Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jobb képességű tanuló piszkáló...

Jobb képességű tanuló piszkálódásainak a kezelése?

Figyelt kérdés

Az osztályunkban van pár olyan tanuló aki folyamatosan henceg,beszólogat,ha ők jobb jegyet kapnak.

Leginkább matek és fizika órán van ez.

De rendszeresen előfordul máskor is.


Leginkább ezt úgy kell elképzelni hogy ők megkapják az eredményt és szünetben elkezdik mondani hogy ők semmit nem tanultak ami többé kevésbé igazi is.

Amikor kérdezik hogy nekem hányás lett (általában max 3-as) arra azt szokták mondani hogy "ezt hogy nem lehet érteni" csak órán figyeltem oda és 5-ös lett.

Biztos te nem figyelsz oda órán.

Következőnek tanulj jobban.

Nekem matekból a kettesért kell küzdeni sokszor...

Általános iskolában is magán tanárhoz kellett járnom 7-8. osztályban.Idén is jártam fél évet,és valószínűleg ha elmegy ez a vírus akkor tovább kell járnom.

Így ez elég frusztráló nekem.

Hogy én többet dolgozok mégse sikerül olyan jó eredményeket elérni...persze az osztályfőnök mindig őket emeli ki.

Tudom hogy ők jobbak de mégis sokszor már idegesít ez a helyzet és a beszólások.

Hogyan kezeljem ezt az idegességet ?


Most hogy karantén van ez teljesen elmúlt...de már előre félek mi lesz jövőre.

Még nehezebb lesz a tanulni való.


2020. máj. 10. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is jó tanuló voltam (habár a matek nekem is mumus volt), sose szóltam be senkinek, és tanultam mint az állat.

Az osztálytársaidat hogy-hogy nem verték meg eddig? Senki se szólt még be nekik vagy valami? Nálunk már kapu előtt várták volna őket, pedig nem kisebbségi iskolába jártam.

Mondjuk én nem vagyok a verekedés híve, de még nekem is kedvem lenne pfán vágni őket így messziről. Osztályfőnök tud erről? Vagy más tanár?

2020. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezért utálom a mérnököket. :D Mindig csak arról tudnak beszélni, mennyivel okosabbak, jobbak másoknál, borzalmasan sznob társaság. Legjobb lenne beverni párat az ilyeneknek, hogy megtanulják, hol a helyük.
2020. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

# 1


Az osztályfőnök nem vesz részt az osztály "szociális" ügyeiben.

Legalább is eddig nem volt ilyesmiről szó.

Illetve osztályfőnöki órán az aktuális ünnepségeket ügyeletet ilyesmi beszéljük meg.


Nem kell komolya beszólásokra gondolni csak amolyan csipkelődésekre...ami rosszul tud esni.


Dolgozatok után általában mindig megbeszéljük szünetekben kinek hányas lett milyen nehéz volt stb


Más ezt még nem tette szóvá...és lehet csak engemet zavar.


Megmondom őszintén hogy ha lehetne ilyenkor 1-1 pillanatban én is bevernék párat az ilyeneknek...

2020. máj. 10. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!