Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha gondjaim vannak az iskolába...

Ha gondjaim vannak az iskolában, azt hol jelezhetem?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy van egy tanár, akivel gondjaim vannak. Ráadásul ő az osztályfőnököm is. Kölcsönösen nem szeretjük egymást, viszont én úgy érzem nem ártottam neki semmit, és még a tiszteletet is megadtam, viszont ő olyan dolgokat tett, amihez nincs joga.


És már félek bejárni is.


Szeretnék írni valamelyik hivatalnak, egy levelet/e-mailt, de nem tudom, hogy hova, kinek, kiknek, melyik intézménynek írjam.


Klik-nek, Obudsmannak,... hova, kinek?


Mihamarabbi válaszotokat előre is köszönöm!



2020. jan. 22. 23:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve ha én most valamiféle panaszt teszek, azt azért szeretném tudni mivel jár. Még nem igazán csináltam semmi ilyet, vagy hasonlót. Tehát emiatt nekem igaz nem lehet rosszabb, vagy igen?
2020. jan. 22. 23:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen külső szervezethez fordulni elég körülményes és hosszú idő lenne mire megvizsgálják, első körben nem ajánlom.

Inkább igazgatót vagy igazgatóhelyettest keress meg személyesen, ha tényleg komoly, bár ha félsz bejárni akkor mindenképpen komoly.

2020. jan. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, természetesen jogod van panaszt tenni, és neked ebből hátrányod semmiképpen nem lehet. Viszont arra figyelj, hogy valamennyire bizonyítható legyen, hogy téged sérelem ér vagy ért, mert ha elakad a dolog és megtudja az osztályfőnököd is, akkor utána még jobban szívatni fog. Ezt gondolom nem szeretnéd, úgyhogy gondold át alaposan.
2020. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!


Nos hát tudja, hogy nagyon sok dolgot csinálok egyszerre, és magánéletbeli gondjaim is vannak. De mégis elég csak ránézni. Egy világtalan ember, még a tekintete is rossz.


Bizonyíték? Az orvosi papírok jók/elegek, meg az, hogy tanúnak ott van az egész osztály arról, hogy ő engem megalázott (verbálisan).


Plussz mindenhonnan csak pozitív visszajelzések érkeznek rólam.


Szerintetek?

2020. jan. 26. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Szülőknek szólsz otthon és elmondod, hogy iskolát váltanál.


A gond, hogy ha az igazgatónak szólsz, az nevet egyet, elmondja az ofődnek, aki utána még jobban szekál majd, a hivatalok meg nem veszik komolyan, hacsak nem egy felvételt küldesz, ahol nádpálcával ver vagy az asztalra teper és megerőszakol.


Az, hogy xy néni/bácsi beszólogat Neked és nem kedvel, ahogy te se őt, nem egy indok, hogy Te a hivatal segízségét kérd.


A legegyszerűbb, ha sulit váltasz.


Megpróbálhatsz esetleg vele os beszélni erről.

2020. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És ez se bizonyíték;


"Az orvosi papírok jók/elegek,"


Milyen papírok? Mire?


Semmit sem bizonyít egy idegösszeroppanás vagy egy tüszős mandulagyulladás.


"meg az, hogy tanúnak ott van az egész osztály arról, hogy ő engem megalázott (verbálisan)."


Ne sértődj meg, de naiv vagy, ha azt hiszed, ki is állnak melletted. Amint megjelenik valaki ezt kivizsgálni, ők fülüket, farkukat behúzva lapítanak, azt mondják, nem láttak semmit meg amúgy is "drámakirálynak gondolnak".

2020. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért nem kéred meg egyik szülődet, hogy beszélje meg az osztályfőnököddel. Az, hogy verbálisan megalázott (nem jól tette!) ne keserítsen el. Aligha volt az annyira durva, hogy így kiakadj. Ennyi esze van a tanárnak is. Bizonyára érzékeny lelkületű egyén vagy.

Egymagad ne kezdj panaszleveleket írni, mert biztosan ellened fordítják (ez vagy az, de valaki megteszi). Végső soron én is az iskolaváltást ajánlom.

2020. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!