Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan vegyem rá egy osztálytá...

Hogyan vegyem rá egy osztálytársamat, hogy fogadja el a tartozásomat?

Figyelt kérdés

10.es vagyok, és egy osztálytársam mindig kisegített, ha épp egy-két százas hiányzott. Most már kb 2-3 ezer Ft tartozásom van neki, amit minden nap megpróbálok visszafizetni, de elutasítja!!! Azt mondja, hogy hagyjad csaaak nem érdekes.


És tudom, hogy csóró gyerek, anyja takarító, apja raktáros. Fél füllel hallottam, hogy albérletben laknak (16 éves gyerekkel???????)



És nekem teljesen mindegy, hogy plusz minusz 3000Ft van-e nálam, jól magvagyunk és bármikor megadnám neki..


Ha kér még többet is. De nem, nem fogadja el. Ami nagyon ekdves tőle, de én szarul érzem magam, mert háát. szegények.


2020. febr. 10. 17:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tudom, de hát mégis rosszul érzem magam emiatt. Engem arra neveltek, hogy sose alacsonyodjak le egy másik ember alá, és ilyen az amikor tartozom valakinek. Hiába mondja, hogy nem kéri vissza, hiába veszi sértésnek, én "tisztázni" akarom...
2020. febr. 10. 20:58
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha én vissza akarom adni, akkor visszaadom, hiába mondja a másik, hogy nem kell. Ha meg akarom hívni, akkor meghívom, akkor, ha azt mondja nem kell.

Nekem úgy tűnik, neked ez kényelmes így. Eleve nem kérnék már tőle többször. Nekem úgy tűnik, annyira nem is akarod visszaadni.

2020. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ne hogy azt hidd, hogy én kértem.. Dehogy is..

Amikor észrevettem, hogy 200Ft hiányzik visszaadtam a kólát és csak a szendvicset vettem el, erre mögülem kifizeti. Mondtam, hogy köszönöm, holnapra hozom! MOndja, hogy oké. Másnap odamegyek hozzá, tessék a tartozásom. ÁÁ nem kell hagyjad..

2020. febr. 11. 07:23
 14/14 anonim ***** válasza:
13: és? Attól, hogy azt mondja, nem kell, nyugodtan odaadhatod.
2020. febr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!