Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gáz úgy járni egy egyetemre...

Gáz úgy járni egy egyetemre egy szakra, hogy közöm sincs a szak témájához, sose foglalkoztam vele a múltban, csak érdekel?

Figyelt kérdés

Mezőgazdasági mérnök szakra járok, és akik közé járok, mindenki gazdálkodik otthon, van köze a dolgokhoz, ezért is jött ide, csak én vagyok olyan aki sose foglalkozott ezzel, gazdaságom sincs meg semmi. És emiatt egyrészt totál úgy érzem, hogy nem vagyok ide való, másrészt meg mintha le is néznének engem emiatt a többiek, nem beszélnek velem meg semmi.

Csak azt nem értem miért lenne olyan fontos hogy úgy menjek egyetemre, hogy van bármi közöm az adott dologhoz. Orvosi egyetemre se úgy megy az ember hogy már meggyógyított meg megműtött egy csomó embert, meg jogi egyetemre se úgy, hogy ügyvédként dolgozott már gyerekkora óta. Itt meg az én szakomon mégis, mintha ez egy íratlan szabály lenne, hogy azért illik benne lenni annak a dologban aki ide jön.


2020. jan. 27. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam írni, hogy én anno úgy jártam mezőgazdasági mérnökire, hogy élő szarvasmarhát nem láttam előtte.


Nem tudom melyik egyetemen vagy én váltottam emiatt oda, ahol nagyobb létszámú a szak és kevésbé családias. A kollégium is sokat segít, könnyebben talál magának társaságot az ember. Az mgm nem egy rossz alapszak, de azért elhelyezkedni ilyen háttér nélkül nem lesz könnyű vele, ha csak nem tanulsz tovább MSC-n vagy nincs jó sok pénzetek alapból. Alapozó szaknak viszont jó.

2020. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért lenne gáz? Hisz azért jársz oda, mert érdekel téged, akárcsak őket, és diplomát akarsz szerezni, akárcsak ők. Attól, hogy neked még nincsen vele tapasztalatod, még nem azt jelenti, hogy te rosszabb vagy belőle, sőt később még könnyedén le is körözheted őket, mert nyitott leszel az újdonságokra, és nem az általuk megszokott régi módszerekkel gazdálkodsz.

Azzal ne foglalkozzál, hogy lenéznek többet, met nem mások, hanem te számítasz. Ha te jó embernek, és tehetségesnek érzed magad hozzá, akkor ez ne akadályozzon meg abban, hogy elérhesd az álmodat. Talán egyenlőre nincsen közös témátok, mert csak ők a tapasztaltabbak, de később más lesz. Diploma után ugyanúgy fogtok indulni.

Ne érdekeljenek mások hiszen csakis kizárólag magadért tanulsz!

2020. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogyha érdekel, akkor tarts ki, de ha nem érdekel, válts.

Nyári szünetben menj ki önszántadból egy közeli gazdaságba és kérdezz és kérdezz és kér...

2020. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!