Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ebben az esetben írhatok én...

Ebben az esetben írhatok én (egy 16 éves) emailt a tanárnak?

Figyelt kérdés

Elég szigorú tanárról lenne szó. Vagy hát nem is az, hogy szigorú, inkább csak szereti ha minden a rendjén van.

Én eljöttem külföldre tanulni már évekkel ezelőtt, viszont megbeszéltünk vele valamit (még ősszel), amit most emailben egyeztetni kéne. Anyukámmal bementünk a suliba, tehát én is ott voltam, engem is kérdezett az adott dologról, de anyával beszélte meg, hogy majd ő vegye fel vele a kapcsolatot ez ügyben.

Viszont anya csak ül a levél megfogalmazásán, én meg már rég megfogalmaztam jól, és már nem bírok ezzel a dologgal várni, és anya kérdezte, hogy miért nem írok neki én magamtól, mert hát végülis az én dolgomról van szó? Ő tényleg próbálta megfogalmazni jól, de már hónapok óta próbálja és még mindig bizonytalan, mert nem akar sokat sem írni, de keveset. És a levél megfogalamzásán kívűl is sok dolga van anyámnak. Én meg már hetekkel ezelőtt tudom mit kéne írni.


Belegondoltam, hogy végülis nincs benne semmi ha én írok neki, mert a jelenlegi helyzetben aki otthonról tanul az szintén levelezik a tanáraival, ha nem ért valamit.

Csak én attól félek, hogy szigorúan fogja venni, mert anyámmal beszélt róla, hogy ő ír majd, és nem tudom hogy fogja kivenni magát a helyzet ha én írnék. És ő az igazgatóhelyettes, tehát még csak nem is egy tanár, és engem nem is tanított, de vele kell felvenni a kapcsolatot.

Nem tudom, hogy velem engedékenyebb lenne-e, ha én beszélnék vele, de szerintem én jobban eltudnám intézni, mert tényleg az én dolgomról van szó.

Szerintetek mi legyen? Ti mit tennétek a helyemben?



2020. ápr. 26. 02:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Írj neki te! Semmi különös nincs abban, ha egy diák ír egy tanárnak. Két-három év múlva ha egyetemre mész, ott majd sokszor kell levelezni oktatókkal. Nem számít az sem, hogy anyukád beszélt vele, mivel alapvetően te vagy az érintett, nyugodtan írhatsz neki. :)
2020. ápr. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írhatsz neki.
2020. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy írhatsz.

Tisztelt Tanár Úr! vagy Tanárnő! stb. Tisztelettel: és aláírás - csak hogy a formára figyelj.

2020. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Írtam neki. Már csak a válaszát várom.

Amúgy meddig érdemes a válaszra várni?

2020. ápr. 27. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!