Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen mikor gondoljátok...

Egyetemen mikor gondoljátok úgy valakiről, hogy nem egyetemre való, vagy legalábbis arra a szakra nem való, ahova jár?

Figyelt kérdés
2020. máj. 31. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha sokat log vagy nem teljesit
2020. máj. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Én még kiegészíteném az első válaszát annyival, hogy ha mondjuk sokat tanul, de úgysem megy neki a szak.
2020. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Én nem szoktam ezen gondolkozni, mivel nem az én dolgom eldönteni, hogy ki milyen szakra való.
2020. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
66%
én kiváló eredménnyel végeztem el egy olyan szakpárt (tanári) amiről már az elején tudtam hogy nem nekem való és az életben nem akarok benne dolgozni. Nem is dolgoztam benne soha a köt szakmai gyak-ot leszámítva. Mégis megérte mert ezzel megnyíltak a multicégek kapu előttem olyan állások amit diploma nélkül elérhetetlenek lennének.
2020. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sokan sokfélét tapasztalnak, nem beszélnék más nevében, én azt érzékeltem felsőoktatásban, hogy nem felnőtt értékrendszere volt egyeseknek. Eleve nem tartom odavalónak, főleg a felelősségteljesebb szakokon. És akkor nem beszélve a pályatévesztőkről, akik csak a papír miatt járnak.
2020. jún. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

"És akkor nem beszélve a pályatévesztőkről, akik csak a papír miatt járnak."



Már bocs de aki csak a papír miatt jár, az nem pályatévesztő hiszen soha nem is akart azon a pályán elhelyezkedni. Ld pl én.

Én se vagyok pályatévesztő. Tanárként végeztem de már az elején tudtam hogy én soha az életben nem fogok tanárként bohóckodni.

De azért kellett a papír. Ez nem pályatévesztés.

2020. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem érdekli a szak, de úgy egyáltalán; egy szak is több ágra osztható és azon belül se érdeklődik semmi iránt. Nem az, hogy nem tehetséges, hanem egyszerűen nincs egy olyan dolog a szakban, ami érdekelné.


Pl a nyelvi szakos bölcsészeknél ritka, hogy az egész szak érdekelje. Van, akit inkább az irodalom, mást a fordítást, más a nyelvészez, mást a kommunikációs órák, stb érdekelnek.


Továbbá, nehezen teljesíti a követelményeket.


Pl az oké például, hogy valakit nem érdekel az irodalmi ága a szaknak, de baj, ha egyáltalán nem tud egy műelemzést megírni, még segítséggel sem.


Lehet, hogy valaki azt mondja, hogy pl nagyob érdekli a szak egy ága, csak nem tudja teljesíteni, de ez nincs így, szerintem. Ha valami érdekel minket, szánunk rá időt és energiát, hogy megértsük.

2020. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor valaki csak azért jár be, mert nincs más ötlete a jövőjét illetően, és úgy van vele, hogy eltölt legalább 3 évet egyetemen, csak azért, hogy ne kelljen még dolgoznia, vagy csak egyszerűen fél kilépni a felnőtt életbe.

Vagy akkor, ha több éves csúszásban van. Persze, előfordul, hogy nincs meg egy fontos tárgy, és amiatt csúszik valaki 1-2 félévet, de amikor valakinek nem 1-2 tárgya nincs meg, hanem 2 félév alatt alig szerez meg 18-20 kreditet, úgy, hogy 60 kreditet vett fel, azért az felvet kérdéseket..

2020. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyuci apuci meg mosogathat.
2020. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!