Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár számára jó vagy rossz...

Tanár számára jó vagy rossz ha kiveszik a kezéből az érettségit? Nem ő javít?

Figyelt kérdés

Egy tanár számára jó vagy rossz az, ha teljesen kiveszik a kezéből az érettségiztetést?

Ugye a képlet az volt mindig is, hogy az a tanár aki a végzős osztályt tanítja az érettségiztet. Az javítja az írásbelit és az is szóbeliztet. A szóbeli kilőve,de az írásbeli javítása az marad.

Van két osztály és két szakos tanár. Egyiké az egyik osztály másiké a másik.

És most nem mondom el milyem okból, de az egyik tanár kezéből kivették az osztályát és mindkettőt átrakták a másik tanárnak.


Ez az érettségiztetés nélkül maradt tanár szempontjából jó vagy rossz?

mert ami biztos:

- az érettségi javítása hatalmas munka, és nem jár érte már rég semmi külön pénz, így a tanár csak örülhet, hogy nem kell elvégeznie ezt a temérdek melót amiért amúgy se kapna egy fillért se

- de 4 évig meg azt szajkózták a diákoknak hogy „nálam fogsz érettségizni“ meg „na jól van fiam, majd találkozunk mi még érettségin“ hát ez nem jött be-nem arcvesztés ez?


2020. ápr. 28. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az írásbeli központi, mindegy ki javítja, ugyanannyi pontnak kell lennie ígyis-úgyis. Mindegy ki javítja.
2020. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

(Ugye nem az alapítványi iskola?)


Jó vagy rossz? Ahogy írtad, vannak jó, és rossz aspektusai is. Ezt az adott személy tudná eldönteni, hogy hogyan éli meg.

Bár nem teljesen ide tartozik, de én mindig is igazságtalannak tartottam, hogy az a tanár javít, aki tanított 4 (vagy több) évig. Ez pozitív és negatív irányban is visszaélésre adhat okot.

2020. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak az alapítványi iskolában nem jár pénz az érettségi dolgozatok javításáért. Ennek ismeretében szerintem csak jól jár az a tanár aki nem javít, mert ingyenmunkától kímélik meg.

Természetesen az alapítványi iskolában lévő piás főnököd így elérheti, hogy a csókos diákjai átmenjenek az érettségin, hála a másik tanárnak aki nem csak pirossal javítana bele a dolgozatokba.


Szerintem ez nem "arcvesztés". Így jártak a diákok és a tanárok.

2020. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!