Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha az osztálytársai...

Mit tegyek ha az osztálytársaim "kiközösítenek"?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon félénk, és önbizalom hiányos vagyok. Éppen ezért amikor elkezdtem a kilencediket, nem nagyon mertem ismerkedni az osztálytársaimmal, azért mert féltem, hogy mi van ha nem leszek szimpi stb..

Kb egy hónap elteltével egyik órán egy csoportos feladat által összekerültem három lánnyal. Kettővel nagyon jól kijöttem, viszont a harmadik az osztály "lúzere" volt.(még mindig az) A fogai foltokban sárgák, a haja darabokban áll a zsírtól, folyton folyik a nyála és a taknya, büdös és furán öltözködik. Én pedig ennek pont az ellentéte vagyok... tehát egy kis idő elteltével annak a két lánynak már teljesen önmagam tudtam adni. Viszont az a harmadik lány (legyen most xy) mindig velük lógott. Ez a két lány megsajnálta xy-t, amiért a többiek lenézik. Most pedig ítéljetek el, én nem tudtam sajnálni. A pénzük meglenne arra, hogy normális ruhákat vegyen stb. És a legnagyobb baj az egészben, hogy xy észre se vette, hogy ez mennyire "gáz". Észre se vette, hogy a többiek rajta nevetnek. Ő tök jól érzi magát a bőrében..

Tehát ha azzal a két lánnyal tovább akarok lógni, el kell fogadnom, hogy ők bírják xy-t. (Ezt gondoltam én)

Pár hónappal később azt kezdtem érezni, hogy a többiek engem is lenéznek. Kellemetlenül éreztem magam, hiszen tudtam miért. (Madarat tolljáról, embert barátjáról) de azt nem tudták, hogy én se bírom xy-t.

Az én hibám, hogy olyan önbizalomhiányos vagyok, hogy féltem az osztálytársaimtól.


Tehát ki lettem közösítve. Ugyanúgy mint az a két lány.

Senkivel nem tudtam erről beszélni, de mérhetetlenül fáj(t). Hiszen egyáltalán nem hasonlítottam xy-ra. De a többiek azt gondolják, hogy mi bffek vagyunk..

Mára már annyira elfajult, hogy flegmáznak is velem. De nem tudok elszeparálódni xy-tól, mert kihez menekülnék? Ha az osztály mind elítélt? És a két legjobb barátnőm sajnálják xy-t?

Így minden osztály programból ki fogok maradni, a kamasz koromat pedig úgy fogom leélni, hogy minden nap szorongva megyek be a terembe?

Mert én ezt nem bírom tovább csinálni.

Viszont itt az a bibi, hogy maga a suli jó, és én ide szerettem volna jönni. Szóval nem tudom mennyire lenne könnyű itt hagyni.. szerintetek próbáljak meg átiratkozni egy másik osztályba sulin belül, vagy menjek át egy teljesen másik suliba? Vagy esetleg maradjon minden így, ahogy van?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 11. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Szüleiddel megbeszélhetnéd szerintem, hátha ők tudnak segíteni. Amúgy kezdj el barátkozni másokkal, ne csak az osztálytársaiddal, én is inkább alsóbb évesekkel és évfolyamtársaimmal vagyok jobban (12.). Sok sikert, fel ne add:)
2019. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy barátként nem tudnátok hatni arra a lányra, hogy legyen igényesebb? A barátoktól a kritika sem úgy esik, mint idegenektől.
2019. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm szépen! Igazából a szüleimmel beszéltem, de ők velem ellentétben nagyon szókimomdóak, szóval nem nagyon jutottunk semmire. És megpróbálok akkor másokkal is ismerkedni, hátha úgy jobb lesz.

2. Lehet, hogy igazad van. Csak nem tudom, hogy hogy közöljük vele finoman.

2019. okt. 11. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Xy tök jól érzi magá a bőrében van 2 jó barátnője. Itt te vagy egyedül akibek gondjai vannak. Nem gondolkozol el rajta hogy másoknak akarsz megfelelni folyton ésnez nem működik? A 2 lány is pont letojja mit gondolnak róluk a többiek kiallnak a barátnőjük mellett. Mi lenne ha eldöntenéd mit akarsz valójában és olyan emberek társaságát keresnéd akikkel valóban jól érzed magad. Ha xy jó fej csak büdös akkor beszéljétek meg. Ezért kár összeveszni. Ha meg egyebként is utálod akkor mond meg a lanyoknak. Lehet megertik lehet elfordulnak zőled. Lehet ezzel bezarul egy ajtó egyedül leszel egy darabig de utana lehet kinyílik egy masik és lesznek új barátaid. Biztos vsgy benne hogy xy miatt kerülnek el a többiek? Ő nem te vagy. Nem te vagy büdös. Ideje lenne kiallni magadért és nem egy másik ember miatt szégyenkezni. Hiaba menekülsz el ha ugyan ez lesz a stratégiád mindenhol ugyan így fogsz járni. Azért abba is gondolj bele ha a barátnőid kiutalják xyont akkor ő teljesen egyedül marad. Nem? Vajon azért zavar xy kinezete mert valóban téged zavar vagy csak az zavar mit gondolnak mások arról hogy egy ilyen lánnyal vagy jóba? Ha erre tudsz őszinte választ adni akkor máris előrébb leszel.
2019. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!