Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tudok beilleszkedni...

Miért nem tudok beilleszkedni az osztályba?

Figyelt kérdés
Ez volt az első évem gimiben és nem alakult túl jól. Nem igazán sikerült beilleszkednem az osztályba. Van pár lány, akivel elvagyok meg jól kijövök és ők is mondták már nekem, hogy szeretnek meg, hogy kedves vagyok, de mégse keresnek soha, a karantén alatt alig beszéltünk, ha beszéltünk akkor is leginkább a tanulni való miatt. Másik osztályból vannak barátaim, velük szoktam beszélgetni, meg szünetekben is velük szoktam lenni a suliban. Szeretnék az ha az osztályból is barátokat szerezni, akikkel úgy igazán beszélgethetnek. Nem tudom, mivel rontottam el, én próbáltam nyitni feléjük, de nem egészen jött össze. Lehet az a baj, hogy év elején nagyon csendes voltam és csak utána kezdtem el nyitni? Szerintetek változhat még a kapcsolatom a többiekkel? A többségükről már három hónapja nem tudok semmit.

2020. jún. 15. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz népszerű a véleményem, de az életben mindig vannak és lesznek olyan időszakok amikor körülötted senki sem fog megérteni igazán. Akikkel igazán passzol a személyiségünk azokért nem kell küzdenünk, hogy velünk legyenek. Lehet, hogy egyedi személyiséged van és kilógsz a sorból. Választhatsz, hogy maradsz önmagad és az emberi kapcsolatokon túl is megtalálod a boldogságot vagy pedig ráfekszel megismerni a legújabb trendeket és olyan leszel mint mindenki más és akkor azt az embert fogják majd szeretni. Te döntésed bár én az utóbbit alantasnak érezném.
2020. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen a válaszod!

Nem gondolnám, hogy annyira különböznék a többiektől, hogy ne tudnánk barátok lenni. Megváltozni semmiképp sem fogok miattuk, de lehet még egyszer próbálok nyitni aztán, ha akkor se sikerül elleszek azokkal, akiket a többi osztályból ismerek.

2020. jún. 15. 17:51
 3/5 anonim válasza:
100%
Szerintem sz @ rd le:D En is ilyen voltam gimiben,meg most egyetemen is. Gimiben meg probaltam is kozeledni a tobbiek fele-igen,mind a 4 ev alatt-,de csak suli baratsag volt. Nagyon torekedtem,h baratok legyunk. Most egyetemen teljesen mashogy allok hozza. 30-an vagyunk a csoportban,de max 2 emberrel beszelek,mert a tobbi tomeg,viszont meg koliban vannak bartaim. Amugy,ha meg a masik osztalyban spanolsz a tobbiekkel,akkor meg nincs gaz:D Nem azt mondom,hogy legyel bunko osztalytarsaiddal csak folosleges nyitni felejuk,szemelyesebb dologrol beszelni,ha ok se igyekznek.:) Kitartast
2020. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm szépen a Te válaszodat is! :)
2020. jún. 15. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Anno amikor én kezdtem a gimit, az volt a nagy hátrányom, hogy volt pár 2-3 fős csapat, akik egy általánosból kerültek oda, szóval eleve ismerték egymást, és hamar egyedül maradt mindenki, aki a csendesebb típus volt és nem ismert senkit. Ezután meg minimálisan nyitottak mások felé, olyankor is inkább azok felé, akik nem egyedül üldögéltek. Én kerestem olyan helyeket, ahol a hobbimat is csinálni tudtam, ott megismertem hasonló érdeklődésű embereket is. Az osztálytársaim amúgy sem a legkellemesebb társaság voltak, úgyhogy az órák közötti szüneteket azzal töltöttem, hogy a telefonomra letöltött könyveket olvastam vagy játszottam egy játékkal, így nagyon gyorsan eltelt az idő. Eleinte engem is bántott, de aztán rájöttem, hogy csak mert a délelőttöket összezárva kell töltenem velük, nem feltétlenül kell barátoknak lennünk, ahogy ma egy munkahelyen sem feltétlen lesznek a munkatársak a barátaim.
2020. jún. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!