Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az baj, ha a szóbelin (ami...

Kicsidodó kérdése:

Az baj, ha a szóbelin (ami 2-3 perces lenne) 5-6 mondatban másfél perc alatt ledarálom az anyagot? Azaz az alapot, mert 34 tétel van és úgy sok lenne. Utána kérdeznének. Szerintetek ez sok pontlevonás lenne az összesen 15 pontból?

Figyelt kérdés

2020. febr. 12. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell elmondanod a 34 tételt, csak 1-et. Tehát nem értem, hogy mi a probléma. Egy-egy tétel kifejtéséhez még van, hogy kevés is az 5 perc.
2020. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, de a 34 közül akármelyik lehet. Ezért mindegyiket ki kell dolgoznom, mert akármelyiket húzhatom. És Február 29 az már mindjárt itt van. Azt is mondta a tanárom, hogy egy átlagos felelet 2-3 perc
2020. febr. 12. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Az még vagy 16 nap, napi 2-3 tétel kidolgozása és megtanulása az egyáltalán nem sok. Gondolom középsuli, egyetemen lesz ez sokkal rosszabb is.


Én lustaságomból kifolyólag záróvizsgára az utolsó pillanatokban kezdtem el készülni. Kb ennyi időm lehetett mint most neked, csak 100-110 tétel kb.

Nem követendő példa, de ezt is meg lehet csinálni.

2020. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez nyelvvizsga vagy milyen vizsga, de az én időmben még nézték, mennyire tud az ember összefüggően beszélni. Bármilyen vizsga van, ne daráld az anyagot, mert magolásnak tűnik, és az soha nem jó pont. Még ha ténylegesen magoltál is, próbáld úgy előadni magad, mintha értenéd, picit magyarázva. Inkább beszélj, amennyit tudsz, összefüggően, aztán úgyis leállítanak, és belekérdeznek. Mellesleg szerintem a tanárod kérdezd, ő tud normális választ adni, mi számít a vizsgáztatáskor.
2020. febr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért szivatnád magad ezzel a hülyeséggel?

Valószínűleg nem leszel maixmálisan felkészült, ha még csak most állsz neki...

Ledarálod ami eszedbe jut, majd bőven lesz ideje keresztkérdezni a vizsgáztatónak és bevigyen ilyen erdőbe amiből nem találsz ki.

2020. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ha ez az érettségi; sok honlap van, ahol fel vannak töltve kidolgozott tételek. Sőt! Sok olyan könyv is van, ahol kidolgozott tételek vannak.


Kövezzetek meg, de anno én a töri tételeket egy ilyen könyvből tanultam. Anya megvette a könyvesboltban, én megtanultam, ami benne volt. Pont érettségiző diákoknak készült a könyv. És voltak tételek pl magyar nyelvtan meg irodalom, amit netről szedtem le.


A 1,5 perc édeskevés, kb semmit nem mondasz el benne, egy jól kidolgozott érettségi tételt hosszabb idő felmondani (hacsak nem levegővétel nélkül hadarod el.).


Plusz a tanár is belekérdezget, ha elakadsz vagy túl rövid, azért segít a kérdéseivel.

2020. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, utólag olvasom, hogy nem érettségi.


Nyelvvizsga?


Mert ott, ahogy írták, azt nézik, tudsz e rendesen beszélni. Ha elakadsz vagy túl röviden fejezed ki magad, úgyis belekérdeznek.


Szóbeli nyelvvizsgánál inkább az a gond, 1-2 szóban fejezed ki magad, úgy kell minden kihúzni belőled harapófogóval, illetve, ha szituációs feladatoknál egy másik vizsgázót nem hagysz szóhoz jutni vagy ellenkezőleg csak ő beszél.

2020. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Srácok, ott van a témában, hogy kémia és felvételi.
2020. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az előkészítős tanárom azt mondta, hogy egy átlagos felelet 2-3 perc. Én tudnék mindent, csak nem vagyok a szavak bajnoka. Ezért kérdeztem, hogy szerintetek, ha elmondom úgy nagyjából, akkor az mekkora veszteség lenne, ha még kérdezni is kéne.
2020. febr. 12. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem baj ha nem vagy szószóló, de egy kidolgozott tételt csak fel tudsz mondani.

Ha valamit nem tudsz elmagyarázni az meg azt jelenti, hogy nem tudod mi az.

2020. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!