Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rossz döntés lenne, ha edzés...

Rossz döntés lenne, ha edzés miatt nem vennék fel egy tantárgyat egyetemen, mert rossz időpontban van?

Figyelt kérdés

18-tól kezdődik 19:30-ig tart az óra,elképzelhető hogy csak ezt az időpontot fogom tudni felvenni,de nekem aznap 19:30-kor edzésem kezdődik.

Szóval mi lenne ha nem venném fel,inkább megcsinálom majd jövőre amikor talán jobb időpontban is fel tudom venni?

Lehet úgyis buknék belőle,ha felvenném



2020. jan. 26. 21:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
@8 Nem muszáj, hogy érdekeljen a karrier, csak majd az se érdekeljen, ha diplomával nem kapsz állást :)
2020. jan. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
És az esetleg nem játszik, hogy pl mondjuk nem tudom, mennyi idő van az óra vége, meg az edzés kezdete között; ha amúgy szal heti kétszer van edzés, akkor egyikre teljesen ott leszel; és akkor pl mondjuk az órádnak a végéről meg elmész az utolsó 20 percről mondjuk (tanárnak is írhatsz e-mailt, pl szeretnéd elérni a következő buszt, vagy nem tudom, és akkor ezért szeretnél elkéredzkedni az utolsó 20 percről, de amúgy jelenlétit majd kérd el, szal ne legyen az, hogy amúgy az óra nagy százalékán ott voltál, de korábban el kellett menned valamit még intézni,és akkor nem írod alá) , hogy odaérjél az edzésre is. Szal last 20 percről elkéredzkedni. Vagy amúgy, ha nem épül rá semmi, olyan tantárgy, akkor felveheted később is. Meg pl nem tudom, mennyi az az adott tantárgy; mennyire elméleti , és mennyire gyakorlati. Mert, ha elméleti , akkor fel tudsz készülni belőle otthon is, de viszont, hogyha valami nagyon magyarázós szintű matek, amit nagyon meg kell érteni, akkor lehet, hogy mégis nagyon bent kellene lenni pl azon az utsó 20 percen is, vagy nemtom mennyi kell neked, hogy átérj az edzőterembe. De max onnan is egy kicsit késel. Tehát tanóráról előbb eljössz, de azért előtte még valahogy jelezd a tanárnak, hogy annak az órának az utolsó 20 vagy akárhány percéről szeretnél majd mindig elkéredzkedni;ha jófej a tanár, akkor megérti; és akkor edzésről meg max késel kicsit. De amúgy szal lehet akár tényleg olyan is, hogy pl úgy menne a buszod; de szerintem nem kell kamuzni. Lehet otthon pl valami nagyid is, akit te ápolsz rendszeresen (remélem nincs ilyen baj egyébként, és jól vannak a rokonaid) , vagy pl szal akár saját gyerekre vigyázhatnál , akár máséra; szal ezt neki nem feltétlenül kéne tudnia, hogy milyen indokkal, de egyébként szal ha így meg tudod oldani, hogy kicsit előbb x perccel elkéredzkedsz, és max edzésre meg később érsz oda, szerintem az nem olyan vészes; úgyis két nap van olyan, amikor edzés van; de talán szóval beleférne, de nem tudom.
2020. jan. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
*de még szal most nézem a kérdésedet mégegyszer; lehet, hogy lesz számodra jó időpontban is meghirdetve az az óra, tehát még ez akkor nem dőlt el, nem "lefutott kör".
2020. jan. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Harci tudást akarok szerezni.Most jártam 4 honapot az kb semmit sem ért.Ha meg heti 1 edzésre tudok csak menni,hát...Heti 1 edzés semmit sem ér,kevés.Azzal nem fogok fejlődni.


#11

Mondtam,ez egy TÖLTELÉKTÁRGY.Semmi szakmait nem tanítanak,csak mese.Amit soha nem fognak kérdezni sehol sem,mert a kutyát nem érdekli.


Nincs ráépülés.Most első félévben csináltam meg az első felét,és most lenne a 2.

2020. jan. 27. 03:11
 15/26 A kérdező kommentje:

19:30-kor van vége az órának és 19:30 kor kezdödik az edzés.

Kb 20-ra érnék oda

Kollégista vagyok,szóval mem tudok a buszról kamuzni

2020. jan. 27. 03:12
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja te vagy a néha felbukkanó harcos. Akkor nincs több kérdésem.
2020. jan. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy felteszel egy kérdést, majd nekiállsz minket győzködni, mikor nem tetszik a válasz. Akkor minek kérdeztél? Úgyis te döntöd el, mit csinálsz...
2020. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen a töltelék tantárgyak is időt vesznek el. Még ha csak 2 kredites semmiség, akkor időnként be kell járni és esetlen 1 rövidebb beadandót megcsinálni vagy egy kisebb ZHt megírni.


Nekem pl.: eddigi legtöltelékebb tantárgyam a Mérnök Leszek (igen, BME VIK-en van ilyen tantárgy), az is egy semmiség de azért plusz idő...


Szóval ha most nem veszed mert mert "sportolnod kell", akkor majd jövőre a tantervszerinti tantárgyak mellé, plusz ha itt elbuksz valamit és majd amellé is ezt fel kell venned akkor még kevesebb időd lesz edzeni ....


Szóval jobb ezt most letudni.



Ha meg ténylegesen olyan komolyan veszed a sportot és olyan eredményeket akarsz elérni, akkor az egyetem sem kell neked ... akkor legyél te a következő Mayweather.


Ha mindez csak hobbi, akkor ne is gondolkodj rajta. Az egyetemet válaszd.

2020. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
30%
válaszd az edzést.
2020. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Leírásod alapján szerintem jobban járnál ha kitanulnál egy szakmát. Egyetem nem középiskola ahol elfogadott ez a felfogás. Egyetem az egyetem, oda azért jársz, hogy kitanulj egy mesterséget de ha erre adtad a fejed akkor fontos, hogy mindig a tanulás legyen az első. Valóban lemondásokkal jár, de a küzdősportból nem fogsz megélni hacsak nem leszel UFC Fight Night vagy mi a tököm bajnok, mint McGregor. Márpedig biztosan nem leszel mert az mindennapi edzést igényel. Neked kell tudni, hogy mi a fontosabb számodra.

És ezzel én nem lebeszélni akarlak semmiről és nem bántani, szimplán csak a figyelmed szerettem volna felhívni erre. Én is olyan vagyok, mint te, hogy világ életemben amit tehettem halogattam és amit haszontalannak tartottam azzal soha nem foglalkoztam. Én egyetemről már csak emiatt is kibuknék, de eszem ágában sincs oda menni. Jó nekem az OKJ, mellette arra van időm amire szeretném, hogy legyen. Javaslom, hogy ezt most gondold végig. Munkahelyeken pedig régen nem a végzettség számít, hanem a tudás. Mindenki ezt követeli. Dolgoztam már érettségi nélkül havi nettó 250-ért IT állásban, mert annyira értettem a munkámhoz, hogy megtartottak. De aztán érettségi miatt leléptem, hogy legalább az legyen meg.

2020. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!