Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi oka lehet annak, hogy...

Mi oka lehet annak, hogy valaki minden tantárgyból ötös, de matekból épp hogy átmegy?

Figyelt kérdés
Az unokatestvéremről van szó. Az egészben az a legfurcsább, hogy a tanárai szerint kéne csináltatnia egy IQ-tesztet, mert nagyon okos. Kivéve a matek:ott épp hogy átengedik. Amikor rákérdezek azt mondja, hogy nem a tanár pikkel rá, és nem is vele van a baj, hanem egyszerűen nem látja át a számok világát. Ezen hogy lehet segíteni?

2020. márc. 17. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Nem a te gondod!


a szüleit nem zavarja? Nem tesznek semmit?????

2020. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Olvass utána: diszkalkulia
2020. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

tessék..

[link]

2020. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy nem reál beállítottságú (bár akkor nem menne neki sem a fizika, sem a kémia). Vagy a tanár nem magyarázza jól az anyagot, gyakorlásra nincs sok idő stb. Anno nálam is sokszor volt, hogy mire épphgoy kezdtem kapisgálni az anyagot, már írtuk is a dolgozatot...
2020. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem diszkalkuliás:) ez a furcsa benne.
2020. márc. 17. 12:58
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Esetleg nevelési tanácsadóba elvinni, segítséget kérni. Ott IQ-t és hasonlókat megnéznek.
2020. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
sinam csak autista, szamara a matematika az a zart vilag, amit nem tud kifele kommunikalni
2020. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1.Szarul tanítják.

2.Diszkalkuluás.

Esetleg ez a kettő tényállás együttvéve.

Ami viszont bizonyos, hogy az ember nem káposzta, tehát vannak közöttünk jócskán különbségek. A legnagyobb ostobaság elvárni, hogy mindenki minden tantárgyhoz egyformán jól értsen. Ez az elvárás az oktatás rákfenéje.

Mivel az előző években sok diákról kiderült, hogy diszkalkuliás, fel is lettek mentve, nos lehet, hogy szigorítottak, mint a rokkantsági felülvizsgálaton (nincs lába, de egészséges, dógozzon). Szóval bármit mondanak, lehet diszes. Vagy szimplán ő ilyen, el kell fogadni.

2020. márc. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a tanítás, én fizikával voltam így. Amíg normális tanár tanította akkor mindig 4-5 voltam utána középsuliban egy másik tanárunk volt akit igazából szerintem nem is érdekelt az egész, na ott én is csak kettesekkel tudtam átvergődni.
2020. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Én is ilyen voltam/vagyok. Mindenből színötös, de ha már alapvető számfeladatokat látok, rágörcsölök.


Nézzétek meg, hogy az analóg órát le tudja-e olvasni stresszesebb helyzetben. Ha nem igazán, akkor diszkalkulia.

2020. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!