Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha az irodalom...

Mit tegyek, ha az irodalom tanárom beéget folyton?

Figyelt kérdés

Állandóan hülye becenéven hív, ami nagyon erőltetett. Egyszer volt egy ilyen beszélgetős óránk, amin kérdezgetett minket, és kiforgatta a szavaimat ott az egész osztály előtt és az is tök ciki volt.


Pl.:

Milyen állat lennél legszívesebben?

Erre mondtam, hogy cica lennék, mert az a kedvenc állatom és mert a cica sokat alszik. Erre elkezdi mondani, hogy biztos bújós vagyok, és szeretek odabújni a páromhoz. Csak ezzel az a baj, hogy nem volt még barátom, amit nagyon szégyellek, mert a többieknek már volt.

Meg volt az a kérdés, hogy ha minden körülmény és minden lehetőség adott volna, akkor mik lennénk?

Erre mondtam, hogy színésznő. Erre jött azzal, hogy nem vagyok megelégedve magammal, és higyjem el, hogy jó helyen vagyok a saját testemben. (Abban igaza van, hogy nincs önbizalmam, de rosszul éreztem magam, hogy ezt az egész osztály előtt kimondta.)


Mióta volt ez a színésznős eset, azóta folyton próbál bíztatni, például amikor kimegyek a táblához, akkor is mondja, hogy bízik bennem meg ilyenek. És folyamatosan azt mondja, hogy visszahúzódó vagyok, pedig nem vagyok visszahúzódó. Egyáltalán nem.

Ma is, amikor mondta az évvégi jegyeket, akkor is mondta, hogy szeret engem, meg hogy nyíljak meg. Értem, hogy segíteni akar, de ezzel csak beéget az egész osztály előtt folyamatosan.


Már nem is merek megszólalni se, mert folyton ilyen hülye dolgokkal traktál.



2020. jún. 10. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Én már rég leállítottam volna a tanárt, akár az egész osztály előtt, hogy köszönöm szépen, ha nem kapcsolódik szorosan az óra anyagához, nem kérek a mondandójából, ideértve a bíztatásokat, meg a velem kapcsolatos megfigyeléseit stb.
2020. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Szólj az osztályfőnöknek, hogy túllépi a kompetenciáját, mások előtt maglázü helyzetbe hoz, valótlan dolgokkal dobálózik. Ha van barátnőd/barátod az osztályban, tanúsítsa, hogy tényleg.

Esetleg, ha a szüleid megfelelően tudnának reagálni erre, őket is bevonhatod. Ideális esetben össze kellene ülnötök: ofő, irodalomtanár, szülők, te, és megbeszélni. A lényeg, hogy jól fogalmazd meg a mondandódat, és ne hagyd eltéríteni, mert biztos fog hárítani és mentegetőzni, ezért jó, ha van "tanúd".

2020. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Köszönöm, hogy ti legalább normálisan álltok hozzá, és nem rögtön azzal jöttök, hogy "de hát csak segíteni akar". A szüleimet meg az ofőmet nem szeretném belerángatni, de ha még egyszer becézget, szerintem meg fogom mondani, hogy nem az a nevem és hívjon úgy. De attól félek, hogy kihúzom nála a gyufát és rosszabb jegyeket fog adni.

Meg én se hiszem, hogy ezt szándékosan csinálja, de akkor is kiakaszt. Nem érzem tőle magam.


De nemcsak velem csinálja ezt, hanem mással is.

Pl.: egyik osztálytársamnak nem volt semmi baja, de elkezdi, hogy:

"Mi bánt téged? Tudod, nekem is van egy hasonló korú lányom, átérzem ezt. Mondja el, mi bántja." Pedig az osztálytársamnak nem volt semmi baja. De ha lett is volna valami baja, biztos nem vele beszélte volna meg.

2020. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Nekem volt anno egy tanárom, aki szintén becézett és én sem szerettem, mert az osztálytársaim is néha már úgy hívtak, de ők inkább ilyen lekezelően mondták. Azóta viszont megszerettem a nevemnek ezt a becézését, csak már sajnos senki nem hív így.

Illetve szintén ez a tanár mindig azzal fárasztott, hogy mosolyogjak. Én viszont egyrészt nem szerettem az osztályomat, másrészt amúgy sem vagyok az a típus, aki ha kell ha nem vigyorog.


Igazából tanácsot adni nem tudok, csak kedvem volt leírni a sztorimat, de ha ez megnyugtat (nyilván nem), 5-10-20 stb év múlva ez már semmit nem fog számítani. + Ezekkel nem aláz meg a tanár, honnan tudná egyáltalán pl., hogy van/volt e már barátod.

2020. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2020. jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
63%
Miért félsz "belerángatni" őket? Elvégre a szüleidnek a jóllétedről kell gondoskodniuk, az osztályfőnöknek meg segíteni kéne. Nem fogják leharapni a fejedet. Ne félj segítséget kérni, ennél már csak rosszabb lehet tapasztalatból mondom...
2020. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ffi tanàr te meg làny? Eltaltam?
2020. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Magyaroszagi vagy?


Csak mert 3honapja nincs iskola. Milyen tabla?



Napi kamu gyanús.


Nem ugy irsz mint pl.egy felvideki magyar.. Sokkal helyesebben mint egy atlag magyar magyar..

2020. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jézusom, hogy lehetsz ilyen érthetetlen? Nem azt mondtam, hogy mostanába hív ki a táblához. Amit írtam, hogy nemrég történt, az tegnap volt, amikor elmondta az évvégi jegyeket.
2020. jún. 11. 09:25
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Engem mindig meglepnek az olyan kerdesek, amiknel az esemeny utan honapokkal kesobb jut eszebe a kerdezonek kiirni a kerdeset..
2020. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!