Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az emberek hogy-hogy egy...

Az emberek hogy-hogy egy életre megjegyzik a számok sorrendjét és az ABC-t?

Figyelt kérdés

Sok olyan dolog van, amit tanul az ember általános alsóban, de vagy elfelejti felnőtt korára vagy bizonytalan benne. Pl zárójel, szorzás-osztás, összeadás-kivonás sorrendje, az, hogy mit írunk j betűvel vagy ly -al, stb.


Hogy az ember az

1-2 számjegyű összeadás-kivonást, szorzást tudja, az érthető, mert az érettségiig használnia kell.


Viszont az embernek nem kell folyton elsorolni a számokat egytől százig vagy felmondania az ABC-t, mégis mindenki tudja és nem felejt belőle semmit.


Ez hogy-hogy így van? Van valami tudományos vagy pszichológiai oka?



2020. márc. 11. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Folyamatosan gyakoroljuk. Pl elmész a boltba
2020. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén, és tudom, hogy ez ciki, de ez van. Az ABC-t sorrendben mára elfelejtettem, mivel kiskoromban nem tartottam fontosnak, csak le akartam tudni. Imádok új szavakat tanulni, az ABC sorrendje mégsem maradt meg soha a fejemben. Ellenben az angollal, ami nyelvben nem megy nekem, ez a rész igen, és a magyarral ellentétben, fel tudom mondani, pedig soha nem kellett gyakorolni és felmondanom általános alsó tagozat óta.
2020. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, ugyanúgy el lehet felejteni, ha nem gyakorlod, csak valószínűleg több idő kell. Én mondjuk sok ilyet el is felejtettem és az ismerőseim is, mivel annyira belekényelmesedtünk a tech-világba hogy nincs szükségünk ezekre, és sokszor utána kell néznem, hogy biztos jól írom-e amit akarok, és biztos jól számoltam-e. A szorzást pl nem használtam általános óta, és hidd el egyáltalán nem is emlékszem már rá, csak az alapokra,természetesen. A párom szintén így van vele, pedig ő programozó :D Manapság már semmit sem tartunk fejben, mert nincs rá szükségünk.

A számok sorrendjét nem lehet elfelejteni, mert azt nem csak magolod, hanem megérted. Tehát ha ismered a számokat és gondolom használod minden nap, Logikus, hogy milyen sorrendben haladnak, gyakorlatilag csak 10-ig kell megjegyezned, aztán meg ismétlődik.

Az ABC-t meg azért, mert nem a sorrendet tanulod meg, hanem "dalként" bemagolod. És tulajdonképpen elénekled fejben, mint bármelyik gyerekkori slágert amit a mai napig is kívülről fújsz. Akkor fagy le az ember ha belekérdezel, hogy na mi is van az R előtt, vagy a K után? Az átlagember ilyenkor végigpörgeti a dalt addig a betűig. Van aki megjegyzi, de a legtöbbektől így hallottam.

2020. márc. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
#3, nálam akkor rendhagyó, az én agyam 3-4 betűs szegmenseke bontva tárolja az abc-t, és ezeket idézem fel. például, mi jön az R előtt? válasz: P, Q, R, S : Q! - és ezek a szegmensek is 2-3 nagyobb egységet képeznek. a nagyobb egységek törésénél néha el is akadok, mindig ugyanott, ugyanannál a betűnél, (L , SZ)hogy mi is jön most...
2020. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A számokat egyértelműen használjuk minden nap. A boltban is nézed hogy hány tojást veszel és mennyiért. Vagy azt hogy hány órakor megy a buszod. Ezt nem lehet elfelejteni. Pláne hogy nem külön neve van minden számnak 1-100-ig, hanem teljesen logikusan épül fel. Ha nyelvet tanulsz akkor sem 100 külön szót kell megtanulnod, hanem az egyesek meg a tízesek nevét, és akkor esetleg van külön szó a 11,12-re és kb ennyi.


Az ábécét felmondanod soha nem kell, de találkozol vele. Rengeteg dologgal találkozol ami betűrendbe van írva, vagy neked kell így felsorolást írni. És nagyon megkönnyíti a gondolkodást hogy van egy ilyen sorrend.

2020. márc. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!