Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmákat, foglalkozáso...

Milyen szakmákat, foglalkozásokat ajánlotok egy introvertált személynek?

Figyelt kérdés

Nincs jó kommunikációs képességem, ezért az olyan munkák, ahol a hangsúly az emberekkel való érintkezésen van, nálam ki vannak zárva. Tudnátok mondani olyan munkákat, amiket inkább háttérben vagy egyedül tudnék végezni? Előre is köszi a válaszokat!


20/L



2015. aug. 25. 00:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pék
2015. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt javasolnám, hogy ne olyan munkát válassz, ahol még inkább magadba fordulsz, hanem éppen az ellenkezőjét és akkor lehet, hogy te is változni fogsz az előnyödre.
2015. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Csináld meg ezt a tesztet!

2015. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Introvertáltság !== rossz kommunikációs készség...


Én is viszonylag introvertált vagyok, kommunikációs képességeim viszont átlagon felüliek.

Jobban járnál, ha nem zárkóznál el az emberektől, hanem ha valóban nem jó a kommunikációs készséged, akkor azt fejlesztenéd, esetleg direkt olyan munkakört keresnél, ahol rá vagy kényszerítve, hogy folyamatosan kommunikálj.

2015. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsót megkérdezhetem, hogy milyen munkakörben dolgozik?
2015. aug. 25. 19:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Programozóként, de viszonylag sokat kell ügyfelekkel/account managerrel/project managerrel kommunikálnom, úgyhogy csak ritkán tehetem meg azt, hogy beülök egy kávézóban a sarokba és úgy dolgozom, hogy egész nap nem szólok senkihez.

Régebben végeztem olyan munká(ka)t is, ahol egész nap emberek között kellett lenni és hidd el, sokat segített.


Bár ilyesmit nem említettél, de ha az introvertáltság mellé szorongás is társul, az lehet probléma, de arra is van megoldás.

2015. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. Hát, ha idegen környezetben, idegen emberekkel kéne kommunikálnom, akkor eléggé ideges lennék, kezdetben legalábbis biztos. Mások előtt való szereplés is gondot okozna, pl. az iskolában is mindig féltem, nehogy engem szólítson a tanár feleléskor. Szerencsére nagyon ritkán volt ilyen alkalom, szóval megúsztam az ilyen helyzeteket. Szóval lehet, hogy ez már bizonyos mértékben szorongásnak minősül, bár nem hinném, hogy súlyos mértékben.
2015. aug. 25. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Megcsináltad a tesztet? Ha igen mi jött ki?
2015. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen megcsináltam, ISFP lett az eredmény. Egyébként ismerem ezt az oldalt. :) Többször is csináltam rajta teszteket, volt amikor más jött ki, pl. ISTP.
2015. aug. 27. 00:28
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Értem. És melyik igazabb rád, mert nem mindegy, hogy a gondolkodás vagy az érzés a dominánsabb, bár lehet, hogy nálad akkor eléggé kiegyensúlyozott. Egy ISTP például a pepecselős munkákkal nagyon jól elboldogul. Az ISFP-t nem ismerem közelebbről, mert nem sok ilyen ismerősöm van, de neki sztem békés, nyugodt, biztonságos munka kell. Az ISTP és ISFP eléggé különbözik, bár egyik sem az a nagy társasági alkat. Viszont mivel társadalomban élünk tudatosan fejlesztened kell a szociális hálódat. Amit az előttem szólók mondtak nem rossz, hogy válassz direkt olyan munkát ahol sok emberrel kell foglalkozni, főleg, hogy fiatal vagy még könnyebben tudsz változni. Bár a mély vízbe ne vesd magadat, csak ésszel. És másik keress hozzád hasonló embereket az sokat segít az integrálódásban, főleg az önbecsülésednek tesz jót.
2015. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!