Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Introvertált embernek lehet...

Introvertált embernek lehet élvezhető a tanári szakma?

Figyelt kérdés
Eddig soha nem fordult meg a fejemben, elég random ötlet, de eszembe jutott nemrég és elgondolkoztam rajta. Osztályközösségben sem voltam soha hangos típus, és prezentációkat sem szerettem. Ezek alapján inkább keressek mást vagy tanári szemszögből másak ezek a dolgok?
2020. márc. 18. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Befelé forduló, társaságot kerülő emberként hogy akarsz jó kapcsolatot kialakítani több száz diákkal? Hogyan akarod egyszerre 30 tanuló figyelmét megragadni?
2020. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Megvernének/megdugnának a kis cig...izé...rigók.
2020. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Lehet igazad van, de mit mondtam csak hirtelen otlet volt. :) (Lany vagyok egyebkent)
2020. márc. 18. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetoen introvertalt vagyok, de viszonylag hamar beilleszkedek egy kozossegbe es utana nincsen gond azzal, hogy beszeljek barmirol tobb ember elott. Az introvertalt ember nem feltetlenul felenk, batortalan. Plusz a gyerekek masok mint a felnottek, illetve felnottkent mas gyerekekkel beszelni, mint gyerekkent gyerekekkel, vagy felnottkent felnottekkel.

Szerintem ez nem az introvertaltsagon mulik, hanem sok egyeb mas tulajdonsagon. Az introvertaltsag kb csak annyit jelent, hogy magadban dolgozod fel a dolgokat es nem halsz bele, ha tarsasag nelkul kell toltened egy hetet otthon.

2020. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen tanár akarsz lenni. Magántanárnak lenni nem vészes, én sok diákot korrepetálok privát. Illetve egyetemi oktatónak sem kellemetlen lenni, ugye ott csak előadsz és inkább e-mailben keresnek.


Általános iskolát és középiskolát nen javaslom...

2020. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 October15 ***** válasza:
69%

1.: Ha nem ismered az introvertált fogalmát akkor talán nem kellene okoskodnod. :D


Kérdező: Persze, miért ne lehetne? Megvan Vona Gábor? :D Jobbik volt elnöke, eredetileg töri tanár volt. Yep ő egy introvertált személyiség.

2020. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Bírod a hangzavart? Tudod kezelni a rosszabb magatartású embereket? Mennyi emberrel tudsz egyszerre együtt dolgozni, mennyire tudsz egyszerre figyelni? Ezek részben ettől is függnek.
2020. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos introvertáltak nagyon határozottak és nagyon értenek az emberekhez, nekik egész biztosan való.
2020. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Introvertáltként nem a gyerekekkel lesz elsősorban bajod. A tanteremben te vagy a felnőtt, veled szemben gyerekek ülnek, ebből a helyzetből fakadóan nem okozhat gondot megszólítani őket, valamilyen kapcsolatot kialakítani velük. Ha ez egy felnőttnek nem megy, ott komoly pszichiátriai problémák vannak, ez nem introvertáltság kérdése. Egyszerűen szerepet kell játszanod, a tanári szerepkörnek megvannak a magatartásmintái, ha mást nem, ezeket követve is megtarthatod az órát.


Inkább az okozhat nehézséget, hogy a tanári közösségbe beilleszkedj, vagy a szülőkkel alakíts ki jó viszonyt.

2020. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!