Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kérjek így bocsánatot?

Kérjek így bocsánatot?

Figyelt kérdés

A sztori nagy vonalakban az, hogy volt egy srác még 11.-ben, akinek eléggé bejöttem. Nagyon rendes, a barátnőim is mondták, hogy szívesen összejönnének vele, ha hozzájuk közeledett volna. Együtt jártunk faktra, jóban voltunk, majd 12.-ben felkért táncolni is szalagavatóra.

Igen ám, de nekem nem az esetem, és nem tudtam kezelni ezt az egészet, nem tudtam hogy reagálni (elutasítani). Ennek az lett az eredménye, hogy minimálisra vágtam vele a kapcsolatot, kerültem, meg ilyenek. Röviden egy óriási s.ggfej voltam vele (a szalagavatót is szerintem sikerült jól elrontanom neki), amit azóta iszonyatosan bánok és bűntudatom van, úgy érzem, bocsánatot kellene kérnem.

Lesz egy ballagás-féle kicsi rendezvény hamarosan a sulinkban, és gondoltam, írok neki egy levelet, amiben bocsánatot kérek a viselkedésemért. Tudom, nem változtat kb semmit, de úgy érzem, megérdemel egy bocsánatkérést. Még a bunkóságom ellenére is kedves és türelmes volt velem.

Vagy inkább szóban kérjek bocsánatot, és a levél legyen a B-terv, ha nincs alkalmunk beszélni? Vagy hagyjam most már a francba az egészet így a végén?


Ugyan csináltam szavazást, egy kis indoklásnak is nagyon örülnék, hogy tanulhassak az esetből.



2020. máj. 31. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Szóban
Levélben
Sehogy
43 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem jobb lenne, ha szemtől szemben beszélnél vele. Ez a levél dolog olyan személytelennek hangzik, mintha félnél felvállalni, hogy te hibáztál.
2020. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tagadom, gyáva vagyok, de a levélnek az lenne a célja, hogy még ha nem is szemtől szembe, de felválljam.
2020. máj. 31. 18:22
 3/10 A kérdező kommentje:
*felvállaljam
2020. máj. 31. 18:22
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Ennyibe se tartod szerencsétlent, hogy legalább azt az abszolút minimumot megtedd érte, hogy emberként, ott előtte kérsz bocsánatot? Más dolog egy papírt olvasni és látni az ember arcát. Nem kell sok mindent mondani, nem kell agyon ragozni.


"Nagyon sajnálom, hogy így viselkedtem veled. Éretlen voltam és megbántottalak, remélem, meg tudsz bocsátani nekem."

2020. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Kézzel írott levél vagy valamilyen online felületen?

Azt csinálnám, hogy megírom a levelet, mint B terv, de elsődlegesen arra készülök, hogy szóban kérjek bocsánatot. Ha beparázol nagyon, akkor még mindig odatudod adni a levelet, de illene szóban. De ha már elszántad magad és rájöttél, hogy nem volt a legjobb ez a viselkedés, azért a levelet minimum átadhatod. Amelyik menni fog az adott helyzetben.

22l

2020. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kézzel természetesen, online semmiképp
2020. máj. 31. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

"Igen ám, de nekem nem az esetem, és nem tudtam kezelni ezt az egészet, nem tudtam hogy reagálni (elutasítani). Ennek az lett az eredménye, hogy minimálisra vágtam vele a kapcsolatot, kerültem, meg ilyenek. "


Hát, ha engem kérdezel, ettől még nem leszel "s.ggfej", de ha most elkezded keresni, azzal többet ártasz, mint szeretnél. Miért? Mert ha jó ideje kerülöd, mostanra valószínűleg megemésztette már a gondolatot, hogy nem te vagy neki a "nagy Ő", de ha most megkeresed, az félreérthető lehet számára. Vagy ha még mindig bejössz neki, akkor szimplán szar érzés lesz.

2020. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es, jó érvelés, elgondolkodtató. Ugyanakkor emellett ugye ott van az is, hogy kb elrontottam a szalagavatóját, meg mielőtt rájöttem, bejövök neki, nagyon jóban voltunk. Továbbá ez az egész év után nem is hiszem, hogy akarna tőlem bármit is.

Így is azt mondod, hogy inkább ne?

2020. máj. 31. 19:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Írj rá Facebookon. Nem kell cifrázni.
2020. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Mindenképp kérj bocsánatot! én a legjobb barátnőmmel vesztem össze szálalgató miatt, a próbáktól is elment a kedvem ha ránéztem, annyira nem tetszett neki, hogy elmondtam a véleményem, hogy a műsorban ahol meg kellet volna fognia a kezem se tette meg (a videón nagyon csúnyán látszik), szóltam, hogy elhagyta a lépcsőn a sapkáját és fel volt háborodva hogy hogy merek hozzá szólni és emellett voltak még csúnyább húzásai is. Még most is jól esne tőle egy bocsánatkérés a viselkedéséért.


Tök jó, higy bepótolják a ballagást, nálunk sajnos nem!

2020. jún. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!