Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tetszem a tanárnak vagy...

Tetszem a tanárnak vagy szimplán nem bír engem?

Figyelt kérdés

Gondban vagyok az egyik tárgyammal.

Az egyetemen van egy fiatal tanár(nem tudtam, hogy tanár). Akárhányszor elment a folyosón, bámultuk egymást, végig mért tetőtől talpig, nem is leplezte, többször mosolygott rám, stb. Kérdeztem a többiektől, hogy ki ez a diák, és akkor mondták, hogy tanár.

Aztán úgy adódott, hogy idén tanít. Viszont a következő a helyzet:

Akármit csinálok az óráján, mintha egy teher lennék neki. Készülök a tárgyból, megírom a beadandókat, mindig hozzá szólok, de ő ezekre nem vevő. Mindig bele köt a mondandómba(pl. mondok valamit és akkor mondja, hogy nem ért velem egyet, vagy nem reagál arra, amit mondok és felszólít mást, vagy mindig a többiek véleményét kéri ki, és ha én felszólalok, annyit mond, hogy aha értem). Mindig a barátnőmmel van elfoglalva. A barátnőm véleménye a jó, a fontos, mindig őt kéri ki. Mondok egy példát:

Megkérdezte, hogy mikor történt töriből az xy csata a barátnőmtől. A barátnőm válaszol, majd megint kérdez a barátnőmtől, hogy mi volt az érdekes abban az eseményben. A barátnőm bármit mond, jó. Aztán megkérdez engem, és amikor én mondok valamit, arra nem reagál, illetve mindig az utolsók közt kéri ki a véleményemet a csoportban de azt is ilyen flegmán hogy: Na és te mit gondolsz?


Már nagyon zavar, mert jövőre ebből a tárgyból is szakdolgozom, mármint a szakdolgozat témám kötődik hozzá, viszont kezdem magamat hülyének érezni, mivel semmi pozitív visszajelzést nem kapok, hogy értenék-e hozzá, vagy valami. Nem azért készülök ennyit, hogy benyaljak, mert nekem nem jön be a pali, hanem azért, mert fontos a jövőmet illetően ez a tárgy. És nem érzem magamat megbecsülve, sőt, sokszor sírhatnékom van órák után.


Amúgy meg élőben, amíg nem volt a koronavírus, mindig méregetett engem tetőtől talpig, volt, hogy a fenekem után fordult a suliban, sőt, volt, hogy óra után oda mentem kérdezni valamit és a mellemet nézte.

De ezt mással is megcsinálja. Nem nyomul, meg semmi, csak nézegeti a nőket.


Nos, mi a véleményetek? Jövőre is tanítani fog engem, és nem tudom máshoz felvenni, szóval nem tudom, mit tegyek.


Édesanyámnak szóltam, ő szerinte zavarja a palit, hogy tetszem neki, azért ilyen bunkó meg flegma velem. De akkor meg igyam meg a levét ennek az egésznek én?


2020. máj. 4. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Mivel gondolom neki is kellemetlen a szitu, hogy téged tanít, mert ennyi erővel ő is hihette azt, hogy tanár vagy.


Nem akarja, hogy azt hidd hogy nyomul.

Szerintem kérdezd meg őszintén, hogy szerinte miben tudnál fejlődni, nem akarod elrontani a szakdogád esetleg magántanárhoz járj

. Ne jelentkezz az óráján annyit nehogy azt higyje, hogy nyomulsz rá, csak akkor válaszolj ha kérdez.

2020. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Az a véleményem, hogy ebből lehetne írni egy zsé-kategóriás mexikói szappanopera-részt valami új sorozatban, simán megállná a helyét. Szonnyadórasz! :D

Amúgy frankón azt gondolom, hogy talán tetszel neki, talán zavarban is van, a zavarát leplezendő pedig felvette ezt a flegma álarcot, viselkedést. Jó lenne, ha négyszemközt tudnál vele beszélni, nem erről elsősorban, csak hogy kettesben hogy viselkedik veled. Tudod ha tart attól, hogy mások esetleg észreveszik a zavarát, az nagyon nem vetne jó fényt rá, és ha ezt nem tudja magában lekezelni, akkor érthető valahol, hogy a flegmaság csak önvédelem.

2020. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is tetszel neki, csak leplezni próbálja, és fél, hogy esetleg ez kitudódik vakaki előtt, ezért úgy tesz mintha nem bírna. Szerintem ne jelentkezz az óráján, mert az csak neked fáj, neki meg kellemetlen. Szerintem próbálj tőle távol maradni.
2020. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hazug csajok társaságában van hasonló csak ők kocsmában jöttek össze :D
2020. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nos, megfogadom a tanácsotokat és megpróbálok nem jelentkezni...csak az a ciki, hogy általában sokszor van, hogy feltesz egy kérdést, és nem viccelek, volt már, hogy 5 perces síri csend volt. SENKI NEM SZÓLAL MEG. Főleg online órákon. Megkérdezi, hogy hallható-e, és senki nem szól. Kb. én meg barátnőm vagyunk egyedül, akik normálisak az órán. Viszont lehet tényleg félre érti.


Szappanoperának tényleg elmenne. :)


Nos, volt már, hogy négyszemközt beszéltünk, (még félév elején, mert a szakdolgozat miatt oda mentem) és teljesen más volt. Nevettünk, meg érdeklődött a véleményem iránt, meg meglepődött, hogy okos vagyok(nem, nem mondta ki, csak mikor felsoroltam, hogy milyen töris könyveket olvastam, akkor így mondta, hogy wow, tényleg olvastad ezeket?).

Aztán azóta meg ilyen flegma meg nem érdekli amit mondok.

2020. máj. 4. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!