Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kérjek bocsánatot, ha...

Hogyan kérjek bocsánatot, ha egyszerűen átnéz rajtam? 15l

Figyelt kérdés

Most lettem középiskolás. Az egyik sráccal az osztályból összevesztünk, ha mondhatjuk így. Amióta találkoztunk először jól kijövünk beszélgettünk is, de gyakran poénból egymás vérét szívtuk, amit nyilván nem gondolt semelyikünk sem komolyan. Viszont megsértettem valamivel, aztán ő nem túl kedves dolgokat vágott a fejemhez. Aztán tesiórán majdnem fejbedobott medicinlabdával, ami valószínű nem véletlen, mert a tanár azt mondta, hogy a másik kezébe kell adni. Egyébként elkaptam a labdát és az a tekintet, amit kaptam az elég sokmindent elárul. Aztán a kosárlabdát vágza hozzám. Amikor köszöntem neki levegőnek nézett. Egy párszor beszólt. Az egyik vacsoránál, a koliba fel akart buktatni,az ebédlőbe menet. Másik osztálytárs meg megkérdezte tőle, hogy mi volt ez, és csak a vállát rántotta meg. Amikor beszélni akartam vele, figyelembe sem vett, vagy elküldött. Vagy pénteken elköszönéskor a "Jó hétvégét mindenkinek"-nél hozzátette, hogy kivéve nekem.

Igazából bánt az egész, mert én a bizonyos eset óta köszönésen és bocsánat kérési kísérleten kívül semmi rosszat nem mondtam. Tudom, hogy az én hibám az egész szituáció és mivel részben ugyan az a társsága mindkettőnknek azt sem kéne tönkrevágni. Oké csinálhatnám, hogy levegőnek nézem és otthagyom őket és onnantól csak a másik társasággal beszélek, hogy náluk ne zavarjak, hisz úgyis friss az ismeretség mindenkivel, de senkivel nem akarok konfliktust, sem egy ember miatt nem beszélni azokkal akikkel jól kijövök.

Ráírtam üzenetben is, de nem látta, ismerősök meg nem vagyunk fb-n, mivel egyikünk sem jár fel nagyon, csak messengerre, így azt sem tudom, hogy az üzenetemre nem volt kiváncsi és azért nem nézte meg, vagy nem nézte egyáltalán az üzeneteket sem. Előtte meg csak személyesen kommunikáltunk.


Szerintetek mit tegyek?


2017. szept. 30. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy életelen szerencsétlen a srác aki megjátszos. Nekem személy szerint ez a velemenyem
2017. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mivel sértetted meg de ez nagyon gyerekes. Ha ez valam lenne "szépen" szólnék neki hogy vagy leáll vagy én állítom le mait viszont nem fog megköszönni bár az is igaz hogy 8 éven át basztattak és hát van egy kis felgyülemlett feszültség ami "segít" bátornak lenni viszont ilyen esetben ha nem tudod megbeszélni vele és nem áll le akkor fordulj a tanárhoz hogy állítsa le mert ha te is ugyanaazt csinálod akkor nemérsz el sokat max hogy te leszer a rossz ember mert ő megy majd rinyálni a tanárnak hogy ok nélül bántod ha a tanár nem segít akkor marad a szemet szemért csak érdemes úgy elintézni hogy nem m,erjen egy rösz szót szólni mert tudja hogy nem járna jól nem arra gondolok hogy verd meg (+ nem is hinném hogy olyan a természeted) hanem tudod a szó a legerősebb fegyver itt előnyodre is válik hogy lány vagy és akár mindenkit elle fardíthatsz(akkor biztos megtanulja hogy hol a helye). Szóval mutatsd meg neki hogy nem tehet azt amit akar, hogy nem engeded hogy bántson mert ha megteheti akkor miért ne tenné? nyugodtan beszéld meg a suliban barátaiddal valaki lehet renbeteszi ki tudja az meg hogy ő azt gondolja hohy te csak másokkal vagy erős meg hogy csak sírni tudsz (megkaptam) az miért érdekel ő meg egy lányt bántott (aki nem tett semmit leszámítva egy "mondatot?") Remélem érthető volt és segítettem :D
2017. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nevetséges, legyen valami kis önérzeted, és küldd el a pcsába :D szellemileg retardált szegény
2017. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kértél, nem?

Arról nem tehetsz hogy ő ilyen hisztis pi**a.

