Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha az egyik szakon közepes...

Ha az egyik szakon közepes igyekezettel megbuktattak majdnem mindenből a másikon meg színjelessel teljesítek, akkor én most hülye és tehetségtelen leszek a szakmámban vagy sem?

Figyelt kérdés

Szóval, az egyik szakomon szinte minden tárgyam buktam. Nem mondom, hogy minden erőm beletettem, de azért igyekeztem, a szorgalmi időszak olyan volt, mint egy teljes állású meló. A projektfeladataim nen sikerültek, két szóbelin voltam és ott sem engedtek át, talán két tárgy sikerült összesen...


Aztán átmentem egy másik egyetem ugyanezen szakára és majdnem színjeles vagyok, pedig az évfolyamtársaim hasonló arányban bukdácsolnak. A projektjeimet dícsérik, példaként mutogatják, az évfolyamtársaim okosnak tartanak és gyakran kérnek segítséget.


Mikor otthagytam a másik szakot, akkora egy rohadt senkinek éreztem magam... :( és most nem tudom, mi vagyok, ki vagyok. Végülis meg tudom csinálni a feladatot, ez lehetne egy objektív mutató, de a másik helyen le sem tudtam adni. Itt volt időm befejezni és sok vizsgánk openbook, ami azt jelenti, hogy az adott feladathoz használhatunk segédanyagot.


Én szeretem ezt a szakot, szeretném is ezt a pályát, de nem tudom, mi okozhatja ezt a hatalmas kontrasztot. Én sem változtam sokat és a két egyetem sincs annyira lemaradva egymástól. Most sem egy lepra helyre járok azért... Mostanában sok otthoni projektem is van, nem csak a házik, szóval úgy érzem, értem az anyagot, mert amit csinálok, működik. De akkor miért voltam egy nagy nulla a másik helyen? Akkor én most jó szakember leszek vagy sem?


Egyébként mérnöki szakról van szó.


2020. jún. 19. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Troll vagy.
2020. jún. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy most is normális egyetemre jársz, még lehet ez hallgatóbarátabb és azért. Esetleg te fejlődtél az előző egyetem óta. Meg ha ott nem sikerült teljesíteni őket, akkor gondolom most azokat újra járod és lehet azért is megy jobban, mert már nem teljesen újdonság, volt időd kicsit beleszokni, hogy mit is kell csinálni.

Szerintem ha ennyire dicsérnek, akkor ne azt nézd, hogy eddig nem ment, hanem azt, hogy most tényleg meg tudod csinálni a dolgokat és még pozitív visszajelzéseket is kapsz. Próbáld meg kicsit növelni az önbizalmad és ne kételkedj magadban. Nem arról van szó, hogy itt mindenki ennyire jó jegyeket kap, hanem neked megy jól.

2020. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a másik hely több hozott tudást várt el, vagy bármi amit előttem írtak.
2020. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy az első helyen szopattak halálra feleslegesen, vagy a második egy semmi színvonalú egyetem.

Esetleg te is máshogy állsz hozzá.

Én az egyik legnagyobb, legnevesebb egyetem mérnöki szakán kezdtem nappalin. Nem ment, nagyon nem, aztán ezen már annyira bestresszeltem és szorongtam, hogy ha akartam sem tudtam teljesíteni. Így átmentem egy távoktatásos képzésre, ugyanez a szak, másik egyetem. Kis túlzással könnyedén elvégeztem. Benne volt egyértelműen, hogy könnyebb és nem volt direkt cél a szopatás, mint az első helyen. De a környezetváltozás egyértelműen rajtam is nyomott hagyott, sokkal motiváltabban, és lelkesebben csináltam. Nem tudom milyen átlagom lett a többiekhez képest, de nyilván nem volt rossz. Ugyanezen az egyetemen MSc-t levelezőn csináltam, ott meg már külön dicsérettel védtem, annyira jól ment.

2020. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, hasonló a helyzet nálam is. Az első helyem amúgy a BME volt, a második az OE. :)
2020. jún. 20. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!