pain and gainban. "Bepumpálod" a karod és kész. Attol mert kicsi vagy, lehetne erőd.
2019. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon sajnos nem tudsz semmit. Remélhetőleg hamar mással fogtok már tesin foglalkozni, egy-egy ilyen részleg pár tanóra alatt le szokott menni.
2019. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Akkor valószínűleg egy nagy sz*r az amit tanítanak. Az ilyen önvédelmi technikáknak pontosan az a lényege, hogy 40 kilós nőként is harcképtelenné tudj tenni egy nagy erőfölénnyel bíró támadót is, nem csak a saját súlycsoportod.


Ha megengeded, valós szituációra általánosságban van egy önvédelmi javaslatom

"Kicsiként" a legjobban úgy cselekedhetsz (hangsúlyozom, hogy nem osztálytárs/edzőtárs esetében!!!), hogy a támadód egy kicsi, jelentéktelennek tűnő gyenge pontját támadod minden erőddel. Ezalatt értem például, hogy egy átfogott kar esetén a másik kezeddel egy esetleg két ujját elkezded kicsavarni. Borzasztóan fáj, meg is lepődik rajta, te pedig tudsz futni.


Remélem segítettem :)

2019. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
önvédelemben nincs is ilyen hogy ki nyer, kicsiként meg simán lehetnél jó futó hosszabb távon
2019. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha vki meg akar tamadni,ugyis hatulrol ut fejbe vagy lelo.

A te onvedelmi sportod a brazil jiu jitsu. Ott feszitesek,fojtasok vannak meg poziciovaltas. De ovdedelemnek inkabb alloharc jobb sajnos.


Ha jol jovedelmezo ceged van,veszel kocsit es lakoparkos lakast portassal es senkinnem tamad meg kb.


N

2019. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Meg szeretném kérdezni, heti kb hány órát edzel?
2019. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
"tanultok" ja. Eleve szarul "tanítják" a tesit.
2019. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a szituációban az ÖNVÉDELMI TECHNIKA ELSAJÁTÍTÁSA a fontos, - nem versenyző vagy, akinek "nyernie kell". Én örültem volna, ha a testnevelés órán önvédelmet tanítottak volna nekünk, - ehelyett kötélmászás, medicinlabda dobálás, foci, körbe-körbe futkorászás, - mint vadlóéknál...

Persze kell fizikum is, állóképesség is, sikerélmény sem árt ha van, de próbálj meg azzal vigasztalódni, hogy nem sok helyen fordítanak arra időt és energiát testnevelés tanárok , hogy esélyt teremtsenek lányoknak a saját testi épségük, életük megvédésére!

2019. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy valakinek az önvédelem nem megy. Nem tudom mit és hogy tanítanak nektek, de biztos, hogy semmi köze az önvédelemhez, ez ugyanis nem arról szól, hogy hány kiló vagy és mekkora erő van benned, hanem a technikáról, amit egy apróbb ember is ugyanúgy tud hasznosítani, mint egy hatalmas.
2019. ápr. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!