Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem ismer el senki ha...

Miért nem ismer el senki ha teszek valami nagy dolgot valamiért/valakiért?

Figyelt kérdés

Először az iskolában Pénz7-re alkottam egy társas játékot, ami egy hetes munka volt (weblap szerkesztés, szkriptkód) az eredménye egy nagy nemtetszés, értetlenség, semlegesség, és egy ofői dicséret volt, ami mit sem ér, igaz barátokat nem találtam, továbbá minden osztálytársam számára semleges volt az egész.

Ezután jött az angol nyelvi délután és senki nem akart csapatban lenni velem, ezen körülményeket nem érdekelve kitartó munkával sikerült elvinnem a 3.helyet és most is ugyanez: Mindenki magától értetődőnek vette a sikert, senki sem ismert el, nem mondta azt: értékelem erőfeszítéseidet, de őszintén.

Idén újra csináltam pénzt a pénz7-re de ez a megjelenésig sem jutott el, ugyanis az osztályfőnök kérésére az osztály másik pénzt csinált.

Továbbá a játékok: foci, kosár, röplabda, floorball mindegyikben évek óta utoljára szólítanak, ha gólt lövök, azt mondják, ne örülj, ez csak egy gól volt, ha MVP vagyok egy meccsen és az én teljesítményemnek köszönhetően győz a csapat, és mondjuk ez van fél "szezonon" át, ez semmi, majd úgyis szar formában leszel.

Továbbá régen elmentem kondizni és egy lány sem nézett másként rám mint előtte.

Meg még sok más apró dolog, szóval engem marhára dühít az, hogy a mai kortársaim nem barátkoznak velem, nem becsülik a férfiasságom, a nők meg azt mondják, túl férfias vagyok velük szemben és otthagynak.

Ha tényleg ennyire nem becsül senki hasonló korombeli, le is szarom az egészet.


2020. márc. 5. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két bajod van: nem találod meg a hangot az emberekkel, plusz nem vagy csapatjátékos alkat sem.


Csapatsportban igazi csapatjátékos nem vágyik egyéni elismerésre. Az, hogy te vágysz rá, azt mutatja, hogy nem vagy igazi csapatjátékos. Ez nem gond, mert nem mindenki az, csak érdemes vele tisztában lenni, te kik közé tartozol.


Az, hogy ennyire elismerésre vágysz, az vagy abból fakad, hogy nincs elég önbizalmad, vagy abból, hogy túlságosan is egoista, nárcisztikus vagy, és emiatt sért, ha nem dicsérnek.


Amúgy konditól csak több év alatt fogsz másként kinézni, nem tudom, te mennyi ideig csináltad. De a foci bőven elég szokott lenni, hogy a lányokat lenyűgözze, szóval nem hiszem, hogy itt a bibi.

2020. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ott volt a baj, hogy 9.ben nem tudtam normálisan beilleszkedni, és akkor még rám voltak ragadva a gyerekkori butaságok, utána összekaptam magam, de már késő volt, szerintem ezért nem tisztelnek, továbbá a saját vagy mások igazáért sem állhatok ki, mert van az osztályban egy 5 fős társaság, akik onnantól szivatni fognak és nekik mindent elnéznek az iskolában.

Ha így nem érted: nálunk a lelketlen, gonosz embereket pártolják, tisztelik, és belőlük elég sok van.

Továbbá vannak még nagyon jó emberek is, de az ő életmódjuk túl angyali hozzám (mindenféle szórakozást és élvezeti cikket megvetnek)

Átlagos, középszer, hétköznapi emberek még nincsenek és ez a nagyon nagy baj! (Mindezek ellenére van 3 haverom onnan)

2020. márc. 5. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha önmgad vagy a mások igazáért nem mersz kiállni, mert félsz a szivatástól, akkor nem vagy igazán férfias. Ha ezt meg mernéd lépni, akkor valószinűleg sokan elkezdenének más szemmel nézni rád utána (azok, akikért kiálltál)
2020. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nagyon nagy kakában vagyok és csak én segíthetek magamon, de amíg minden nap be kell mennem erre a helyre, ez piszok nehéz munka lesz.
2020. márc. 5. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:

"Először az iskolában Pénz7-re alkottam egy társas játékot, ami egy hetes munka volt "


Igen, ez szokott a gond lenni; más az., hogy az osztály kitalál valami és Te leveszed a terhet a vállukról és egyedül megcsinálod meg más az, hogy Te kitalálod megcsinálod és eléjük tárod az ötleted. A különbség annyi, hogy az utóbbi esetben nem kérték, hogy hozz értük áldozatot, mégis megtetted (habár teljesen jó szándékkal).


Valahogy van egy érzésem, és ne vedd sértésnek, hogy feltűnési viszketegségben szenvedsz. Ez nem azt jelenti, hogy rossz volnál, mert nem vagy rossz. Egyszerűen annyiról van szó, hogy kicsit terhes tud lenni másoknak, ha valaki túl aktív, túlzottan pörög.


Én azt vettem észre, hogy a gyerekek és a felnőttek körében is inkább jobb az, ha a csapat csapatban oldja meg a dolgokat és együtt megbeszélik, komótosan (lassan) kitervelik, eggyütt megvalósítják, nem áll ki eléjóük valaki, aki feladatokat állít ki nekik vagy rájuk szuszakolja a saját ötleteit vagy egyszerűen csak annyira akar nyerni vagy a maximumot nyújtani, hogy nem biztos, hogy élvezhető vele egy csapatjáték; vagy túlzottan nagy feszültséget tesz a másikra vagy egyszeráen mindent kivesz a kezéből.


A csapatsportok, hogy téged szólítanak utoljára meg lehet ugyanaz amit leírtam fent, de lehet egyszeráen nem megy ujól a sport. Nekem nem volt szimpi, ha valaki a gyengébbek elé beugrált, hogy elkapja a labdát és ezzel gyűzelemre vigye a csapatot.


Nézd, a munkahelyen én is csapatban dolgozom, mindig más csapatban voltam és szoktak megfordulni hozzád hasonló emberek, akik a semmiből rukkolnak elő ötletekkel, utána pedig, ha elmondjuk, hogy ez ezért meg azért nem lenne ok, akkor kiakad; vagy egyszerűen csak próbálja a legjobbat kihozni belőlünk, de nekünk annyi jön le, hogy főnökösködik.

2020. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!