Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha nem választhatom...

Mit tegyek ha nem választhatom azt a két tárgyat egyszerre emelt szinten? Próbáljak osztályfőnöktől tanácsot kérni?

Figyelt kérdés

Angolt és magyart akartam viszont a jelentkezési lapon az van, hogy az egy oszlopban lévőket nem választhatom egyszerre. És egy oszlopban vannak.

A tankönyvrendelést már előre le kellett adni, magyarból emelten ugyan az a könyv van, angolból viszont nem, így ott azt is bejelöltem, ami ahhoz kellett, mivel akkor még nem tudtam, hogy nem lehet a kettő egyszerre. Viszont emelt angol érettségire talán fakt nélkül is fel tudnék készülni csak hát a tankönyvrendelés miatt furán jönne ki, hogy végül nem az emelt órákon vagyok. És igazából a magyart jobban szeretném, ráadásul két főbb tervem van, amihez mindenképp abból lenne indokolt emelt szinten érettségizni.

Szerintetek mit csináljak most?


2020. máj. 13. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályfőnökök szeretik megoldani az ilyen kardinális problémákat, szerintem kérdezd meg mindenképpen.


"igazából a magyart jobban szeretném, ráadásul két főbb tervem van, amihez mindenképp abból lenne indokolt"


Szerintem akkor válaszd a magyart.

2020. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Ez biztosan nem így van.

Egy érettségi időszakban tudsz egyszerre emelt magyart és emelt angolt választani.


Ha gondolod, akkor küldd el a jelentkezési lapot, amiről beszélsz. Biztosan félreértesz valamit.

2020. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, szerintem a faktról beszél, nem az emelt érettségiről, nálunk sem lehetett pl biológia-matek faktra menni, csak biosz-kémia vagy matek-fizika, mert a biosz és matek faktos órák egyszerre voltak a suliban


kérdező, válaszd a magyart, ezerszer nehezebb az emelt magyar érettségi, mint az emelt angol, és ez utóbbira lényegesen könnyebb egyedül készülni

2020. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én nem az érettségi időszakra gondolok, ott tudom, hogy lehet. Én az emelt óraszámra gondoltam, ami utolsó két évben van. De egyébként itt a lap


[link]

2020. máj. 13. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

Igen, így valóban nem lehet egyszerre. Valószínűleg egy időpontban lesz a kettő, ezért nem lehet választani.

Viszont a 3-as oszlopban van angol nyelvvizsga előkészítő, az lehet, hogy jó lehet, bár nem tudom milyen szintű.

2020. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A nyelvvizsga előkészítő nem lenne jó, mivel addigra tervezek nyelvvizsgázni és már nem lenne értelme. Max lenne lyukas órám helyette, ha már van nyelvvizsgám. De szerintem inkább megpróbálom elérni az osztályfőnököt, hogy mi legyen, mivel akár nyelvvizsga előkészítőre megyek, akár bármi másra, mindenhogy módosítani kell a tankönyvrendelést, mert szerintem az emelt angolt cserélném le.
2020. máj. 13. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!