Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vállalnátok oktatási célzatú...

Vállalnátok oktatási célzatú aktmodellkedést épp a saját csoporttársaitok előtt? Művészeti egyetem

Figyelt kérdés

A kérdésem hogy ti vállalnátok egy művészeti egyetemen az anatómia ábrázolása tantárgy keretében aktmodellkedést ha épp a saját csoporttársaitok lennének (lehetnek) azok akik ott vannak órán?

Mert ha full idegenek lennének, azért a 8.000 ft-os óradíjért akár be is vállalom. De úgy hogy bárki ott lehet mert nem tudni mely csoporthoz osztanak be, így akár a saját csoportomhoz is beoszthatnak sőt biztos hogy be is fognak osztani olyan sokan nem vagyunk-így is vállalnátok?


2020. jan. 28. 18:35
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"Elég szomorú, hogyha egy művésznek aktmodell kell ahhoz,"



Szegény Michelangelo ha ezt tudta volna hogy az egész életét hiába tékozolta el!

Szegény.

2020. jan. 29. 13:06
 12/26 A kérdező kommentje:

"gy strandra és ott látsz emberi testet, élő lélegző, játszó, sportoló, "


És a strandon ugye a nemi szerveket stb is látom nemde? Mert anélkül aktot rajzolni pöttyet nehéz.

2020. jan. 29. 13:08
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Bizonyára a Sixtus-kápolna mennyezetfreskójához is ott álltak sorban az aktok a művész alatt miközben ő fent festegetett.

Az meg, hogy valaki nem tud emlőt és nemiszervet rajzolni művészként, hát önmagában egy vicc. Talán az agyatlan és amatőr másolás, helyett nem ártana mondjuk elmennetek egy boncolásra, megnézni, hogyan is néz ki egy igazi emberi test, hol erednek tapadnak az izmok stb. Persze egy mai művészlélek kontártól ilyen nem várható el. De ha ténylegesen is lenne tehetséged nem okozna gondot modell nélkül embert rajzolni.

2020. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

" De ha ténylegesen is lenne tehetséged nem okozna gondot modell nélkül embert rajzolni."



nem is állítottam hogy NEKEM gondot okoz. Hol írtam én ilyet? Kösz, NEKEM van modellem az intézmény biztosít.

Na most képzeld el egy ÁLLAMI intézmény állam bácsi pénzéből hivatalosan engedélyezetten lepapírozva óránként 8000-et fizet valakinek hogy pucérra vetkőzzön a sokszor csak alig 19 éves a középiskolából akár frissen kikerült diákok előtt.

Na most szólj hozzá.

És ha érdekel hol van ez?


[link]

Hát itt. Itt is.


Na most szólj hozzá.


De a kérdésem (gyökerek kedvéért...) nem arról szól továbbra sem hogy ÉN tudok-e modell után rajzolni.

Hanem arról ÉN legyek -e modell hogy aztán más is tudjon modell után rajzolni.


Bonyolult mi?

2020. jan. 29. 17:09
 15/26 A kérdező kommentje:

" is ott álltak sorban az aktok a művész alatt miközben ő fent festegetett."


Műv tört elemi szint. Illene tudni. Kb 300 vázlat maradt fenn (és akkor ki tudja mennyi volt eredetileg) a sixtusi kápolna festése kapcsán. A művész adott modellről kismillió vázlatot készített előtte mielőtt a freskót felvitte.

Khm.

Hát ez se jött be.

2020. jan. 29. 17:24
 16/26 anonim ***** válasza:
15%
De ha szerintem ez így teljesen rendben van miért kérdezed? A többség nem vállalná és szerintük fölösleges is. Egyértelműen szerinted nem az. Akkor vállald el. Fölösleges itt kioktatni bárkit meg a kérdést is feltenni.
2020. jan. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Csak felhatalmazást szeretett volna ribiskedéshez, aztán nem tetszik neki az eredmény.

Olcsó vagy kérdező!

2020. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"ribiskedéshez,"


Ahhoz nehezen mert fiú vagyok.

És elvállaltam időközben noha még 1 órán se voltam de aláírtam.

2020. jan. 29. 19:17
 19/26 A kérdező kommentje:

És aki szerint ez "ribiskedés" nos.... Salvador Dalí noha sokakat lefestett, de maga is állt modellt pucéran.

Ribiskedés? Hát ha egy Dalínak szabad, talán én is túlélem valahogy.

2020. jan. 29. 19:19
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ha nagyon jól nézel ki akkor ne vetkőzz. Ha csúnya vagy, vagy átlagos, akkor vetkőzz.
2020. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!