2017. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából, ha úgy vesszük kértem bocsánatot üzenerben, de nem látta. Olyan dolgokért, amiknek nincs nyoma például a megjegyzések, vagy a levegőnek nézés azért nem fogok szólni csak azért, hogy annyit mondjanak, hogy tojjam le. Azt magamtól is megteszem. A tesióraira meg simán rá lehet fogni, hogy véletlen. Pont azért akarok legalább annyira "kibékülni" , hogy ne legyen miattam rossz viszony az osztályba. Nem hinném, hogy akkor mindenkit ellene kéne fordítanom. Egyrészt nem tudok így befolyásolni embereket, másrészt nem akarok, főleg nem olyan valaki ellen, akiről tudom, hogy utálja magát.

Azt kihasználni, hogy lány vagyok meg ellenzem. Egyrészt szerintem minden ember egyformán számít, akkor miért lenne előny, hogy lány vagyok. Másrészt nem vagyok, hogy úgymond az ideális lány testalkatra sem és fiús is vagyok.


De azért köszönöm a tippeket. :)

2017. okt. 1. 08:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Az mindsz szép és jó, nameg persze becsülendő but attól még hogy nem akarsz senkit bántani nem kell hagyni hogy téged bántsanak ha engem próbalna valaki kibuktatni csak mert összevesztünk akkor kérem szépen ő esne el nem én, hapedig azt látom hogy hogy tegyükfel ez a dolog tőrtének akkor szintén rákérdeznék a gyereknél hogy mégis miért akart kibuktatni egy lányt és megtanítanám rá hogy ne legyen undok tízéves hanm beszélje meg a csajjal hogy mi a problem mert szerintem nem megoldás az hogy ha nem értek valakivel egyet akkor azt "bántom"(pl kibuktatom) szóval szerintem nem érdemli meg hogy kedves legyél és őszintén ha nincs önbizalma akkor miért csinál olyat amivel a saját megbecsülését is elássa? mármint szerintem(ami egyre töbször bebizonyosodik hogy csak szerintem) ha veleki megtudja hogy a srác kibutatott egy csajt azt nem nagyon fogják isteníteni, hameg igen akkor ott bajok vannak. Röviden kérd meg hogy fejezze be ha nem teszi akkor "ha harc hát legyen harc" az iskolai közegben sokszor sajnos dzsungel törvények uralkodnak "vagy te eszel vagy téged esznek"klikkek formályábán. Ez egy eléggé elcseszett saját vélemény valszeg sok helyen nem fedi a valóságot idk sokan mondják hülye vagyok szóval kitudja releváns-e az amit írok vagy csak én nyúltam bele mindíg a szarba (tippelj mikor jött be az 5. és kompetencia? amikor én voltam 5.-es) szóval kösz hogy elolvastad ha elolvastad és joccakát :D
2017. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az a fiú a testi épségedre tör.

Ha a fejedhez vágja a medicinlabdát, vagy elgáncsol, annak nagyon komoly következményei lehetnek.

Jelezd felnőttnek a problémát, mert veszélyben vagy.

2018. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánatot? Fulladjon meg a levében :D
2018. jan. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Véletlen rossz kérdést emeltem ki, de köszönöm a válszokat.Igazából azóta megbeszéltük. Nem annyira poénból vérszívós a beszélgetésünk azóta, de megvagyunk.
2018. jan. 1. 21:55
 10/10 anonim ***** válasza:

konkrétan, amikor tini voltam velem ugyanez történt. De mi titkon szerelmesek lettünk egymásba, viszont én megijedtem ettől, és megbántottam. Nagyon.

Akkor kezdődött ugyanaz, mint veled. Szörnyű dolgokat tett, mondott, csinált. Sőt volt hogy direkt nem mondott, tett csinált semmit. Mert az ignorálás jobban fáj.

Szörnyű 3 év volt.

Látom, már nagyjából megoldódott a helyzet.

De szerintem az egyetlen jobb út, ha keresel egy jó alkalmat. Amikor csak ketten vagytok, és beállsz elé, és elmondod a színtiszta igazat. Az érzéseiddel együtt. Nem tud kihátrálni, vagy ha még is, te loholhatsz utána, és mondhatod tovább. Mert hallani fogja.

Én ezt nem tettem meg, képtelen voltam. Féltem.

Majd 10 évvel később a történelem megismételte önmagát, de addig mentem míg meg nem hallgatott. És sikerrel jártam.

2018. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!