Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolában, egyetemen kiközösít...

Iskolában, egyetemen kiközösítenek azért valakit, mert a köszönés nehezére esik?

Figyelt kérdés
Időnként köszön időnként nem, és ezenkívül is nagyon határozatlan
2020. ápr. 7. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen, a bunkókat általában kinézik.
2020. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, de én hangosan szóvá szoktam tenni. Köszönök és ha látom a másikon, hogy egyértelműen hallotta, mégis fáj neki visszaköszönni, megjegyzem, hogy jól van, akkor legyél bunkó bmeg
2020. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nagyon nagy bunkóság nem visszaköszönni, ha köszönnek neked.
2020. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel annyira nem foglalkozik senki. Mármint azoknak értelemszerűen illik köszönni, akiket ismersz vagy a terembe belépve, de ez ilyen magától értetődő dolog. Ezen kívül pedig azt mondanám, hogy opcionális vagy majd kialakul. Valaki pl. nem köszön csak azért mert van közös óránk, mert úgy van vele, hogy ettől még nem ismerjük egymást. Valakivel egyszer volt egy közös órám még az első félévben és soha többet, de azóta is mindig köszön akárhol is találkozunk. Valaki csak az egyetemen belül hajlandó felismerni :D Csomó embert pedig nem is ismerek, hiába vagyunk szaktársak vagy például egy előadáson sem fogok köszöngetni, ahol ott ül 100+ ember, akiket nem is ismerek. Szóval én nem szoktam megharagudni senkire, ha nem köszön. Most nem mondom, hogy soha senkitől nem esik rosszul, de akivel jóban vagyunk és tényleg ismerjük egymást az azért köszön. Ha pedig egy kevésbé közeli szaktárs stb. nem köszön, akkor ez van, nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget.
2020. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Én az ilyen emberekkel nem foglalkozom. Nem mondanám, hogy kiközösítem, szimplán egy idő után levegőnek nézem.
2020. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az edzőteremben is volt egy csaj, aki sokszor nem köszönt vissza, aztán kiderült, hogy nem jól hall. Sokszor egyébként nagyon egyszerű okai vannak a nem köszönésnek, van aki annyira el van varázsolva, annyira máshol jár, hogy észre sem veszi, ha ráköszönnek. Én pl. rosszul látok, és nem mindig ismerem meg az ismerőseimet az utcán. De mondjuk ezért szóltam, hogy ne higgyenek bunkónak.
2020. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy "hangadó" képtelen köszönni.
2020. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Én se szoktam annyira köszönni. Akit ismerek azzal esetleg kezet fogok, vagy egy "cső"-t odalökök és annyi. Lehet bunkó vagyok mások szemében meg minden, de engem ez pont nem érdekel. Nem szeretek idegeneknek köszöngetni, ennyi erővel az utcán is köszönhetnék minden embernek.

Egyetemen meg bőven elég, ha bemész gyakra (kissebb csoportba) és mondasz annyit, hogy "sziasztok", mikor előadásra mész meg csak bemész és kész.

2020. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Annak idején köszöntöttük egymást, ha ismertük egymást. Hol én, hol ők köszöntöttek elsőként.

Köszönni illik, elfogadni és viszonozni kötelesség. Édesapám tanított meg erre.

2020. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!