Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen milyen érzés elsős...

Egyetemen milyen érzés elsős lenni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 26. 04:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szuper! Izgalmas. Főleg, ha jó társaságot találsz magadnak :)

Nem jellemző, hogy lenéznek vagy szívatnak a "nagyok", mint gimiben, hiszen van jobb dolga mindenkinek, viszont sokszor segítenek (jegyzetek, tapasztalat).

2020. ápr. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Èletem egyik legszebb időszaka volt. Elmentem a gólyatáborba, jó kis csapatba kerültem. Így az 1.évben már sok ismerősöm lett az évfolyamon és a felsőbb évesek között is. Minden új volt, érdekes,izgalmas. A sulin kívül is sokat találkoztunk a csoporttársakkal. Megtapasztaltam az igazi szabadságot.
2020. ápr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem személyiségfüggő :) Az első két válaszoló valószínűleg extrovertáltabb, nekem, mint introvertáltnak először a "szorongás" szó jutott eszembe a kérdés kapcsán. Kitapasztalni, hogy mi hol van, hogy tudsz hozzájutni a nyomtatott diasorokhoz, felvenni a tempót és szembesülni a gimihez képest megemelkedett elvárásokkal... Nem egyszerű. Viszont ha jó csapatba csöppensz gólyatáborban, és vannak melletted barátok akkor kibírható. Engem is a barátaim segítettek át az első éven. :)
2020. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szakközépben hatalmas klikkesedés volt, sokkal inkább kizártak a "baráti" körökből ha nem cigiztél, nem buliztál, nem ittál. Sokkal jobban elítéltek külső belső alapján.


Ehhez képest az egyetem teljesen más volt, sokkal elfogadóbbak és befogadóbbak voltak az emberek. Nyilván vegyes a felhozatal, de simán ugyanúgy haverkodtam a csendes emberekkel mint a bulizósokkal.


Meg úgy alapvetően a "szabadság", saját életem irányítása, meg úgy az egész életszakasz jó volt.


Amondó vagyok, hogy az életem egyik legjobb szakasza volt az egyetemen eltöltött első 1-2 év.

2020. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eléggé jó volt, de azért kicsit ijesztő a legelején.


Azt se tudtam anno, hogy mi a tököm az index pl vagy a Neptunt eszik e vagy isszák, stb. Beiratkozásnál sík ideg voltam, de utána szépen az ekején minden tisztázódott. :)


Mindenki nagyon kedves volt a másikkal, a klikkek csak később lettek meg. Illetve mindenki az a tipikus félénk kisgyerek volt, hogy nem mertünk a tanárhoz szólni, wcre se mertünk kimenni, nem mertünk a tananyaggal kapcsolatban email-t írni. Én egyszer beteg voltam és ezért paráztam, hogy mit szólnak, hogy hiányzok. :D De második félévben már ez nagyjából oké volt.


De sok én mindennek ellenére imádtam az elejétől.


Összeállítottam az órarendem, új barátaim lettek, a vizsgaidőszakot leszámítva lazább volt, mint a gimi.

2020. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én gimiben is kolis voltam, és elég sokat khm buliztunk, így nem szálltam el az első évben, mint sokan,akik megtapasztalják a szabadságot elsőre! :)

Mennyit buliztunk, istenem, de jó is volt...!

2020. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!