Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tehet olyat a tanár, hogy...

Dominiko2 kérdése:

Tehet olyat a tanár, hogy megfeleltet azzal az indokkal hogy bukásra állok miközben 1.75 vagyok (ami nem bukó) azzal az indokkal hogy javítanom kell?(1.51-től megvan a 2es)

Figyelt kérdés

És azt is mondta hogy tudáshiányom miatt az egyesre írt dolgozataimból felelnem kell. Ez így rendben van?


Hiányzásokkal nincs probléma nem hiányoztam annyit hogy az legyen az alibi.



2020. jún. 9. 18:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%

#9


Szerintem meg aki nem képes a 2-es szintet megütni, megérdemli a bukást. Aki 1,75-öt tud felmutatni az segg, nem érdemel semmilyen kegyelem kettest.

2020. jún. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a kettest csak kerek 2-től adhatnák meg csak az összes tanár ezt lejebb viszi, és 2 alatt nem él a 1,51-től felfele kerekítés
2020. jún. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
79%
*Egyébként szerintem nézd meg a házirendet;ha hozzáférhető helyen van pl neten is; mert ha pl az van benne, hogy onnantól jár a kettes, akkor az jár; de még egyébként ha ő nem akarja megadni, akkor a tantestület még megszavazhatja; bár azért ne erre bízd. Esetleg ha nem ez a tanár az osztályfőnököd, jelezhetnéd neki is, hogy ilyen helyzet állt elő, de nagyon finoman, nagyon tisztelettudóan;hátha kicsit segít, és próbál beszélni a kollégájával, hogy azért nem feltétlenül egyszerű tanév volt ez, és megvan az egy egész hetven ötöd; úgyhogy adja meg, ami jár, az jár. (Ezt az ami jár az jár-t a tanárodnak ne írd; ezt majd ő mondja a kollégájának.)
2020. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
1.75-el ne ide írogass értelmetlen kérdéseket hanem állj neki tanulni! Ha most azt írjuk meg hogy nem teheti meg, akkor nem fogsz felelni? Ha azt írjuk hogy megteheti, akkor holnap ötösre "megfelelsz". De tudod mit: mond meg neki hogy nem vagy hajlandó "megfelelni", és buktasson meg nyugodtan. A kérdésed alapján meg is érdemelnéd. Egyébkén melyik ujjadból szippantottad ezt az '1.51-től megvan a kettes"-t? Egy dolgot tehetsz. panaszt teszel, és akkor egy független bizottság előtt bizonyíthatod hogy a tanár pikkel rád,. azért ilyen rossz az átlagod.
2020. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

1+1+1+4, ez pl 1,75. Tedd a szívedre a kezed, te megadnád bárkinek is? A tanárok meg a főnök előtt is lejáratnád magad...

Ha csak egy 3-ast csinálsz feleléskor, megvan a 2-es. Az már neccesebb, hogy a megírt 1-es dolgozatokat újra számonkérné az utolsó pillanatban, ez már-már olyan, mint a pótvizsga.

2020. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
81%
Akkor bukj meg te paraszt! Gyk helyett fejeld meg azt a matek könyvet.
2020. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
90%
Munkahelyen, ha a rád kiszabott feladatok 75%-át teljesíted csak, ki fognak rúgni, hiába lehet felfele kerekíteni azt a 75-öt...
2020. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
23%

17-nek "Munkahelyen, ha a rád kiszabott feladatok 75%-át teljesíted csak, ki fognak rúgni, hiába lehet felfele kerekíteni azt a 75-öt..."


De ez most még nem munka, hanem tanuljon meg egy csomó dolgot, amiben vagy nem is jó, vagy nem is érdekli (lehet, hogy ezek egyvelege), sőt, nem is feltétlen hasznos; munkából meg majd lehet, olyat választ, amiben jó is, meg szereti is; mert hobbiként, vagy hivatásként fogja megélni. De szal ami nem kell neki a mindennapi élethez; de szal okés, lehet, hogy elhanyagolta, de egyébként is csomó helyen ilyen 51% körül van a kettes határa, hogy onnantól adják meg a kettest, ha tehát már több, mint a felét teljesítette; meg mindegy. Na, én most csak ezt észrevételnek írtam, tehát nem szándékozom vitát indítani, csak érdekesség-észrevétel.

2020. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak arra akart rávilágítani, hogy 1,75 ≠ 2. Amúgymeg az alapműveltséged 90%-át nem használod az életed meg a munkád során, mégis arról szól a dolog, hogy alapvető tudni. Ahogy alapvető hozni a 2-est is a továbblépéshez, mindegy, hogy az milyen tananyagból adódik vagy nem adódik.
2020. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
73%

De nem feltétlenül jól van összeállítva a tananyag, amit kötelező tudni, de ez már egy másik téma.

Tehát hogy szal nem mindig jól van meghatározva, hogy mi az "alapműveltség". Szal nekem pl az számít(ana) annak, amit a mindennapi életben használunk; ami a mindennapi életben hasznos lehet. Pl nem egy költő születési dátumát; meg azt az egységkörös badarságot; amit én pl már mondjuk hiába próbáltam , nem tudtam felfogni, mégis kötelező tananyag középiskolában; és nem matektagozatos osztályba jártam. Persze voltak az osztályban amúgy olyanok is, akik már meg se próbálták megérteni; de én meg nagyon erőlködve próbáltam és koncentráltam, hogy megértsem, de mégse sikerült, és akkor ez így miért alapműveltség? És tök durva volt. Valami pedagógus is mondta egyszer a tv-ben, hogy az általános iskolában középiskolai szinten tanítják a dolgokat; a középiskolában meg már egyetemi szinten. Pl én mondjuk életemben nem akartam kémikus lenni, de az általános iskolai kémián már meglepődtem 7.-ben, hogy milyen nehéz. Meg nem értettem, hogy most mitől jó, hogy fel tudom írni két elemnek az összeadási képletét (nem tudtam.) 9.-ben meg aki volt tanár, ő jól elmagyarázta; akkor értettem is, csak nem foglalkoztam vele, és következő héten már nem tudtam ; nem is érdekelt. (Amúgy közgazdasági szakközépiskola volt, egy évig volt szerencsére csak kémia.) Ja és mondom, a tanár jó volt, meg matekból is aki azt az egységköröst tanította, jó volt, csak hát matekból ott tényleg el se jutottam oda, hogy eljusson az agyamig, hogy ott miről van szó. Meg tényleg annyi fölösleges dolgot kellett fejben tartani; egyébként pont az atompályás rész nem volt rossz; de ott mondjuk magolni kellett. Amúgy azt mondjuk pont jól tudtam a dolgozatban. Aki még nem tart ott, annak mondom, hogy így kell megjegyezni: figura, dínó, pápa, süti. Na, nekem ezek voltak a kulcsszavaim hozzá, és akkor így tanultam meg, hogy az atompályák milyen sorrendben jöttek. Amit megintcsak nem szükséges használni a mindennapi életben, de az a rész pl legalább pont érdekes volt:D

2020. jún. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!