Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van ez? Miért baj ha...

Miért van ez? Miért baj ha valaki nem azokat a dolgokat szereti amit a többiek?

Figyelt kérdés

Szerintem borzasztóan gyerekes, hogy 15-16 évesek azon kötözködnek, hogy nem popot hallgatok, hanem rockot/metált. Vagy éppen azon, hogy szeretek olvasni, olykor szépirodalmat is. (Például a lélektani regényeket, mint a Bűn és bűnhődés, nagyon szeretem.)

Vagy hogy szeretem az animéket. (Pszihológiai horrorokat főleg.)


Lehet, hogy különös az is, hogy ezek ennyire különböző dolgok, de általában nem ez a problémájuk.

De komolyan, ötödik óta... szánalmas.

Azt veszem észre, hogy akinek jó jegyei vannak azt is leszólják, aki nem jár bulizni (mint pl. én) azt is, aki nincs tisztában a ma népszerű számokkal, filmekkel azt is.

Én nem szólom le őket, közben az meg nekem nem tetszik, de ők engem leszólnak, mert én nem olyan vagyok ezekben a dolgokban, mint ők. De hát könyörgöm, hová lenne a világ, ha mindenki ugyanolyan lenne, ugyanazt szeretné, stb.

Meg ott van az, hogy nem sminkelek, az is hű de gáz.


Van a legjobb barátnőm, őt meg azért piszkálják, mert a kedvenc énekese Cher. Meg mert ő is szeret olvasni, illetve ír történeteket. Igazából azért, mert egyedi. Megvan a saját véleménye, amit nem fél kimondani, de másokat is meghallgat.


Igazából még órákig beszélhetnék ezekről, de a lényeget szerintem már kifejtettem. Szerintetek miért zavarják őket az, hogy mást szeretek/szeret?



2020. febr. 15. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Birkanyáj-effektus. Sok ember úgy érzi magát biztonságban, ha sokan ugyanazt csinálják/szeretik, mint ő. (Vagyis ezért ő fogja ugyanazt csinálni/szeretni, mint mások.)


Van, aki kinő belőle, van, aki nem.

2020. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert vannak olyan kis szánalmas birkák mint az előző. Ők nem mernek kilógni a nyájból,mert ötlettelenek, nincs egyéniségük, ezért csesztetik azokat akik mernek nem átlagarcok lenni.
2020. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Ezen sokan átmentünk, nem kell vele foglalkozni. Klisé, de majd meg kell nézni, ki hol lesz 10-15 év múlva. Nekem már megadatott ez az elégtétel. :D
2020. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Mert hulye gyerekes dolog majd kinövik vagy nem. Ne foglalkozz velük! Csináld azt amit szeretsz!

Engem is cseszegettek,zene, különös hobbi stb rosszul esett sokat sírtam még néha ma is eszembe jut. De fbn megnézem a profiljukat nem látok mást mint szánalmas csóró embereket. Annyira a pofAjukba dörgölném ezt. Ő mivel volt akkor különb nálam? Semmivel! Mellesleg most én különb lettem.

2020. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok!

Bocsi nagyképűen hangzik h ők csórók de ez nekem most egy ilyen revans. Hogy ők mekkora emberek voltak mert buli pia buli pia szrok a sulira a másik kis csicska meg nem piál minden hétvégén meh drogozik

2020. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Az írásod alapján érettebbnek és elfogadóbbnak tűnsz az átlagnál. Amiket szeretsz azok nagyon is jó dolgok, nincs bennük semmi elítélendő. Nekem is voltak osztálytársaim régen, akik elítéltek azért amiket szerettem, de igaz amit sokan írtak, hogy sokan birkák. De az nagyon igaz, hogy aki szűklátókörű, az nem tud olyan jól érvényesülni az életben, mint aki nyitottabb, több dolgot szeret, érdeklődőbb.
2020. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Az előző kommentből úgy látom, hogy megjött a világot megváltó nagyfiú.

Aki mindig megmondja a tutit.

2020. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Ne etessétek a trollt....
2020. febr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

"Hát nálad biztos, hogy jobb vagyok"


Egy biztos: nem a helyesírásban realizálódik ez a különbség. :D

2020. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

A többség azt gondolja normálisnak és ideálisnak, ami rá jellemző. Ha a környezetében is ezt látja, akkor főleg.

Azt meg ne gondold, hogy később változni fognak a dolgok. Melóhelyen is simán betalálnak majd a "miért nem szülsz már gyereket" és hasonló szövegekkel.

2020. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!